
Tévhitek az állatszőr allergiáról
2016. augusztus 31., 06:00
Szerző: B.Zsófi
Kategória: Egészség
Ne okoljuk rögtön a csóváló ebet, ha viszketünk, tüsszögünk, vörös a szemünk, és tele vagyunk kiütéssel. A tünetek oka bármi lehet, érdemes orvoshoz fordulni mielőtt végleg kilakoltatjuk kedvencünket az udvarra.
"Allergiás vagyok a kutyaszőrre" - Ez az elsődleges tévhit, ugyanis az allergéneket nem csak az állatok szőre, hanem azok hámsejtjei, nyála és vizelete ugyanúgy hordozza. A szervezet reakcióját kiváltó anyagok lehetnek különböző szerkezetű makromolekulák, és fehérjék is. Nem számít milyen fajtájú ebet tartunk, az allergéneket nem tudjuk elkerülni. Ha nehéz meglennünk egy kutya mellett hosszú távon jobb, ha felelősen gondolkodunk, és nem vállalunk efféle kedvencet.

Forrás: http://www.bien.hu/
Van hipoallergén kutya - Fontos leszögezni, ilyen kutya nem létezik. A tenyésztőknek jó üzleti fogás, magas árat is kérhetnek ezekért a “luxuscikkekért”, de ne hagyjuk magunkat átverni. Tény, hogy léteznek olyan ebek, akik kevésbé hullajtják a szőrüket, de ez közel sem elég az allergia elkerüléséhez. A keveset vedlő fajták átlagosan kevesebb elhalt hámsejtet is hullajtanak, mint kimondottan vedlős társaik. Ilyen típusú például az uszkár, a portugál vízikutya, az ír vízispániel, egyes bichon fajták és a kínai meztelen kutya is. Léteznek kifejezetten allergén ebek is, például a spánielek, a németjuhász, a golden retriver, a tacskók, valamint a terrierek egy része.
A hoszú szőr a bűnös - Kutatások bizonyítják, hogy az állítás nem helyénvaló. Bármennyire is meglepő, nem vált ki jelentősebb immunreakciót egy tetőtől-talpig bundás eb, mint rövid szőrű társa.

Forrás: http://cupegraf.com/
Mindenképpen a kutya hibája - Viszketés és kiütések jelentkeznek, ha csak belépünk a lakásba, közel megyünk kedvencünkhöz, vagy befekszünk az ágyba? Ne okoljuk rögtön Bundást, lehet, hogy más a bűnös. Az ágyban, szőnyegben, ülőgarnitúrán hamar elszaporodnak a poratkák, főleg, ha kutyát is tartunk, és nem porszívózunk mellette napi rendszerességgel. Érdemes néha alaposan kitakarítani, kimosni az eb fekhelyét, saját matracunkat és ágyneműnket is. Néhány nagytakarításnál segíthet a szőnyeg kitisztíttatása és egy alapos fertőtlenítés.
A tüneteggyüttes másik okozója a bolha is lehet. Ha ebünk akár csak egy példányt is hazacsempészett, az a figyelmünket elkerülve kiköthetett rajtunk is. Az állatka hamar távozik, de előtte kis véres pontot hagy emlékül a bőrön.
Összefoglalva: Senki ne feledje tehát, ne essünk kétségbe, előbb gondolkozzunk. Nem biztos, hogy a kutya a bűnös, de egy röpke allergia vizsgálat segíthet ezt eldönteni. Aki biztosan érzékeny az állatok allergénjeire, az legjobb ha nem vállal ilyen felelősséget, vagy más fajt választ. Ne hagyjuk magunkat meggyőzni, hipoallergén fajta nincs, a tüneteket elkerülni csak gyógyszerekkel, orvosi készítményekkel lehet. A szőrhossz nem mérvadó, és kutya mellett elengedhetetlen a gyakori takarítás az eb fekhelye körül is.
Ha tetszett a cikk, és szeretnél értesülni legújabb híreinkről
kérünk lájkold Facebook oldalunkat!
Indexkép forrás: http://www.bien.hu/
Cikk első megjelenése: 2015. május 15.
Horkol a kutyám! Betegségre is utalhat, ha alvás közben sűrűn rázendít
A jó egészség egyik alapvető feltétele a jó alvás – ezt kedvenceink is tudják. Nekik is szükségük van arra, hogy az alvásidő valóban pihentető legyen, ám a horkolás ennek útját állhatja, különösen, ha folyton felébred rá, és egy fárasztó éjszaka után úgy kel fel, mintha éppen csak szundított volna egy kicsit. Miért horkolnak a kutyák?
A rák korai felismerése kutyáknál - 12 árulkodó jel
Kutyáinkat is érinthetik daganatos megbetegedések, ezért fontos, hogy tisztában legyünk azzal, mely tünetek jelentkezése esetén lehet rákra gyanakodni. Ehhez szeretnénk most egy kis segítséget nyújtani.
Amikor nem csóvál: 8 gyakori probléma, mely a kutya farkát érintheti
Könnyen megsérülhet, ám a gyógyulás hosszabb időt vehet igénybe. Éppen ezért jó, ha tudjuk, mi minden érheti kedvencünk hangulatjelzőjét!
Mit jelent, ha száraz a kutyám orra? Betegségre is utalhat?
A puha, nedves orr az egészséges kutya egyik fő jellemzője. Könnyen aggodalomra adhat okot azonban, ha száraz és tapintásra meleg érzetet kelt. Tudj meg többet kedvenced nózijáról!
Miért szeret a kutyám botot rágni? És miért baj, ha meg is eszi?
Kíváncsiságuk és gyakran étvágyuk is határtalan. A legtöbb kutya előszeretettel rágcsál ágakat, kisebb gallyakat, néhányuk azonban jóízűen el is fogyasztja azokat… Mitől olyan finom a bot?