
Tippek a zökkenőmentes nyaraláshoz
Négylábúval nyaralni is!
2017. July 15., 07:15
Szerző: B.Zsófi
Kategória: Jó tudni!
Indul a strandszezon, mindenki kikapcsolódni, üdülni vágyik. De mi a helyzet a kutyákkal? A legtöbbünknek egyértelmű a válasz, hogy visszük magunkkal, mások olyan helyre utaznak, ahol ez kifejezetten tiltott. Szerencsére mindkét félnek megvannak a lehetőségei, hogy kutyájukat biztonságban tudhassák.
Annak, aki nem szívesen hagyja otthon kedvencét, érdemes előre tájékozódnia. Bár hazánkban gyarapszik a kutyabarát helyek száma, mégis akadályokba ütközhetünk, ha nem informálódunk előre. Nyugaton szívesen látott vendégek az ebek, míg a keleti országokban akadályokba ütközhetünk. Nem árt tehát a külföldi helyekről és szabályokról is információt gyűjtenünk, mielőtt elindulunk.
A kutya szempontjából elsődleges kérdésnek kell lennie, hogy hova megyünk. Ha kimondottan meleg, napos helyet választunk, esetleg vízpartot, vagy üdülőövezetet, kizárólag olyan szállást keressünk, ahol a ház téglaépítésű, tehát nem melegszik fel, vagy a szobák légkondícionálóval vannak ellátva. Ugyanis ha mi lemegyünk a partra, vagy várost nézni, nem biztos, hogy érdemes ennek az ebet is kitenni. Jobb ha a szálláson hűsölhet. Az sem elfelejtendő szempont, hogy kutyánknak sétálnia kell valahol! Ha a szálloda kutyabarát, de a körülötte lévő kertben, parkban vagy vízparton az ebek nem szívesen látott vendégek, akkor kedvencünk számára ez a nyaralás maga lesz a pokol. Négylábúnknak akkor okozunk a legnagyobb örömöt, ha sátrazni visszük egy hűvös, vízparti erdőbe.
Ha külföldre készülünk indulás előtt néhány nappal mindenképpen látogassunk el az állatorvoshoz. Ő ellenőrzi, hogy megvannak-e a szükséges védőoltások, el van-e látva a kutya chippel, és ezek alapján kiállítja kedvencünk állatútlevelét. Vannak országok, melyeknek határát az eb csak speciális védőoltásokkal lépheti át, (ezek hatóideje akár több hónap is lehet), máshol bizonyos fajták ki vannak tiltva, így akkor se látják őket szívesen, ha csak nyaralni indultak. Az előzetes tájékozódás itt akár kutyánk elkobzásától is megmenthet minket.
Bárhova indulunk, sose felejtsük otthon:
- kedvencünk játékát
- a számára megfelelő táplálékot (hirtelen nem biztos, hogy találunk egy allergiás kutyának olyat, ami nem okoz bajt)
- egy nagy adag ásványianyagban szegény palackozott vizet
- az útlevelét, névvel és telefonszámmal ellátott bilétáját
- egy kisebb elsősegély csomagot
- a kutya boxát (ha szükséges)
- a kullancs elleni cseppet, nyakörvet, vagy olajat
Ha hűsítésképpen levisszük úszni a négylábút a tengerpartra, figyeljünk rá nagyon, nehogy beleigyon a vízbe. A sós víz hosszú kezelési idejű gyomorpanaszokat okozhat, ha sokat lefetyel belőle az eb. Úsztatás után zuhanyozzuk le alaposan, sampon nélkül, sima vízzel, hogy a só ne szárítsa ki bőrét. Minden fürdés után pucoljuk ki a füleket, mert az ide jutott tengervíz is betegséghez vezet. Óvakodjunk a sziklás, kagylókkal és tengerisünökkel borított partoktól, nehogy megsérüljön az eb. Az édesvízi hűsölésnél kevesebb a tennivaló. Itt csak a gyors folyású vizekre kell figyelnünk, az esetleges kiálló fadarabokra, és arra, hogy ne túlhevülten rohanjon bele kedvencünk egy hideg bányatóba.

Forrás: http://wallarthd.com
Utazás közben két óránként álljunk meg, itassuk, sétáltassuk meg a négylábút, nehogy stresszes legyen az úton, hasmenést kapjon, vagy sokkos állapotba kerüljön. Figyeljünk a biztonságra is. Kutyánkat csak megfelelően rögzített boxban, kifejezetten ebekre gyártott biztonságiövvel, vagy ráccsal elválasztva utaztassuk. Ezzel elkerülhetőek a balesetek. A szabályos utazásról további információ itt található.
Ha úgy döntünk, hogy álomnyaralásunk elképzelhetetlen kutyával, esetleg olyan helyre megyünk, ahova nem jöhet velünk a csóválós kedvenc, akkor időben gondoskodjunk az elszállásolásról. A megfelelő panziót időben ki kell választani, sok utánajárást igényel, hogy megtaláljuk azt, ami kedvencünknek a legideálisabb, és mi sem féltjük otthagyni. Hagyjunk a panzióban, vagy a kutyacsősznél egy listát arról, hogy mit ehet az eb, mivel szeret játszani, mikre kell odafigyelni vele kapcsolatban. Ha kezelés alatt áll, ne feledjük ismertetni a gyógyszeradagolását, valamint felírni az állatorvos telefonszámát, ha bármi gond lenne. Ha úgy gondoljuk otthon lenne a legjobb az ebnek, rendelkezésünkre állnak állatszitterek is, akik bérelhetőek erre az időszakra. Búcsúzáskor ne tétovázzunk sokat, ne sírjunk, vagy ölelgessük kedvencünket, mert akkor érezni fogja, hogy valami nincs rendben. Egy rövid simi, és indulás!
Mindezeket betartva biztosak lehetünk benne, hogy a nyaralás zökkenőmentes lesz, és nem kell semmitől aggódnunk. A biztonság kedvéért tartsuk magunknál a helyi állatorvos számát, és nézzünk utána a kutyabarát múzeumoknak, éttermeknek is.
Ha tetszett a cikk, és szeretnél értesülni legújabb híreinkről
kérünk lájkold Facebook oldalunkat!
Indexkép forrás: hdwallpapersimages.com
Cikk első megjelenése: 2015. May 20.
A kutyabarát bankfiók menő! Interjú a CIB munkatársaival.
Büszkék vagyunk arra, hogy a CIB bankfiókjai évek óta nyitnak a kutyások felé: örömmel fogadják nem csak a dolgozók, de az ügyfelek kutyusait is.
Kosbor Panzió. A nyugalom szigete az Őrségben, ahol minden megvan a csodás kutyás üdüléshez.
Kivételes szálláshelyet és élményt biztosít a Kosbor Panzió: mindenféle kutyás holmival felszerelt szobák, tűzijáték-mentes élmény, ráadásul helyben készült kutyamenüt is választhatsz kedvencednek!
Így NE menj kutyával szállodába
A kutyáddal együtt nyaralni csodálatos dolog, hiszen nem kell azon izgulnod, hogy hogyan érzi magát nélküled, és vajon megfelelően gondját viselik-e. Van azonban, amikor az a helyes döntés, ha otthon hagyod kedvencedet, hogy elkerüld a kellemetlenségeket.
Ha Bozont kirakná Scoobyt - Képregény rajzokkal az állatelhagyás ellen
Asterix, Lucky Luke, a Simpson család és Mickey egér is nyaralni indul. Hurrá! Na de mi lesz a kedvencekkel? Újszerű módon jelenik meg az állatelhagyás problémája a francia művész kreatív alkotásaiban.
A Balaton téli varázsa
A téli Balatonnak mi a varázsa? Én azt tapasztaltam, hogy a csend. Sehol egy szomszéd, nincs nyári zsongás, csak a tiszta levegő, a madarak halk csicsergése és a Balaton fölött úszó fátyolos köd. Na jó, néha a kutyáink lelkes csaholása megtörte a csendet, de végülis ezért is jöttünk, hogy ők is élvezzék a vidéki levegőt.