
Hírek archívum
Hírek - Könnyű
Drónok vehetik át a juhászkutyák szerepét?
2019. március 13., 06:30
Szerző: S.Zs.
Kategória: Könnyű
A modern technika betolakodik az élet minden területére - kérdés, jó-e ez nekünk? Új-Zélandon a gazdák új technikával kísérleteznek a gazdaságokban: juhászkutyáik mellett drónokat is bevetnek a nyájak terelésére.
Egy új-zélandi farmon egy merőben új technikát tesztelnek a juh- és marhaállomány ellenőrzésére és terelésére: juhászkutyák helyett drónokkal terelik az állatokat. A tesztek azt mutatják, hogy így jelentős időt spórolnak meg a gazdák a terelés során. Emellett a drónok képesek felvételeket készíteni az állatokról, így akár a szobájukból is megbizonyosodhatnak arról a gazdák, hogy állataikkal minden rendben.
A drónok egyébként rögzített kutyaugatást játszanak le “terelés közben”, így hajtva össze a kívánt területre a juhokat vagy épp a marhákat. Nagy előnynek tekintik a drónok használatánál azt is a gazdák, hogy azokat hideg időben is ki tudják küldeni, így nekik kevesebbet kell a zord időben a nyáj mellett tartózkodniuk. Igaz azonban az is, hogy időjárás szempontjából eléggé behatárolt a drónok használatának lehetősége - szeles, esős időben nem lehet kihasználni őket. A gazdák szerint a drónnal való terelés sokkal kisebb stresszt jelent az állataik számára, mint a hagyományos kutyás terelés. A bárányok születésekor is könnyebben tudnák a drónok segítségével szemmel tartani a nyájat, hiszen a magasan repülő drón nem zavarja a juhokat, a kamera segítségével mégis pontos képet kapnak a gazdák arról, minden rendben van-e az állatoknál.
Ez lenne a jövő? A gazdák egyelőre úgy terveznek, hogy nem cserélik le hűséges kutyáikat teljesen a drónokra. Ám ki tudja mit hoz a jövő - kérdés, mi lesz a sorsa a munkanélkülivé vált juhászkutyáknak, ha a robotok átveszik a helyüket a későbbiekben...
Forrás: agrarszektor.hu
Indexkép forrás: pinterest.com
Ez a kutya a koalák megmentője: kiszagolja a bozóttűz miatt bajban lévő koalákat
Csodálatos szaglásával menti a koalákat az Ausztráliában tomboló bozóttüzek elől Bear, a border collie keverék.
Világbajnoki címért versenyeznek Sopronban a kutyák és gazdáik a hétvégén
Bajnokokat avatnak vasárnap Sopronban: a hétvégén kerül sor a 2019-es Dog Puller Világbajnokságra. Magyar kutya-gazda versenyzőknek is szurkolhatunk a VB-n!
Terápiás kutyák segítik a mozgásszervi rehabilitációt az egri kórházban
Terápiás kutyák segítik a betegek mielőbbi felépülését az egri Markhot Ferenc Kórház mozgásszervi rehabilitációs osztályán, az intézmény egy másik részlegén az elmúlt nyolc évben szerzett pozitív tapasztalatokra építve.
Orrlenyomatukkal azonosítaná a kutyákat a kínai startup applikációja
Ahogy mi, emberek egyedi ujjlenyomattal, úgy kutyáink is rendelkeznek egyedi mintázattal, ami akár az azonosításukra is használható: az ő esetükben az orruk rendelkezik ilyen egyedre jellemző mintával. Ezt használná ki a kínai cég applikációja: az orrlenyomat segítségével azonosítaná a kutyákat.
8 elképesztő kutyafoglalkozás munkamániás kutyáknak
Kutyák: ők azok teljessé teszik az életünket. Ma elsősorban társként tartjuk a kutyát, korábban azonban szinte kivétel nélkül egy-egy meghatározott célra lettek a különböző fajták kitenyésztve. Mindegyiküknek más-más “foglalkozása” volt - ezekből mutatunk most be 8 különleges kutya-munkát.
Rendőrkutya-klónokat alkalmazna Kína
Tökéletesen egyforma, szuperképességű rendőrkutyák… Jön a klónok támadása?
Ezek Magyarország legnépszerűbb kutyafajtái
Meglepő eredményeket hozott a MEOESZ listája a magyarok kedvenc kutyafajtáiról. A TOP 10-es listába mindössze két magyar kutyafajta került be, tarolnak azonban a “trendi” kutyák.
Magyar pásztorkutyák mérik össze tudásukat az Ős-Dráva Látogatóközpontban
Magyar pásztorkutyák terelőversenyének ad otthont augusztus 11-én a dél-baranyai Szaporcán található Ős-Dráva Látogatóközpont - közölték a szervezők az MTI-vel.
Így dolgozik a 4 és fél millió forintot érő terelőkutya
Rekord összeget fizetett valaki az ausztrál terelőkutya aukción: az ausztrál kelpie fajtájú kutyáért 22 ezer ausztrál dollárért talált új gazdát.
Kutyaszerű robotok élnek majd velünk a jövőben?
Legalábbis ami a viselkedésüket illeti. Egy új kutatás arra kereste a választ, miért idegenkedünk az emberszerű robotoktól, és min lehetne változtatni, hogy befogadóbbak legyünk a technikai újítás iránt. A válasz (mint oly sok mindenre is): a kutya!