Dél-Koreáig utazott egy brit nő, hogy megmentsen egy mozgássérült kutyát a húspiac elől
2019. november 18., 14:45
Szerző: S.Zs.
Kategória: Állatvédelem
Az emberek világa a végleteké - nagyszerűen bizonyítja ezt Jindol története. A kutya megismerhette az emberi gonoszság legjavát, ugyanakkor az önzetlen szeretet és békés otthon fogalmát is.
Rafi Sahin Londonból egészen Dél-Koreáig repült, hogy megmentsen egy esélytelennek tűnő kutyát. Az állatvédő szervezeteknek egyébként is nagyon nehéz dolga van, hogy minden védencük számára találjanak szerető gazdit - hát még a valamilyen fogyatékossággal, vagy betegséggel küzdő kutyák esetében! Jindol pedig a különösen nehéz helyzetben lévő gazdikeresők közé tartozott
A fehér kutyát az utcán találták az állatvédők. Éhezett és minden embertől halálosan rettegett. A hátsó két lábának nagy részét valakik levágták. Nem tudni pontosan, kik és miért tették, de az eset nagyon hasonlít a kutyahús piacban tevékenykedők módszereire. Ők azért szokták megcsonkítani a kutyákat, hogy azok ne tudjanak elmenekülni.
Nem tudni, hogyan került végül Jindol az utcára, de szerencsére így rátalálhattak az állatvédők, akik azonnal meg is kezdték kezelését és rehabilitálását.
Jindol szerencséje továbbra is kitartott: a messzi Londonban élő Rafi az interneten talált rá a történetére és azonnal fel is vette a kapcsolatot a kutyát megmentő szervezettel. Az ügyintézések után pedig saját maga ment el kiszemeltjéért Dél-Koreába. Jindol először bizalmatlanul fogadta, ám hamar rájött, hogy Rafi nem akarja bántani, és pillanatok alatt összebarátkoztak.
Kellett egy kis idő, hogy Jindol feloldódjon az új otthonában és teljes bizalommal legyen új gazdája felé. “Minden egyes alkalommal, amikor egy kéz felé nyúlt, hogy megsimogassa, összerándult. Azt hitte, bántani akarjuk. Azóta szerencsére megtört a jég, és teljesen új kutya lett, teljes értékű családtagunk lett.” - idézi Rafit az Unilad. Jindol időközben megbarátkozott két új “testvérével”, Lokival, a husky-szamojéd keverékkel és Lyrával, a francia bulldoggal is, akik azóta szinte a testőrei lettek.
Rafi külön figyelmet fordított Jindol lábaira is: rengeteg anyagot olvasott el, videókat nézett és konzultált specialistákkal is, hogy mi lenne a legjobb megoldás Jindol számára, ami könnyebbé, kényelmesebbé tehetné a napjait. Jelenleg Jindol lábaira fásliból készült kis “csizmák kerülnek” amik védik a lábát, és könnyebbé teszik a mozgást számára, nem mellesleg a hátát is kímélik. A legjobb megoldást egyébként protézis jelentené, ám az hatalmas pénzbe kerül. Rafi azonban nem adja fel, mindig tesz félre a protézisre és egy adományozó oldalt is fenntart.
Egyébként Jindol is rengeteget segít Rafinak: a nőt évekkel ezelőtt diagnosztizálták epilepsziával és Ehlers-Danlos szindrómával, ami fájdalmas ízületeket ls krónikus fáradtságot okoz. Kutyái hatalmas segítséget jelentenek Rafinak a mindennapokban: inspirálják, motiválják, életszeretetükkel és vidámságukkal. Nekik köszönhetően könnyebben vészeli át a rosszabb napokat is.
Komoly sérülések, betegségek forrása lehet a túl hosszú kutyakarom
Ha kutyánk nem koptatja megfelelően karmait, túlságosan hosszúra nőhetnek, ez pedig fájdalmas sérülésekhez, és idővel ízületi problémákhoz vezethet. Fordítsunk kiemelt figyelmet a megelőzésre!
Bajt is jelezhet, ha a mancsát nyalogatja a kutya
Folyton nyalogatja, rágcsálja a tappancsait? Mintha abba sem tudná hagyni... Miért csinálja a kutya, és hogyan segíthetünk neki?
Mi a különbség a kutya és az ember bőre között?
Gondoltad volna, hogy a kutyák bőre vékonyabb az emberénél? Emiatt pedig sokkal érzékenyebb is, és különös ápolást igényel?
Napégés kutyáknál - Vigyázzunk, a szőr csak részben véd!
A napfény áldásos hatásai mellett talán nem is gondolnánk arra, hogy kedvenceinknek is meggyűlhet vele a bajuk. De hát a szőr megvédi őket, nem?
Segítség! Kiütéses a kutyám - Mit tegyek?
Piros foltok, viszkető bőr... Idővel egyre kellemetlenebb tünetek léphetnek fel, melyek komolyabb betegségre is utalhatnak. Mit kell tudnunk a kiütésekről és hogyan segíthetünk kedvencünknek?