
Állatok világnapja az Ürömi Állatotthonban
2018. szeptember 28., 13:00
Szerző: László Enikő
Kategória: Állatvédelem
Mindenkit szeretettel látnak családi napjukra az Ürömi Állatotthon lakói és munkatársai! Rengeteg szórakoztató programmal és gazdikereső kutyussal várják a látogatókat.
Idén is megrendezésre kerül a Budapesttől alig két kilométerre található Ürömi Állatotthon Állatok Világnapja alkalmából szervezett családi napja, szeptember 30-án. Kicsiket és nagyokat is egyaránt várnak a szervezők és persze a kutyusok. A 10:00-14:00 között érkezőknek lehetősége nyílik a menhely lakóinak sétáltatására, akik természetesen minden jutalomfalatot nagyon szívesen fogadnak az érkezőktől. A nap háziasszonya Zoltán Erika lesz, aki már a menhely korábbi eseményein is részt vett, ezzel támogatva az Állatotthont. Többek között ő is fellép majd a délután során, akárcsak Bebe, Sipos Tomi az Irigy Hónaljmirigyből és még sokan mások.

Fotó: Ürömi Állatotthon
A menhely egyben kutyaiskolaként is működik, 13:00-tól a Duhajdombi kutyaiskola bemutatóját láthatják a kedves látogatók. A gyerekek örömére pedig lesz tűzoltó bemutató, arcfestés, kézműves sarok, ügyességi vetélkedő, ugrálóvár és népi játszótér is. Kihirdetik a rajzverseny nyerteseit is, ami néhány nappal ezelőtt lett meghirdetve a kisebbek számára. Rendőrségi kutyás bemutató is lesz, betekintést nyerhetünk egy rendőrkutya munkájába. Az állatorvosi kérdezz-felelek alatt pedig minden egészségügyi kérdésre választ kaphatnak az érdeklődők. Természetesen étel és ital is lesz a helyszínen, a szervezők házias ízekkel várják a résztvevőket. Saját kutyával is lehet érkezni, de azt kérik, aki így tesz, hozza magával állata oltási könyvét, mert csak így engedhetik be.
A rendezvény természetesen ingyenes és minden érdeklődőt nagy szeretettel várnak - főleg a gazdára váró kutyusok egy kis simogatásra!
Árva kutyákon segítenek válogatott atlétáink
Bár a sportot szerető rajongók ismerik kiváló teljesítményt nyújtó atlétáink nevét, arcukat ritkábban ismerhetjük fel a közéletben. Ezért is gondolta a Vigyél Haza Alapítvány, hogy 2024-es naptárukon legjobb atlétáink közül hívnak fotózásra.
Bátortalanul nyújtotta mancsát, így kért segítséget a kóbor kutya, aki a menhely előtt várt
Ahogy odaért az állatmentőhöz, kezébe tette a mancsát, mintha azt mondaná: „Kérlek szépen, segíts rajtam!”
Idős kutyát fogadnál örökbe? Van 5 remek érvünk mellette!
Egy mentett őszpofi hálája egy életen át elkísér. Szívmelengető érzés tudni, hogy annyi nehézség után hátralévő éveit nyugalomban és szeretetben élheti le melletted. Annyi mindennel gazdagodhat életünk, ha egy kisöreget választunk!
15 kölyöknek adott életet a német dog mamakutya, miután bekerült a menhelyre
Az állatmentők sem jutottak szóhoz, annyira meglepődtek a rekordszámú alom láttán.
Otthont a háziállatoknak! - Az állatok világnapján és minden más nap is segíthetünk nekik
Az évben több nap is négylábú kedvenceinkről szól, ezek közül pedig az egyik legfontosabb október 4-e. A kisállatok világnapja Assisi Szent Ferenchez, az állatok és a természet védőszentjéhez kötődik, és a 20. század eleje óta ünnepeljük. A háziállatok rendkívül pozitív hatással vannak mind a mentális, mind a fizikai egészségünkre, amit az ilyen alkalmakon igyekszünk némi plusz törődéssel meghálálni. A gondoskodás azonban a kevésbé szerencsés, utcára került háziállatoknak is jár. A Mars éppen ezért hat olyan módszert javasol, amelyekkel mindannyian részt vállalhatunk az elhagyott háziállatok helyzetének javításában és csökkenthetjük az otthontalan kiskedvencek számát.