A legtutibb kutyaápolási tippek
2023. február 01., 16:00
Szerző: (X)
Kategória: Ajánló
Sok háziállat sajnos nem kifejezetten kedveli, ha a bundáját, a fogait vagy a karmait zargatjuk...
...Pedig a kedvenceink rendszeres és megfelelő ápolása a felelős állattartás elengedhetetlen része. Bizonyos időközönként érdemes meglátogatni a kisállat kozmetikát, de van amit otthon is nyugodtan elvégezhetünk. Ehhez gyűjtöttünk össze néhány hasznos tudnivalót!
A fogak egészségére nagy figyelmet kell fordítani!
A kedvencünk fogsorát heti rendszerességgel érdemes ellenőrizni és tisztítani, mivel a fogakra gyorsan lerakódhat a lepedék, ami hosszú távon kellemetlen fogkövet eredményezhet. A fogkövet pedig csak az állatorvos tudja eltávolítani.
A fogmosás sajnos nem mindig a legegyszerűbb művelet, de ha türelemmel és kitartással állunk hozzá, akkor megtanítható. Érdemes már kölyökkorban elkezdeni hozzászoktatni a fogápoláshoz a kutyát, hogy ne zavarja, ha a szájába nyúlunk.
A fogmosás során a fogíny alatti területet a fogkefével óvatosan, apró mozdulatokkal kell megtisztítani. Fontos, hogy ne dörzsöljük erősen, mert könnyen felsérthetjük a kutyus fogínyét. Amikor a kutya elkezd mocorogni, mindenképp hagyjuk abba a fogmosást és inkább a következő nap próbálkozzunk vele újra, nehogy rossz élményként maradjon meg benne. A fogmosás után pedig jöhet a jutalom és a dicséret!
Léteznek kifejezetten kutyáknak készült fogkefék és fogkrémek is. Nagyon fontos, hogy soha ne az embereknek szánt termékeket használjuk, mert ezek akár károsak is lehetnek a kutyának.
A körmöket rendszeresen le kell vágni!
A körmökre is kiemelt figyelmet kell fordítani, főleg a lakásban tartott és keveset mozgó kutyák esetében. A túl hosszú karmok igen kellemetlenek, akár fájdalmasak is lehetnek a kedvencünknek, és előfordulhat, hogy komolyabb egészségügyi problémákat okoznak.
A karmoknak sosem szabad leérniük a talajig, tehát ha a körmök kopogását hallod, akkor bizony eljött az ideje a körömvágásnak! Nagyon óvatosnak kell lenni, mert ha rossz helyen vágjuk le a körmöt, akkor nagy fájdalmat, sérülést okozhatunk a kutyának, akár vérezhet is a körömágy.
A speciális ollót mindig 45 fokos szögben tartsuk a vágás során, és figyeljük arra, hogy a körömágy végétől legalább 2-3 mm-re fejezzük be a műveletet. A fehér, világos körmöknél egyszerűbb a dolgunk, mert szemmel jól látható a körömágy - egy rózsaszín vonalként jelenik meg. A fekete körmöket viszont mindig csak apránként szabad vágni, mert itt nem látható a körömágy. A karom belsejében lévő szürke/fehér kör alakú fekete közepű rész jelzi azt, hogy meddig vághatsz.
Kínzó viszketés? Miért vakarózik állandóan a kutyám?
Nem jó érzés látni, amikor imádott kutyusunk szenved. Folyton viszket valamije, alig tud pihenni, türelmetlenné válik, nem tud figyelni... Szóval vacakul érzi magát. De mitől?
6 tipp a mancsok egészségének megőrzéséhez
A kutyamancs, e bámulatos szerkezet akkor működik a legjobban, ha erős és egészséges. Ám elég egy apró sérülés és hetekig is eltarthat a gyógyulás. A következő tippek nemcsak a probléma felismerésében, hanem annak megelőzésében is segíthetnek.
Szénanátha kutyáknál - Tünetek és teendők
Az emberekhez hasonlóan a kutyák is szenvedhetnek a szénanátha kellemetlen tüneteitől, bár esetükben elsősorban a bőr érintett. Mit érdemes tudni az állapotról és hogyan segíthetünk kutyánknak?
Miért jön utánam a kutyám a fürdőszobába?
Vannak ebek, akik előszeretettel követik a gazdit mindenhova, és arról sem maradhatnak le, ha lezuhanyozunk vagy veszünk egy kellemes fürdőt. De mi teszi ezt olyan érdekessé?
Miért zizzennek meg a kutyák fürdetés és úszás után?
Megrázza magát, majd heves dörgölőzésbe kezd, vagy körbe-körbe rohangál eszméletlen sebességgel… Mintha kivetkőzne magából azok után, hogy megfürdettük, vagy pancsolt egy hatalmasat a vízben. Vajon miért csinálja?