Rendőrök segítettek az elütött kutyán
2018. március 23., 12:00
Szerző: S.Zs.
Kategória: Állatvédelem
Tiszaföldvárra hívták a járőröket az aggódó állatbarátok egy sérült kutyához. Hála a gyors segítségnek, a kutyus időben megkaphatta a szükséges állatorvosi ellátást.
Állampolgári jelzésre érkeztek a járőrök 2018. március 21-én hajnalban Tiszaföldvár külterületére, ahol– feltehetően – egy elütött kutya feküdt a 442-es számú főközlekedési úton.
A kistestű eb lába és orra vérzett, láthatóan nem tudott mozogni. A rendőrök egy pokrócba tekerték és a szolgálati gépkocsiba tették a sérült állatot, majd Cserkeszőlőre szállították, ahol az állatorvos megvizsgálta és elsődlegesen ellátta.
A pórul járt kutyus az estét a Kunszentmártoni Rendőrkapitányság kenneljében töltötte, ahol megetették és vizet adtak neki. A rendőrök felvették a kapcsolatot a helyi állatvédőkkel és az önkormányzat munkatársaival. A továbbiakban ők intézkednek az állat további ellátásáról és elhelyezéséről.
Forrás: police.hu
Sérült kutyát mentettek a rendőrök a 8-as főútról
Lesoványodott, sérült kutyát mentettek a Veszprém vármegyei járőrök a forgalmas főútról.
Állatorvosi sürgősségi esetek, és online állatorvosi chat - mikor melyiket vegyük igénybe?
Négylábú barátaink teljesértékű családtagjaink. Természetes, ha mindent megtennénk jóllétük érdekében. De vajon tudjuk- e, mik azok a tünetek, esetek, amikor azonnal, késlekedés nélkül állatorvoshoz kell fordulnunk? És az egyéb, nem sürgősségi esetek? Kihez fordulhatunk, ha kérdésünk van, vagy segítségre van szükségünk, de nincs elérhető állatorvos a közelben? Dr. Piller Pálma állatorvos segít nekünk eligazodni a témában!
Túrázás kutyával – Ezek a leggyakoribb sérülések
Balesetek sajnos bármikor történhetnek, kirándulás közben is. Mire figyeljünk?
Miért sántít a kutyám? Okok, tünetek és teendők
Sántikál, kíméli a lábát vagy képtelen felállni, és csak húzza maga után? A sántítás mögött nemcsak sérülés, hanem betegségek is állhatnak, melyek kezelése szakértelmet, a gazdi részéről pedig türelmet és odaadást kíván. Mit kell tudnunk az állapotról, és hogyan segíthetünk kutyánknak?
Mitől lehet sápadt a kutya fogínye?
Kedvencünk egészségi állapotának egyik nagyon jó jelzője a fogínyének színe. Mi mindenre utalhat, és hogyan lehet felismerni, ha baj van?