Az állatpatikák is nyitva lehetnek 15:00 óra után is
2020. március 23., 15:00
Szerző: S.Zs.
Kategória: Közérdekű
Az állatgyógyszertárak is mentesülnek a COVID-19 koronavírus járvány miatt hozott intézkedés alól, mely korlátozza egyes boltok, üzletek nyitvatartását.
Figyelem! Ez a cikk az elmúlt időszakban nem frissült, a benne szereplő információk a megjelenés idején pontosak voltak, mára azonban elavultak lehetnek!
Az állatpatikák is nyitva tarthatnak délután 15 óra után is. Mint ismeretes, a COVID-19 járvány miatt korlátozásra került a boltok nyitvatartása. A korlátozás alól kivételt képeznek az élelmiszert, az illatszert, a drogériai terméket, a háztartási tisztítószert, a vegyi árut és a higiéniai papírterméket árusító üzletek, valamint a gyógyszertárak, a gyógyászati segédeszközt forgalmazó üzletek, az üzemanyag-töltőállomások és a dohányboltok. Ezidáig nem volt arról információ, hogy az állatpatikák is kivételt képeznek-e a korlátozó intézkedés alól.
A Magyar Állatorvosi Kamara március 21-i közleménye azonban pontosítja az információkat:
A hivatalos engedélyekkel „állatgyógyszertárként” működő egység, amely
- állatgyógyászati gyógyszerkészítményeket,
- fertőtlenítő szereket (és esetleg háztartási tisztító szereket is) árul
a 46/2020. (III. 16.) Kormányrendelet 6. §-a szerinti kivételnek minősül a hivatkozott rendelet nyitvatartási korlátozása alól.
A Kamara tájékoztatója teljes terjedelmében ide kattintva olvasható.
Mielőtt állatpatikába indulnál:
- Tájékozódj a felkeresni kívánt állatpatika aktuális nyitvatartásáról az interneten vagy telefonon!
- A patikához érve olvasd el figyelmesen a bejáratra kifüggesztett tudnivalókat, és tartsd tiszteletben őket!
- Szinte minden helyen korlátozott most a beltérben tartózkodók száma. A patika előtti várakozáskor is tartsd meg a két méter távolságot másoktól!
- Tartsd be a higiéniás, megelőző szabályokat (fertőtlenítés, kesztyű, maszk stb.)!
- Lehetőleg bankkártyával fizess, ne készpénzzel!
Az ide kattintva elérhető oldalon megyékre bontva találhatók az állatorvosi rendelők, állatkórházak és állatpatikák adatai: nyitvatartás, elérhetőség, belépési feltételek.
A lista még nem teljes, de folyamatosan frissül, ezért az oldal szerkesztői kérik az üzemeltetőket, csatlakozzanak a kezdeményezéshez, hogy minden információt egy helyen megtalálhassanak az állattartók! A csatlakozási felhívás ide kattintva olvasható!
Indexkép forrás: Unsplash - Robert Larsson
Szénanátha kutyáknál - Tünetek és teendők
Az emberekhez hasonlóan a kutyák is szenvedhetnek a szénanátha kellemetlen tüneteitől, bár esetükben elsősorban a bőr érintett. Mit érdemes tudni az állapotról és hogyan segíthetünk kutyánknak?
Babesiosis (babézia) kutyáknál - az életveszélyes kór, és amit tudnunk kell róla
Azonnali állatorvosi beavatkozás nélkül a babesiosis halálos kimenetelű lehet kedvencünkre nézve – ezért is olyan fontos tisztában lennünk terjedésével, tüneteivel és a megelőzéssel!
Hogyan adjuk be kutyánknak a gyógyszert? 12 tipp a cél eléréséhez
Kutyánk iránt elkötelezett, gondos gazdiként jól tudjuk, hogy kedvencünknek is szüksége lehet kezelésekre. Mit tegyünk, ha gyógyszert kell szednie? Hogyan változtassuk élménnyé azt, amit legszívesebben mi is elkerülnénk?
Fültisztítás okosan: praktikus útmutató gazdiknak a kutya fülápolásához
A kutyafül: érzékeny terület, mely rendszeres ápolást igényelhet. A fülproblémák megelőzésének fontos része lehet a fültisztítás, ám kis odafigyeléssel mi magunk is gyakorlottá válhatunk e téren. Ehhez kínálunk tippeket, lépésről-lépésre.
Lipoma, a jóindulatú zsírdaganat kutyáknál
Zsírcsomó, zsírdaganat, lipoma… Első olvasatra ijesztően hangozhatnak e kifejezések, ám legtöbb esetben jóindulatú daganatokról van szó. Mit kell tudni róluk és mi a teendőnk?