
Vissza a halálból, avagy Patrick, a kidobott kutya története
2016. március 09., 06:00
Szerző: RSM
Kategória: Állatvédelem
Mit ér a kutyaélet? Történetünk szereplői talán megerősítik azt, hogy ahol jelen van a hit, az emberség, ott remény van egy új kezdetre. Patrick pitbullnak született, de volt olyan időszaka, amikor semmi élőhöz nem hasonlított.
Íme Patrick, ma, 2015-ben:

Fotó: Facebook
Kapaszkodjanak meg. Ezen a képen is őt láthatjuk. Akár hiszik, akár nem. 2011. március 16-án. Akkor Patrick új életet kapott.

Fotó: Facebook
Történt ugyanis, hogy négy évvel ezelőtt, egy márciusi napon, New Jerseyben, a világ legjobb szívű építőmunkása talált egy zörgő szemeteszsákot. Természetesen konténerben. A múmiához hasonlító valaminek a szemei mozogtak, valamint már csak pár izom a testében.
Építőmunkásunk azonban az élet utolsó cseppjeit tapasztalva, hívta a hatóságokat, akik sürgősségi állatkórházba vitték a pusztulásra ítélt testet.
Dr. Lisa Bongiovanni volt a második olyan ember, aki nem hagyta meghalni a szerencsétlen állatot. Később ezt nyilatkozta: „Felnézett akkor azokkal a szemekkel, amik azt kérdezték: hogyan lehet lemondani rólam? Honnan tudod, hogy nem adtam fel az életet? Szóval, döntöttünk egy második esély mellett, ő pedig szárnyalt vele, és virágzott."

Fotó: Facebook
Infúziós kezelést kapott, és amint stabilizálódott az állapota, rögtön átszállították egy állatok számára működtetett intenzív centrumba. Itt éjjel-nappal felügyelet alatt lehetett, illetve minden orvosi kezelést biztosítottak számára.
Ekkor indult útjára a közösségi portálon a kutya állapotáról hírt adó oldal, ahol három nap alatt harmincezer dollárnyi felajánlás gyűlt össze. Ebből bőségesen lehetett finanszírozni a kutya kezelését.
Az infúziókon túl vért kapott, speciális diétával próbálták újra beindítani nála az evést, valamint kisebb műtéteket is el kellett nála végezni. A 19 kilóra lefogyott, csont és bőr állatot ismét megtanították mozogni, ezt fizikoterápiás szakemberek végezték.
Míg tartottak a kórházi kezelések, addig előkerült Patrick eredeti „gazdája”. Kiderült, hogy heteken keresztül nem kapott enni az erkélyre kikötött kutya. Egy darabig talált néhány ehető dolgot a szemetesben, de a végén már azt sem. A házmester halottnak nyilvánította, és egy zsákban a 22. emeletről leküldte a szemétledobón a konténerbe.
A gazdának nem nevezhető nő ellen bántalmazás, állatkínzás vádjával eljárást indítottak. Azóta jelentős pénzbírsággal sújtották.
Patrick a hetek és hónapok folyamán egyre jobban fejlődött. Megtanult játszani, élvezte a rehabilitáció során a szabadtéri foglalkozásokat. A nagyon lassú testi felépülés mellett a lelki egyensúly helyreállítását is a mai napig folytatni kell. Patrick nagyon bizalmatlan az idegenekkel, de új gazdái szerint soha nem néz vissza a múltjára.
Ma már a lehetőségekhez mérten teljes életet él. Megtapasztalta végre azt, amit megérdemel minden kutya: szeressék és megbecsüljék.
Patrick az elmúlt négy évben az állatkínzás elleni hadjárat kulcsszereplője lett. Az ő példáján keresztül próbálnak az állatvédők szigorúbb törvényeket, büntetéseket kieszközölni.
A következőkben láthatják a kutya felépülését. A fotók forrása a facebook.com oldalon található The Miracle Patrick oldal. A képek magukért beszélnek.
Indexkép forrás: facebook.com
Cikk első megjelenése: 2015. június 29.
Kutyaviadalról hoztak ítéletet
A Nagykátai Járásbíróság 2025. március 11-én folytatólagos és nyilvános tárgyaláson hozott ítéletet azoknak a vádlottaknak a büntetőügyében, akik ellen a Pest Vármegyei Főügyészség tiltott állatviadal szervezésének bűntette és más bűncselekmények miatt emelt vádat.
Egy román furgonban találtak szörnyű állapotban lévő kutyákat
Megrázó körülményekre bukkantak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Bevetési Igazgatóságának pénzügyőrei egy román furgon ellenőrzésekor a Kerekharaszti pihenőhelyen.
Néhány állatvédő szervezet állami támogatást kap a szaporítótelepek felszámolási munkájuk miatt
A Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány legutóbbi kuratóriumi ülésén úgy határozott, hogy több mint 18 millió forinttal támogatja a 2024. év végén elindult, „Brigitta M. ügyként” elhíresült szaporítótelep felszámolásában résztvevő civil szervezeteket. A támogatás célja a mentett kutyák állatorvosi költségeinek fedezése, amely 33 állatvédő szervezet munkáját segíti.
Állatvédelmi akciót hirdet az UNIX - AMTS Nemzetközi Autó, Motor és Tuning Show
A cél: a Hungexpo területén legalább tíz tonna száraz és nedves kutya- és macskaeledel összegyűjtése az idei felvonás ideje alatt, azaz március 28-30. között.
A közös ügyünk az állatvédelem alapítvány 15 millió forintos keretösszeget különít el a gyömrői ebrendészeti telepről mentett állatok költségeinek viselésére
Hazánk egyetlen, törvény által létrehozott állatvédelemmel foglalkozó civil szervezete, a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány a tervek szerint 15 millió forintos keretösszegig vállalja, hogy anyagi támogatást nyújt azon civil szervezeteknek, melyek aktívan részt vettek a gyömrői ebrendészeti telepről mentett állatok elhelyezésében, gondozásában. Ovádi Péter állatvédelemért felelős kormánybiztos kezdeményezésére a javaslatot Vetter Szilvia kuratóriumi elnök terjeszti az Alapítvány Kuratóriuma elé. A felmerülő költségek – különösen állatorvosi kiadások – nagy terhet rónak a civil szervezetekre, ezért ebben a rendkívüli helyzetben is számíthatnak a szervezetek az Alapítvány segítségére.