Segítsünk a kóbor kutyáknak!
A közbelépés életet ment
2017. január 21., 07:15
Szerző: RSM
Kategória: Állatvédelem
A dermesztő hidegben kóborló kutyák az életükkel játszanak. Ha nincs befogadó, vagy befogó számukra, akkor élelem és védett hely hiányában elpusztulhatnak egy éjszaka alatt.
Nincs az a kerítés, amin ne jutna át egy megrémült, félelemmel teli kutya. Ezért van az, hogy minden év első napjaiban kiugróan magas lesz az elkóborolt ebek száma.
A kötelező chipnek ilyenkor igazán nagy hasznát lehet venni, - ha a kutya valóban chipezett.
Az állatvédők a következőkre hívják fel a figyelmet, ha elkóborolt kutyát látunk:
-
Próbáld meg magadhoz hívni, hátha meg tudod fogni. Ha továbbmegy, az akár az életébe is kerülhet! Ha megfogni nem is tudod, próbáld meg becsalni egy elkerített területre (például a kertedbe). Innen már nem tud megszökni, míg kiérkeznek az értesített állatvédők.
-
Hasznos lehet pár falat finomság: sok kutyát könnyebben magadhoz tudsz csalni vele, így könnyebben meg tudod fogni. A távolságtartó, félénk kutya esetében próbáld ki, hogy először finoman felé dobsz egy-egy falatot, nyerd el a bizalmát!
-
Mindig lassan közelíts a kutyához, ne tegyél hirtelen mozdulatokat!
- Hívd azonnal a környékeden található állatvédő szervezetet!
- Kiérkezésükig adj ételt és langyos vizet a kutyának!
- Míg az állatvédők kiérkeznek, készíts egy száraz helyet, ahol meghúzódhat a kutya. Ha van rá lehetőséged engedd be védett helységbe.
- Ha meg tudod oldani, vidd el mielőbb állatorvoshoz, vagy olyan szervezethez a közeledben, ahol gondoskodnak róla, és le tudják olvasni a chipjét (ha van)
NE HAGYJUNK ÁLLATOT MEGFAGYNI!
A tartós mínuszok idején a kóbor állatoknak az egyik legnehezebb feladata vizet találni. Tegyünk ki langyos vizet (ha lehetséges, naponta többször), életmentő lehet!
"Saját történetünk: Két éve Marci kutyánk is a hideg elől kapott menedéket nálunk.
A gazdájához - miután napokig nem adott életjelet magáról - rendőrök törtek be, ahol a napok óta földön fekvő néni mellett a lakásban volt Marci is.
A nénit kórházba szállították - ahol pár nap múlva elhunyt -, a kutyát pedig jobb híján kirakták az udvarra. Igen ám, de Marcinak se pokróca, se étele, se vize nem volt (önkéntes lakásfoglaló hírében állt), és akkor esett le 30 centi hó.
A járhatatlan utak miatt, bennünket hívott az állatvédők egyik tagja, aki tudta, hogy az utcában lakunk, kérte, hogy valahogy a fenevadat csaljuk át hozzánk, és fogadjuk be egyetlen éjszakára, a hideg és fagy elől. Majd másnap keresnek neki helyet.
Ekkor kezdődött szerelmünk és együttlétünk ezzel a magatartászavaros, speciális szükségletű ördögfiókával..."
Forrás: kutyabarathelyek.hu
Indexkép forrás: oddstuffmagazine.com
Cikk első megjelenése: 2015. január 02.
Brunch a mancsokért
Az alapítvány tizennégy éve dolgozik az Illatos úti, árva és sérült kutyák gyógyításáért, örökbefogadási esélyeinek növeléséért, gazdához juttatásáért.
Őszi kirándulás kutyával - Az évszakkal járó kihívások
Hőmérséklet ingadozás, nedves avar, gyors sodrású folyók... Megannyi veszélyt rejthet a természet ősszel is, de ettől még nem szabad lemondanunk a túrázásról. Mire figyeljünk, ha útnak indulunk?
17 év után vesztette el társát a tacskó, majd megtalálta „ikertesóját”
A tacskóplüss egy picit segített enyhíteni a kedves kisöreg fájdalmát.
Sérült kutyát mentettek a rendőrök a 8-as főútról
Lesoványodott, sérült kutyát mentettek a Veszprém vármegyei járőrök a forgalmas főútról.
Őszi kirándulás kutyával - Első lépés, a Tervezés
Napsütés, kellemes meleg, friss levegő. Mi is lehetne jobb alkalom egy kis kutyás kimozdulásra, mint az ősz? Mire figyeljünk, mielőtt elindulnánk?