„Egy volt közülünk” – Emlékművet kapott a kóbor kutya, akit egy olasz kisváros fogadott örökbe
2021. január 13., 06:30
Szerző: M.Lilla
Kategória: Könnyű
17 éves korában kelt át a szivárványhídon, a városka lakói azonban sosem feledik "mindenki kutyáját", akit örökre a szívükbe zártak.
Szerethet egy város lakossága egyetlen kóbor ebet? Úgy tűnik igen, Toszkána varázslatos vidékén ugyanis létezik egy hely, ahol nincs olyan ember, aki ne ismerte volna a Brunello (magyarul: Barnácska, Barnus) nevű barátságos keveréket. Még kölyökkorában hagyták magára gazdái, felcseperedve pedig belopta magát a lakosok szívébe, és egy idő után rajta ragadt a gyönyörű barna bundájára emlékeztető név. Vellano városkájának négylábú polgárát ma is tisztelet és nagy megbecsülés övezi.
Senkihez sem tartozott, de mégis mindenki ismerte és kedvelte – nem mindennapi kóbor kutya volt ő. Már a kezdetek kezdetén kivívta magának a helyiek szimpátiáját, és utolsó lélegzetéig kitüntetett figyelemmel vették körül. Eleinte még akadtak páran, aki nem nézték jó szemmel Brunellot, ám a hívásukra kiérkező kutyabefogónak nem sikerült a nyomára bukkannia: a fehérmellényes bundást elrejtették a gyerekek, akikkel nap, mint nap együtt játszott az utcán.
Teltek-múltak az évek, és a kedves kutyának híre ment: kicsiknek és nagyoknak is volt hozzá egy jó szava, vasárnaponként a városka főterén várta az arra járókat, hogy begyűjthesse a simiket. Mintha megérezte volna azt is, ha valaki egy kis társaságra vágyott: csendesen ballagott a magányos lelkek mellett, és az időseket is örömmel kísérte haza. Ha pedig egy-egy lakó végső nyugalomra lelt, Brunello is együtt sétált a menettel egészen a temető bejáratáig.
Az emberek meghálálták törődését: finom falatokkal látták el, beengedték otthonaikba, amikor rosszra fordult az időjárás, és egészségére is vigyáztak. Szükség esetén mindig akadt valaki, aki elvitte az állatorvoshoz, majd beadta neki a gyógyszereket. Így érhetett meg 17 évet a senki kutyája, aki valójában mindenki kutyájaként élte életét.
Néhány hónappal ezelőtt azonban gyászba borult az olasz kisváros. Brunello örökre elaludt, de története még nem ért véget. A városlakók szerettek volna emléket állítani neki, gyűjtésbe kezdtek, és az adományokból megszületett a szobor, melyen egy plakett a nem-is-annyira-kóbor kutyát ábrázolja.
Brunello emlékművét január 4-én avatta fel a polgármester, helyiekkel körülvéve. Azon a ponton helyezték el, ahol kedvencük legszívesebben töltötte idejét – így mindenki megemlékezhet róla, aki szívébe zárta őt.
Forrás: lastampa.it
Indexkép forrás: lastampa.it
Még mindig tart az őrület a csöngei szaporítótelep körül
Nincs vége a történetnek: még mindig rengeteg a teendő és az egyelőre megoldatlan helyzet a nemrégiben felszámolt szaporítóteleppel kapcsolatban, amelyet Csöngén üzemeltettek.
Hogyan nyerjük el a bizalmát egy bántalmazott kutyának?
Bizalom és biztonság - két különleges fogalom, mely alapvető egy harmonikus kutya-gazdi kapcsolatban. De hogyan érhetőek el egy traumán átesett kutya esetében?
Szomorúan nézte a menhelyen a kutya, ahogy fiatalabb társait örökbefogadják mellőle
Már nem is merte remélni, hogy vele is megtörténhet a csoda. Aztán egy szép napon...
Árva kutyákon segítenek az OPERA balettművészei és -növendékei
A Vigyél Haza Alapítvány tizennégy éve dolgozik az Illatos úti, árva és sérült kutyák gyógyításáért, örökbefogadási esélyeinek növeléséért, gazdához juttatásáért.
Kutyát karácsonyra
Gondolatébresztő téma, amely évről-évre mindig felmerül. Én nem szeretnék olyan véleményt formálni, amely fekete-fehéren megmondja a tutit. Miért ellenzik olyan sokan? Lehet jól ajándékozni? Nézzük, mire kell mindenképp figyelnünk, ha élő állatot szeretnénk ajándékozni!