Az állatok nagyobb odafigyelést igényelnek a fagy beköszöntével
2024. november 23., 08:30
Szerző: Hortobágyi Henrietta
Kategória: Közérdekű
A tél közeledtével fontos, hogy mindannyian figyeljünk az állatokra is. Ovádi Péter állatvédelmi cselekvési terv kidolgozásáért és végrehajtásáért felelős kormánybiztos felhívja a figyelmet arra, hogy a hideg idő komoly veszélyt jelenthet a háziállatokra és a vadon élő állatokra egyaránt. Az extrém hőmérséklet, a fagyos talaj és az élelemhiány mind súlyos problémákat okozhatnak az állatok számára, ezért mindannyiunk felelőssége, hogy megfelelően gondoskodjunk róluk.
Hogyan segíthetünk?
- Biztosítsunk megfelelő menedéket!
A háziállatoknak fűtött vagy szigetelt helyre van szükségük, különösen a szabadban tartott kutyáknak és macskáknak. Fontos, hogy a kutyaházakba szalmát helyezzünk el, amely melegen tarthatja az állatokat. - Figyeljünk oda a friss ivóvízre és a megfelelő táplálékra!
A fagyos időben az ivóvíz gyorsan megfagyhat, ezért rendszeresen ellenőrizzük és cseréljük ki az állatok számára biztosított vizet. Hideg időben az állatok energiaigénye jelentősen megnő, ezért ügyeljünk arra, hogy megfelelő mennyiségű és minőségű táplálékkal lássuk el őket, valamint a vadon élő állatok számára az etetőhelyek fenntartása is létfontosságú, hiszen télen kevesebb a természetes táplálék. - Ne hagyjuk kint a rövid szőrű vagy idős állatokat!
Különösen veszélyes számukra a hideg idő, mivel ők könnyebben kihűlhetnek. Ilyen esetekben biztosítsuk, hogy a hideg órák alatt melegebb helyen tartózkodhassanak. - Ne feledkezzünk meg a kóbor állatokról sem!
Ha lehetőségünk van rá, nyújtsunk segítséget vagy menedéket a hidegben rekedt, kóbor állatoknak.
„Egy kis odafigyeléssel életet menthetünk. Télen mindenki számít a törődésünkre, beleértve a háziállatokat és a vadon élő állatokat is. Célunk, hogy az emberek felismerjék, mennyire fontos a felelős állattartás, és ezt gyakorlatban is alkalmazzák, különösen ilyen kihívásokkal teli időszakban" – hangsúlyozta a kormánybiztos.
Ovádi Péter mindenkit arra ösztönöz, hogy legyen tudatos és felelős az állatokkal kapcsolatban a hideg idő beköszöntével is. A közösség összefogásával elérhetjük, hogy a téli időszak is biztonságos legyen mind a házi-, mind a vadon élő állatok számára.
Forrás: Ovádi Péter - sajtóközlemény
Indexkép forrás: Unsplash
6 tipp a mancsok egészségének megőrzéséhez
A kutyamancs, e bámulatos szerkezet akkor működik a legjobban, ha erős és egészséges. Ám elég egy apró sérülés és hetekig is eltarthat a gyógyulás. A következő tippek nemcsak a probléma felismerésében, hanem annak megelőzésében is segíthetnek.
Ónos eső - így vigyázzunk kutyáinkra!
Megmutatja magát a közelgő tél - a havazás mellett több helyen is ónos esőre kell számítani. A veszélyes időjárás miatt fokozottan figyeljünk saját és kutyáink biztonságára is!
Veszélyes a túrázás a havas hegyekben: Lezárják a Kékestetőre vezető mellékutakat a Mátrában
A közlekedők biztonsága érdekében a hétvégére lezárják a Kékestetőre vezető mellékutakat a Mátrában - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. kommunikációs osztálya pénteken az MTI-vel.
Egy kutyához bújva élte túl a kislány a hóviharos éjszakát Oroszországban
Heves hóvihar tombolt azon az éjjel Oroszországban. A tízéves kislány valószínűleg nem élte volna túl a jeges éjszakát, ha nincs a négylábú, akihez hozzá tudott bújni: a kutya testének melege megmentette.
Séta a hóban? Kösz, de nem! - Takarója alá bújt a tacskó, miután hozzáért mancsához a hó
"Jujj, ez nagyon hideg! Én aztán bele nem teszem a tappancsom még egyszer!" És ezzel sarkon fordult a kicsi kutya, majd szaladt vissza a jó meleg szobába, a puha takaró menedékébe.