
Vad- és háziállatokat szaporító telepet számoltak fel az állatvédők
2019. október 16., 11:00
Szerző: S.Zs.
Kategória: Állatvédelem
Borzalmas körülmények fogadták az állatvédőket és rendőröket a gödi háznál. A legkülönbözőbb fajú állatok voltak összezárva embertelen körülmények között, betegen, vemhesen…
A hatósági állatorvos és a rendőrség kíséretében érkeztek az állatvédő szervezetek képviselői Gödre. A bejelentés szerint a címen szaporító telep működik, de olyan állatokat is tartanak, melyek “tartási engedélyhez kötött és tartási tilalomhoz kötött” fajúak.
A Szurkolók az állatkínzás ellen csoport beszámolója szerint a telken karámozott állatok tartásával nem volt probléma - bár a karámban a legkülönbözőbb állatok éltek: teve, alpaka, pónilovak, törpemalacok, kacsák és juhok. A házban azonban borzalmas látvány fogadta a belépőket.
A házban vadállatok és háziállatok voltak összezárva, ürülékük nem volt feltakarítva, az egész ház tele volt boxokkal. Vemhes, tüzelő kutyák, zömmel corgik, francia bulldogok és mexikói meztelen kutyák. Az egyik bulldognál éppen mentés közben indult meg a szülés, vele azonnal állatkórházba siettek.
Az állatokon számtalan heg, sérülés, csonkítás látszik, és a mentés ideje alatt is többször egymásnak estek az összezárt állatok. Számos állattetemet is találtak a házban.
A szervezetek összefogásának hála 80 kutya, valamint szurikáták, nyulak, házimacskák, kakaduk, ormányos medvék, baglyok, különböző rágcsálók, és madarak is kiszabadulhattak a borzalmas tanyáról. Az első állatorvosi felmérések szerint a kutyák Giardia fertőzöttek, bolhásak, bőrgombásak, atkásak, és egyéb más bőrbetegségük van, köhögnek, és több kölyök és felnőtt kutya vízfejű. További vizsgálatok is zajlanak, ezek eredményeit még várják.
A rendőrség állatkínzás miatt eljárást indított, ezért a mentett állatok még bűnjelnek minősülnek, így nem fogadhatóak örökbe. Emellett szinte minden állat orvosi kezelés alatt áll. A rendőrségi eljárás lezárásáig az állatok az állatvédő szervezeteknél maradnak, ahol minden szükséges ellátást megkapnak.
Köszönjük az állatvédő szervezetek képviselőinek, hogy ismét bebizonyították, hogy összefogással nagy eredményeket lehet elérni - és hogy áldozatos munkájuknak hála ismét rengeteg állat kaphatott esélyt egy új, boldog és egészséges életre.
Az alábbiakban a Szurkolók az állatkínzás ellen csoport és a Border Collie Fajtamentő Egyesület beszámolói olvashatók:
Letöltendőt kér az ügyészség a kutyái hangszálát elvágó karcagi szaporítóra
Súlyosításért fellebbezett a járási ügyészség annak a karcagi férfinek az ügyében, aki azért vágatta el a kutyái hangszálait, hogy a szomszédokat ne zavarja a szaporítótelepről kiszűrődő csaholás - közölte a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség hétfőn az MTI-vel.
Állatkínzás miatt vádat emeltek egy osztrák nő ellen Zalában
Családi házában bezárva, gondozatlanul tartott 19 kutyát egy zalai faluban egy osztrák nő, emiatt vádat emeltek ellene - tájékoztatta a Zala Megyei Főügyészség szóvivője az MTI-t.
Kutyagyártó nagyhatalom vagyunk – A szaporítókról készült dokumentumfilm
Nehéz, de annál fontosabb témát boncolgat a Telex.hu csütörtök este bemutatott filmje.
Több mint száz állat egy családi házban – vádat emelt az ügyészség állatkínzás bűntette miatt
A Dunakeszi Járási Ügyészség vádat emelt egy férfi és egy nő ellen, akik egy családi házban, arra alkalmatlan körülmények között több mint száz állatot tartottak.
Börtönbe mehet a karcagi szaporító
148 kutyát menekítettek ki 2020-ban a karcagi szaporítótelepről. A kutyák közel felének el volt vágva a hangszála, hogy ugatásukkal ne buktassák le a szaporítót.