
Hétköznapi hősök: tűzoltók élesztettek újra egy kiskutyát
2017. április 05., 14:00
Szerző: S.Zs.
Kategória: Állatvédelem
A hősök köztünk járnak, és ha jól figyelünk, megleshetjük őket önzetlen segítés közben. Így “buktak le” Kalifornia hősei is: a tűzoltók egy eszméletlen kiskutya életét mentették meg.
Égő házhoz riasztották a kaliforniai tűzoltókat. Személyi sérülés nem történt a tűzben, hiszen a tulajdonos nem volt otthon. A gazdi hazaérve a szomszédja kiabálására lett figyelmes: ég a ház!
A helyszínre érkező tűzoltók így már a gazditól megtudták, hogy egy ártatlan kiskutya rekedt a lángok között, akinek azonnal a segítségére is siettek.
A kutyát eszméletlenül találták, azonnal ki is hozták a lángok közül, ám Nalu, a kutyus nem reagált semmire. Nalu kimentéskor már nem lélegzett és pulzust se tudtak tapintani nála.
A tűzoltók nem adták fel, azonnal nekiláttak a kutya újraélesztésének. Szájon át lélegeztetéssel, masszírozással, majd oxigénmaszkkal próbálták megmenteni a kis négylábút - szerencsére sikerrel jártak, megmentették Nalu életét! Azóta Nalu teljesen rendbejött: a gazdi elmondása szerint pár napig még köhögött, de már az is elmúlt nála.
Forrás: abcnews.go.com
Négylábú életmentők a világháborúban: a vöröskeresztes kutyák
Az első világháborúban a brit Vöröskereszt csapatait speciálisan képzett kutyák egészítették ki, hogy a csatamezőn bajbajutott katonák segítségére legyenek. Ez az ő történetük.
Az űrkutatás négylábú mártírja - Lajka kutya története
A négylábú űrhajós története titkokkal, de még inkább óriási hazugságokkal kísért: hősnek állították be, ám inkább nevezhetnénk mártírnak. Lajka, az utcán kóborló kutya előbb gyepmesteri telepre, onnan a szovjet kiképzőközpontba - hogy aztán 1957. november 3-án a biztos halálba küldjék.
Kutyakekszeket és játékokat hagynak a látogatók a 150 éve elhunyt, hős kutya szobránál
Sallie egyszerűen ott volt azok mellett, akiket megszeretett, hűségesen vigyázta álmukat, és a tragédia óráiban sem hagyta el azokat, akik gondoskodtak róla, akik fontosak voltak a számára.
Kimentette családját a tűzből a hős kutya, mielőtt otthonuk leégett volna
Amikor a házban felcsaptak a lángok, Champ szólt a gazdiknak, hogy nagy baj van.
Hűsölni szeretett volna, de beszorult a vécékagyló mögé – Tűzoltók szabadították ki a kiskutyát
„Ilyet még mi sem láttunk.”