Hírek - Címlapon
Szaporítótelepek és kutyaviadalok elleni fellépéssel startol a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány új podcast sorozata az Állatok Világnapján!
2025. október 04., 09:00
Szerző: Máté Krisztián
Kategória: Állatvédelem
2025. október 4-én, szombaton tízkor debütál a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány új podcastja, a Némák Védelmezői. A műsor célja, hogy hangot adjon azoknak, akik nem tudnak kiállni magukért: az állatoknak.
Az első epizódban a hallgatók a szaporítótelepek felszámolásáról, a tiltott kutyaviadalok sötét világáról és a rajtaütések kulisszatitkairól hallhatnak. A beszélgetés rávilágít arra, hogyan különböztethetjük meg a felelős tenyésztőt a szaporítótól, milyen veszélyeket hordoznak a kontrollálatlanul szaporított állatok, és miért kulcsfontosságú, hogy vásárlói döntéseinkkel ne támogassuk a problémák újratermelődését, hanem lehetőséget adjunk egy jobb életre.
Az első epizód itt érhető el 2025. október 4-én, szombaton 10 órától: https://youtu.be/xyYXjHZYQJk

Szereplői:
- Moderátor: Gregor Bernadett, Jászai Mari-díjas színművész, a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány kuratóriumi tagja
- Vendégek: Schneider Kinga, a NOÉ Állatotthon szóvivője és Dr. Daróczi István, állatvédelmi szakjogász, a Nemzeti Nyomozó Iroda Környezeti Bűnözés Elleni Alosztályának volt vezetője, a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány rendőrségi szakértője
A Némák Védelmezői podcast minden adásában civil állatvédők, ismert emberek, állatorvosok, hatósági szakemberek, jogászok, döntéshozók és művészek ülnek egy asztalhoz, hogy különböző nézőpontból mutassák meg az állatvédelem sokszínű, izgalmas és kihívásokkal teli világát.
Az epizódok változatos témákat járnak körül:
- izgalmas rajtaütések történetei,
- szolgálati kutyák és gazdáik hősies mindennapjai,
- vadállatok veszélyes utazásai,
- a jogszabályalkotás rejtett folyamatai,
- megható ember–állat kapcsolatok,
- tudományos áttörések és társadalmi dilemmák.
A beszélgetések nem pusztán történeteket mesélnek el – kapukat nyitnak egy sokszínű világra, ahol a szépség és a nehézség kéz a kézben jár, és ahol minden döntés számít.
Megjelenés: minden hónap 4-én, 14-én és 24-én a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány YouTube-csatornáján, itt https://www.youtube.com/@kozosugyunkazallatvedelem
Ha szeretnél bepillantani az állatvédelem kulisszái mögé, tarts velünk, és fedezd fel a történeteket, amelyek megmutatják: minden hang számít, és minden döntés erőt ad a változáshoz!
Forrás: kozosugyunkazallatvedelem.hu
Indexkép forrás: kozosugyunkazallatvedelem.hu
Így alakult Rozi pere másodfokon. Helyszíni összefoglaló
Az országot mélyen megrázta a szeptember 1-jei eset, amikor Rozi kutyát egy autóhoz kötve, nagy sebességgel húzták végig az aszfalton Tiszaalpár és Kiskunfélegyháza között. Tegnap tartották a másodfokú tárgyalást Kecskeméten.
Lezárult Magyarország legnagyobb állatvédelmi szakmai programja: 19 vármegye, több mint 1700 szakember, országos összefogás
Lezárult a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány országjáró állatvédelmi szakmai nap-sorozata, amelynek keretében az Alapítvány 19 vármegyében, több mint 1700 szakemberrel együttműködve erősítette az állatvédelem egységes, következetes és eredményes gyakorlatát Magyarországon. A szakmai nap-sorozat mottója – „A hatékony és eredményes állatvédelmi eljárásokért, mert közös ügyünk az állatvédelem!” – végigkísérte a teljes országjárást, amely széles körű szakmai együttműködésre épült. Az országjárás Szegeden, Csongrád-Csanád vármegyében kezdődött 2024. október 16-án, és Budapesten ért véget, az Állatorvostudományi Egyetemen. A záróeseményt Sótonyi Péter, az Állatorvostudományi Egyetem rektora nyitotta meg házigazdaként, majd Répássy Róbert, az Igazságügyi Minisztérium miniszterhelyettese mondott köszöntőt.
Koordinátorokat keres a Szilveszteri Állatmentő Ügyelet
A Szilveszteri Állatmentő Ügyelet koordinátorokat keres országszerte.
Ők már készülnek a Szilveszterre, és mint tudjuk ilyenkor rengeteg állat szökik el otthonról. A tűzijáték okozta sokkhatás miatt, sok kutya ösztönösen menekülni próbál, és ha sikerül is, ilyenkor képesek nagyon messze kerülni otthonuktól.
Tudtátok, hogy létezik állatvédelmi jogsegély szolgálat?
Ma már különleges módon Magyarországon is működik olyan szervezet, amely az állatvédelem és a jog eszköztárát ötvözi: a KOPO Csapat Állatvédő és Jogvédelmi Egyesület. Ez a különleges kezdeményezés nem csupán az állatok védelmére összpontosít, hanem a jog segítségével lép fel az állatkínzás, az elhanyagolás és mindenféle jogsértés ellen.
6,5 millió forinttal támogatja a hajléktalanszállók állattartási körülményeinek fejlesztését a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány
A Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány kuratóriumi döntésének köszönhetően 6,5 millió forinttal támogatja az Alapítvány a Budapesti Módszertani Szociális Központ és Intézményei (BMSZKI) irányítása alá tartozó hajléktalanszállók korszerűsítését és fejlesztését annak érdekében, hogy az ügyfelek társállatainak elhelyezése és ellátása megfeleljen a felelős állattartás és az állatjóllét követelményeinek.










