Vad- és háziállatokat szaporító telepet számoltak fel az állatvédők
2019. október 16., 11:00
Szerző: S.Zs.
Kategória: Állatvédelem
Borzalmas körülmények fogadták az állatvédőket és rendőröket a gödi háznál. A legkülönbözőbb fajú állatok voltak összezárva embertelen körülmények között, betegen, vemhesen…
A hatósági állatorvos és a rendőrség kíséretében érkeztek az állatvédő szervezetek képviselői Gödre. A bejelentés szerint a címen szaporító telep működik, de olyan állatokat is tartanak, melyek “tartási engedélyhez kötött és tartási tilalomhoz kötött” fajúak.
A Szurkolók az állatkínzás ellen csoport beszámolója szerint a telken karámozott állatok tartásával nem volt probléma - bár a karámban a legkülönbözőbb állatok éltek: teve, alpaka, pónilovak, törpemalacok, kacsák és juhok. A házban azonban borzalmas látvány fogadta a belépőket.
A házban vadállatok és háziállatok voltak összezárva, ürülékük nem volt feltakarítva, az egész ház tele volt boxokkal. Vemhes, tüzelő kutyák, zömmel corgik, francia bulldogok és mexikói meztelen kutyák. Az egyik bulldognál éppen mentés közben indult meg a szülés, vele azonnal állatkórházba siettek.
Az állatokon számtalan heg, sérülés, csonkítás látszik, és a mentés ideje alatt is többször egymásnak estek az összezárt állatok. Számos állattetemet is találtak a házban.
A szervezetek összefogásának hála 80 kutya, valamint szurikáták, nyulak, házimacskák, kakaduk, ormányos medvék, baglyok, különböző rágcsálók, és madarak is kiszabadulhattak a borzalmas tanyáról. Az első állatorvosi felmérések szerint a kutyák Giardia fertőzöttek, bolhásak, bőrgombásak, atkásak, és egyéb más bőrbetegségük van, köhögnek, és több kölyök és felnőtt kutya vízfejű. További vizsgálatok is zajlanak, ezek eredményeit még várják.
A rendőrség állatkínzás miatt eljárást indított, ezért a mentett állatok még bűnjelnek minősülnek, így nem fogadhatóak örökbe. Emellett szinte minden állat orvosi kezelés alatt áll. A rendőrségi eljárás lezárásáig az állatok az állatvédő szervezeteknél maradnak, ahol minden szükséges ellátást megkapnak.
Köszönjük az állatvédő szervezetek képviselőinek, hogy ismét bebizonyították, hogy összefogással nagy eredményeket lehet elérni - és hogy áldozatos munkájuknak hála ismét rengeteg állat kaphatott esélyt egy új, boldog és egészséges életre.
Az alábbiakban a Szurkolók az állatkínzás ellen csoport és a Border Collie Fajtamentő Egyesület beszámolói olvashatók:
Még mindig tart az őrület a csöngei szaporítótelep körül
Nincs vége a történetnek: még mindig rengeteg a teendő és az egyelőre megoldatlan helyzet a nemrégiben felszámolt szaporítóteleppel kapcsolatban, amelyet Csöngén üzemeltettek.
Ettől hangos a sajtó: az egyik legszörnyűbb szaporítótelep felszámolása zajlik
Közel egy hete küzd országosan sok állatvédő szervezet és alapítvány, hogy a pokol tornácáról mentsenek ki kutyákat, ugyanis egy hatalmas szaporítótelepre bukkantak.
A doodle kutyák
Bizonyára hallottál már doodle kutyákról. Goldendoodle, labradoodle, bernedoodle, cockapoo, maltipoo, stb. A doodle nem utal másra, mint az uszkárra. Ezek a kutyák az uszkár és valamilyen más kutya keresztezéséből születtek.
Ilyen boldog ma a kölyökgyárból mentett kutya, aki eleinte csak állva mert elaludni
Daisy, a goldendoodle élete első éveiben nem sejtette, hogy a ketrecen túl is van élet... Új gazdijának hála azonban már tudja, hogy mi az a szeretet - és örömmel viszonozza minden áldott nap. Megható videók!
Eredményes volt az Európai Állatjólléti Tanácsok Fórumának idei ülése
Ovádi Péter, az állatvédelmi cselekvési terv kidolgozásáért és végrehajtásáért felelős kormánybiztos örömmel számolt be arról, hogy Magyarország is képviseltette magát az EuroFAWC-on, május középén Edinburgh-ban. Az EuroFAWC, azaz az Európai Állatjólléti Tanácsok Fóruma 2006-ban jött létre annak érdekében, hogy platformot biztosítson az információk és nézetek megosztásához, valamint hálózatot biztosítson az Állatjólléti Tanácsok számára Európa-szerte. A testület működésének elengedhetetlen alapköve az elméleti és gyakorlati tapasztalatok megosztása a tagállamok között, valamint a közös állatvédelmi vízió kialakítása.