
Hírek archívum
Hírek - Egészség
A mozgatás a prevenció kulcsa
2015. március 01., 04:00
Szerző: Horváth Nikoletta
Kategória: Egészség
Kevesen tudják, hogy a kutyák ízületi problémáinak nagy része a rossz terhelés miatt alakul ki. Ha ezeket időben felfedeznénk, vagy (ami még jobb lenne), ha megelőznénk, akkor számtalan kellemetlenségtől kímélnénk meg négylábúinkat, és önmagunkat.
A prevencióban a legmegdöbbentőbb, hogy nem kell azonnal súlyos dolgokra gondolnunk. Erre a legegyszerűbb példa az ebek körmének állapota. Reidinger Anita kutyafizioterapeuta szerint a kívánatosnál hosszabb karom teljesen átalakítja a négylábú talpterhelését, másképp használja a páciens a végtagját, előfordul, hogy látványosan sántít. Miközben egy karomvágással megelőzhető lenne a tünet együttes.
A másik egyszerű, mégis sokakat érintő téma a hosszú gerincű kutyák problémái. Például egy tacskó esetében már kölyökkorban el kell kezdeni odafigyelni a helyes mozgatásra. Nem szabad engedni, hogy az ágyra fel-le ugráljon vagy a lépcsőn szaladgáljon, ellenkező esetben az eb gerince belenghet.

Fotó: dumpaday.com
Unásig ismételt „sirám”, mégis sokan a mai napig nem veszik komolyan a diszplázia szűrést. Az eredménnyel a kézben már tovább lehet a jövőn gondolkodni, például egy kutya fizioterapeuta személyesen a négylábúra szabott gyakorlatokkal sokat tud javítani az általános állapoton. Ehhez azonban felelősségteljes gazdákra van szükség, akik kivizsgáltatják, megnézetik, figyelemmel kísérik kutyáik sorsát.

Fotó: dogsinmotion.com.au
Néhány tévhit cikkünk végére:
„Ha valami baja van a kutyámnak, akkor le kell állni az addigi kimozgatásokkal.” – Ez így ebben a formában hamis elképzelés. Mindenképp szakember véleményét kell kikérni, s könnyen lehet, hogy fontos szempont marad a jövőben a kimozgatások tartása, az eb rehabilitációjában.
„Bizonyos fajták nem lépcsőzhetnek!” – Sarkos kijelentés. A valóságban a fokokat néha terápiának is használják az orvosok, de az tény, hogy nem szabad hagyni rohangálni fel, s alá az ebeket a lépcsőn, mivel a gerincük beleng, ami egészségtelen, és veszélyes is.
Száz szónak is egy a vége: a prevenciót tartsuk szemünk előtt, ezzel akár éveket tehetünk fájdalomtól mentessé kutyáinknak. Csak egy pici időt, és odafigyelést igényel – ennyit pedig minden négylábú megérdemel!
Ha tetszett a cikk, és szeretnél értesülni legújabb híreinkről
kérünk lájkold Facebook oldalunkat!
Indexkép forrás: dogwallpapers.net
Séta? 10 jel, amivel a kutyád azt üzenheti, ideje kimenni
Ha esik, ha fúj, nincs mese, menni kell. Ezt pedig különféle módokon adhatja tudtunkra kedvencünk, hiszen a szükség nagy úr. Hogyan mondja el, hogy szeretne sétálni?
Idős kutya a családban – 6 tipp az egészségesebb és boldogabb nyugdíjas évekhez
Kisöregünk a legjobb barátunk, természetes, hogy azt szeretnénk, minél tovább együtt maradhassunk. Megfelelő gondoskodással örömtelivé varázsolhatjuk ezüst éveit is.
Könnyezés, csipásodás kutyáknál - Milyen betegségre utalhat?
A könnyezés a test természetes reakciója, hogy eltávolítsa a szembe jutott idegen anyagokat, ily módon segíti kedvencünket megszabadulni az irritációtól. Meddig normális és mikor érdemes állatorvoshoz fordulni?
Segítség! Vakarózik a kutyám!
Az a fránya viszketés... Míg mi könnyedén bekenhetjük száraz bőrünket hidratálókrémmel, addig kutyáink esetében trükkösebb megoldásokhoz kell folyamodnunk. Ehhez kínálunk most néhány hasznos tippet!
Újévi fogadalmak? 10 nagyszerű tipp, ha kutyáddal együtt tervezel
Kutyás szív, kutyás lélek - örökké. Ha az újévben szeretnénk még jobbá, boldogabbá tenni kutyánkkal közös életünket, fogadalmainkba őket is beleszőhetjük. Összegyűjtöttünk egy csokorra valót, fogadjátok szeretettel!
Miért kergeti a kutya a farkát?
Kölyökkorban szórakoztató, és nem is szembetűnő, ha a négylábú gyakran lohol a farka után. Mozgásába beleszédülve elesik, nagyot gurul a földön, majd alszik egy kicsit. Hiszen a farok kergetés fárasztó móka. Gondoljuk, majd kinövi, nem lesz ilyen bolondos…
Így kerüld el a fagyálló mérgezést!
A fagyálló egy erősen mérgező, az állatok számára édeskés illatú, és finom ízű folyadék. Azonban akár néhány nyalás is halálos lehet, visszafordíthatatlan vesekárosodást okozva a kutyának. Emiatt nagyon fontos, hogy mindent megtegyünk a fagyálló elkerülése érdekében!
Kismancsból őszpofi – egy kutya életszakaszai
Egy kutya életciklusa alapvetően négy részre osztható fel. Mit kell tudnunk ezekről az időszakokról és hogyan tehetjük teljesebbé kutyánk mindennapjait, közös életünket?
Veszélyes, ha a kutyám kilopja a ruháimat a szennyesből?
Kiskedvenced előszeretettel cipeli be használt pulcsidat fekhelyére, hogy bevackolhasson vele? Netán elcseni az éppen levetett zoknidat, majd boldogan körbe-körbe rohangál a házban? Miért csinálja?
Meghíztak a kutyák a korlátozások idején - a labradorok szedték fel a legtöbb súlyt
Az Egyesült Királyságban végzett kutatás alapján a kutyafajták közül a labrador retrieverek állhattak a dobogó első fokára a koronavírus miatti korlátozások idején.