Füvezik a kutyám!
Rendszeresen eszik a kutyád füvet?
2019. április 28., 13:00
Szerző: RSM
Kategória: Egészség
Füvet eszeget a kutya. Majd ugyanazzal a mozdulattal a befalt mennyiséget ki is hányja. Ismerős? Most nyomozunk egy kicsit, hogy kiderítsük, miért ez a furcsa szokás.
Nem az a gond, hogy nem tud enni, vagy az, hogy nem kap más ételt, ezért csak a legelészés marad neki! Ráadásul nagyon gusztustalan a kihányt fűcsomó! Ha már próbáltuk megmagyarázni magunknak az okokat, akkor lazuljunk egy kicsit, és hagyjuk a szakértőkre a válasz adását a következő kérdésre: Mégis miért látjuk ezt a fura szokást a kutyánktól?
Fincsi?
Némely elmélet szerint a kutya egyszerűen azért eszi a füvet, mert ízlik neki. Szervezete nem csak a húsevésre lett teremtve, szívesen megeszi a gyümölcsöket, zöldségeket, így valószínűleg a fű rosttartalma és az összetétele miatt ízletes falat a számára.
Ezzel nagyon nem kell foglalkozni, egyszerűen csak olyan zöld területen hagyjuk "legelészni", ami biztosan nem lett permetezve, nincs mérgező anyag a közelben.
Nálunk a puli füvezik a legtöbbet, és olyan helyen élünk, ahol előfordul patkányméreg. Nem örülnék túlságosan, ha egyszer azt is behabzsolná egy kis zölddel együtt.
Csak úgy?
Szintén feltételezhető, hogy vannak ebek, akik egy ártalmatlan rossz szokás miatt, unalmukban majszolgatják a kerti növényzetet. Rágószenvedélyüket nem tudják máshol levezetni, ezért hadjáratot indítanak a burjánzó füves kert ellen.
Ebben az esetben felajánlhatunk számára más elfoglaltságot. Egy házi készítésű rágóka, játék ideális választás. Már korábban adtunk ötletet ebben a cikkben ilyenek készítéséhez.
Tán valami baja van?
Sokáig ez volt az egyetlen elképzelhető oka a fűevésnek. Közben kiderült, hogy csak a kutyák negyede fordul gyógynövény gyanánt ehhez a növényhez. Gyomorfájás, savtúltengés esetén eszik meg a füvet, tulajdonképpen lenyelik egyben, majd a szárak csiklandozása meghánytatja a kutyát. Általában átlátszó anyagot adnak ki magukból a fűcsomóval együtt. Minden esetben megkönnyebbülést okoz a hányás.
Ha túl sűrűn fordul elő, ilyenkor érdemes megkérdezni az állatorvost, mert könnyen lehet, hogy valami komolyabb problémára utal ez a hánytatásos szokás.
Az biztos, hogy általánosságban elmondható, hogy ártalmatlan szokás a fűevés. Kizárólag arra kell figyelnünk, hogy nehogy olyan dolgokat, mérgeket, bogarakat szedjenek össze, ami árt az egészségüknek.
Ebben az esetben azonnali segítséget kérjünk az állatorvosunktól!
Forrás: cesarsway.com
Indexkép forrás: crosslakevet.com
Cikk első megjelenése: 2015. május 31.
Kullancs kiszedése a kutyából – Így távolítsd el biztonságosan!
Kullancs van a kutyán? Nem kellemes látvány. Valahogy mégis ki kell szednünk, hiszen az apró élősködő súlyos fertőző betegségeket hordozhat. Ezért is fontos tudnunk, hogyan lehet gyorsan és helyesen eltávolítani a kullancsot. Lássuk a lépéseket!
Kutyabarát, tartós, strapabíró gyepszőnyeg
A Holland Pázsit műfüve tökéletes megoldás olyan kutyás gazdik számára, akik szeretnék, hogy udvaruk biztonságos, tiszta és gondozott legyen, miközben megspórolhatják a hagyományos kertészkedés időigényes feladatait. A műfű nemcsak esztétikus, hanem számos előnyt nyújt, amelyek különösen vonzóvá teszi a négylábú gazdik számára.
Honnan tudom, hogy lázas a kutyám?
És mit tehetek, hogy segítsek neki?
Diómérgezés kutyánál: a fekete dió átka
A közönséges diót nagyon sokan szeretik, nyáron kellemes árnyékot biztosít, ősszel pedig hamar kezdenek sárgulni a levelei, ezzel biztosítva az oly sokak által kedvelt őszi tájképet.
Csonthéjas gyümölcse azonban nem kevés veszéllyel tud járni: diómérgezést okozhat kutyusunknál.
Sérvek típusai, tünetei és felismerése kutyáknál
Leggyakrabban kölyökkorhoz köthetőek, ugyanakkor később is létrejöhetnek súlyos sérülés, trauma következtében. Mit kell tudnunk az állapotról és hogyan segíthetünk kedvencünknek?