Tűzoltók mentették meg a vizslát, akinek uszadék fába akadt a lába a Tisza árterén
2021. March 05., 11:45
Szerző: S.Zs.
Kategória: Állatvédelem
Veszélyes helyzetbe keveredett Gaia, a weimari vizsla - szerencsére a szakemberek hamar a segítségére siettek. A tűzoltók felhívják a figyelmet az áradó folyók veszélyeire, mely kutyáinkat is fenyegethetik a séták során.
Gaia és gazdija Szegeden, a Tisza töltésen sétáltak, mikor a vizsla a Tisza árterébe merészkedett. A kutya lába itt akadt bele egy uszadék fába, ami miatt nem tudott visszaúszni a partra.
A szegedi hivatásos tűzoltók és a Szegedi Vízimentő és Tűzoltó Szakszolgálat sietett Gaia segítségére: sikerült épségben kiszabadítaniuk a bajba került négylábút. A vizslának az ijedtségen kívül szerencsére nem esett baja.
A beszámolójuk végén a tűzoltók felhívják a figyelmet az áradó folyók okozta veszélyre. Hangsúlyozzák, hogy a kutyaséták, túrák alatt kutyánkra fokozottan figyeljünk, ha folyó mentén járunk.
Az áradó folyók sok szemetet, uszadék fát, ágakat hord magával, a víz pedig sokkal zavarosabb áradáskor, így nem látni, milyen tárgyak, akadályok lehetnek alatta.
Gaia története is mutatja: pillanatok alatt megtörténhet a baj. Szerencsére ő ép bőrrel megúszta a veszélyes helyzetet, de tanuljunk a példájából:
az áradó folyónak a szélébe se engedjük kedvencünket!
Hogyan használd a kisállat lépcsőt és rámpát kutyáddal?
A kisállat lépcsők és rámpák kiváló eszközök a mozgássérült, idős vagy kistestű kutyák számára, hogy könnyebben elérhessék a magasabb helyeket, mint például ágyakat, kanapékat vagy az autóülést. A használat megkönnyíti az ízületek védelmét és segít megelőzni a sérüléseket.
Imádott kutyája emlékének ajánlotta fel aranyérmét az olimpiai úszó
"Minden, amit tettem, kettőnkért volt."
Szénanátha kutyáknál - Tünetek és teendők
Az emberekhez hasonlóan a kutyák is szenvedhetnek a szénanátha kellemetlen tüneteitől, bár esetükben elsősorban a bőr érintett. Mit érdemes tudni az állapotról és hogyan segíthetünk kutyánknak?
Kutya a medencében - mire figyeljünk?
Mit vigyünk magunkkal? Szükséges-e a mentőmellény? Ártalmas a klór? - Minden, amit tudni kell a medencés fürdőzésről, a kutyák szemszögéből.
Nyári veszélyek - Vízmérgezés kutyáknál
Jóból is megárt a sok, és ha kutyánk előszeretettel játszik a vízben vagy a kerti slaggal, a szükségesnél nagyobb mennyiségű vizet nyelhet le, mely rövid idő alatt életveszélyes állapothoz vezethet. Tudj meg többet a vízmérgezésről és megelőzési lehetőségeiről!