A fáradt kutya jó kutya - hogy érhető el, hogy valóban lefáradjon kedvencünk?
2017. november 15., 06:00
Szerző: S.Zs.
Kategória: Jó tudni!
Valószínűleg minden gazdi tapasztalta már, milyen az, amikor kedvencünk “tele” van. Minden kutya habitusa más, van, amelyikük hamarabb elfárad, többet pihen, de van olyan kutya is, aki a világból is kifutna, bármelyik pillanatban készen áll a feladatra.
Kedvenceink lefárasztása nem is olyan egyszerű feladat. Téved, aki azt gondolja, egy kis pórázos sétával letudható ez a kötelezettség! Az a gazdi, aki mindössze ennyi aktivitást biztosít kutyusának, bizony meglepetésre érhet haza: szétcincált párnák, vagy épp dühös szomszédok várhatják, akik a gazdi fejéhez vágják, a kutyája egész nap vonyított!
Amikor a kutya lefárasztása kerül szóba, legtöbbünknek a fizikai aktivitás, mozgás jut eszébe. Emellett azonban fontos, hogy az eb agyát is megdolgoztassuk. A több száz év alatt különböző szempontok alapján szelektálták az egyedeket - ezek a tulajdonságok, melyek egy-egy fajtát jellemeznek, befolyásolják, mennyi és milyen feladatot igényel ebünk. A fizikai és mentális fárasztás mellett azonban nem szabad megfeledkezni a szociális lefárasztásról sem. Kutyáink társas lények, szükségük van fajtársaik jelenlétére is.
A lefárasztás három fajtájáról bővebben olvashatsz a Gondos Gazdik szakértőjének cikkében ide kattintva. Választ kaphatunk a “hogyanokra” is, kiegészítve hasznos tippekkel a lefárasztást illetően.
Forrás: gondosgazdik.hu, kutyabarathelyek.hu
Te is úgy érzed, hogy a kutyádnál nem találhatsz jobb terapeutát?
Egy friss kutatás szerint nemcsak a terápiás kutyák, hanem a kedvtelésből tartott ebek is jótékony hatással vannak a mentális egészségre.
Edzés kutyával - 10 tipp, hogy mindkettőtök számára élvezetes legyen a testmozgás
A rendszeres testmozgás fontos része a kutya életének: hozzájárul fizikai egészségéhez, elősegíti, hogy kiegyensúlyozott és boldog legyen. Ha pedig kutyánkkal együtt végezzük, kapcsolatunk is erősebbé válik. Milyen szempontokra figyeljünk, ha belevágunk a közös edzésbe?
Így örül a kiskutya, amikor kedvenc focicsapata gólt szerez
Lelkesen ugrándozik és hangosan vakkant – Ezt a videót nem lehet kihagyni!
Miért szeret a kutyám botot rágni? És miért baj, ha meg is eszi?
Kíváncsiságuk és gyakran étvágyuk is határtalan. A legtöbb kutya előszeretettel rágcsál ágakat, kisebb gallyakat, néhányuk azonban jóízűen el is fogyasztja azokat… Mitől olyan finom a bot?
Hogyan adjuk be kutyánknak a gyógyszert? 12 tipp a cél eléréséhez
Kutyánk iránt elkötelezett, gondos gazdiként jól tudjuk, hogy kedvencünknek is szüksége lehet kezelésekre. Mit tegyünk, ha gyógyszert kell szednie? Hogyan változtassuk élménnyé azt, amit legszívesebben mi is elkerülnénk?