
A nyomodban van!
Amiért a kutya nem mozdul a gazda mellől
2016. October 17., 06:00
Szerző: RSM
Kategória: Jó tudni!
Már a kanyarodó kocsi hangját is felismeri, majd az ajtón belépve oly heves reakciókat produkál örömében, hogy nem maradhat el a mosoly és a simogatás. Az együtt töltött időben pedig el sem mozdul mellőlünk. Szeretet ez és biológia.
Minden témáról eszembe jut egy személyes élmény, így van ez ma is.
Marcit az előző gazdája verte, nem szerette, nem etette, félt is tőle. Ez a mamlasz kutya meg válaszul rettegésben tartotta a nénit. Igen, Marcinak megváltás volt elkerülni onnan. Sajnos az ára a néni súlyos betegsége és halála lett.
Ezt a hétszentséges pulit aztán móresre tanítottuk! Például elkezdtük simogatni, becézgetni, ölelgetni. A sok egyéb falkavezéres gyakorlat mellett. Pár hét alatt a környék szörnyéből egy kezesbárány lett. (Na jó, a mai napig vannak hülyeségei, de így szeretjük.)
Marci még most is beteg attól, ha nem lehet velünk, mellettünk. Törzshelye az étkezőasztal alatt lett, sokszor észre sem vesszük, hogy bent van a lakásban, mert mozdulatlanul és csendben őriz bennünket.
Nagymami szerint mind a három kutyánk már akkor jelez, ha mi még csak az utca elején járunk. Fantasztikus érzés, ahogy várnak minket! Egész nap velünk lennének. Démon sír, ha a kennelben kell lennie, miközben mi az udvaron játszunk. Pötyi pedig fiatalodott öt évet, amióta tele lett a ház gyerekekkel, és vigyázhat rájuk.

Fotó: barkpost.com
Egy kutatás arra az eredményre jutott, hogy nem véletlen a kutyák ilyen fokú függősége. Azt állítják, hogy alapjáraton hajlamosak barátaink a szeparációs szorongásra, ami akkor jelentkezik, ha nélkülünk, egyedül kell lenniük. Ennek oldására azt tanácsolják a Better Life With Your Dog szakemberei, hogy néhány egyszerű módszerrel enyhítsünk ezen.
- A mindennapos testmozgással nem gyűlik fel benne felesleges energia.
- A parancsszavak gyakorlásával, feladatok végzésével tudja, hogy velünk kell dolgoznia.
- A kutyának adott élvezetes rágókák hosszú időre lekötik a figyelmét.
Ezek mellett van még egy kicsit keménynek tűnő gyakorlat, mellyel szorongáscsökkenést érhetünk el: a kutyát figyelmen kívül kell hagyni a nap egy részében. Mindezt az ő érdekében. (Nos, ezzel vagy egyetértünk, vagy nem, mindenki döntse el magában!)

Fotó: pets4homes.co.uk
A folyamatos követés egyébként azért van, mert a kutyák valóban szeretik a gazdájukat! Vonzódnak a legbarátságosabb társhoz a falkában, és nagyon kedvelik az együttlétet. A kis tapadókorongosokat olykor még a mellékhelyiségből sem lehet kizárni. Egyszerűen minden egyes pillanatot velünk akarnak tölteni, mert féltenek, óvnak bennünket. És nem utolsó sorban várják azt a pillanatot, amikor valami fincsi lepottyan nekik a földre. (Értem már Marci asztal alatti létét!)
A túlságosan ránk tapadt és szorongó kutyát a fent említett módszerek mellett érdemes az ágyunk mellett altatni, hogy érezze közelségünket!
Forrás: barkpost.com, petsadviser.com
Cikk első megjelenése: 2015. May 04.
Kennelköhögés járvány van
Elsősorban Budapesten és a környező településeken tombol a vírus: egy ideig kerülni szükséges a kutyafuttatókat, kutyás közösségeket!
Mit tegyek, ha elveszett a kutyám?
Minden gazdi rémálma, hogy kutyája eltűnik. Mit érdemes tennünk, hogy növeljük az esélyét a happy endnek?
Helyek, ahova nem való a kutya. Például a kifutóra.
Jópofa ötletnek tűnik kifutóra lépni kutyával együtt, ám nem mindig bizonyul jó ötletnek. A videón szereplő hölgy nem túl kedvesen rángatja végig a kutyát.
A kutyázás egy egészen különleges formája. Interjú egy szolgálati kutyás alezredessel.
A rendőri pálya sok gyerek álma és felnőtt hivatása. A kutyás rendőrök egy különleges csoport. Nagyon örülök, hogy az Országos Rendőr-főkapitányság készségesen segítségemre volt az interjú elkészítésében.
Terápiás kutyák társaságában a gyermekek is kevésbé érzik magukat stresszesnek
Egy friss tanulmány szerint a kutyák jelenléte nyugtatóan hat a gyerekekre az iskolában, mely sokuk számára rendkívüli stresszel jár a mindennapokban.