Így biztosítsd a főbérlődet arról, hogy ne aggódjon a kutyád miatt
2022. február 15., 11:30
Kategória: Jó tudni!
Nincs könnyű dolguk azoknak, akik leendő otthonukat keresik a szőrös kis családtagjaikkal. Már önmagában is kihívást jelent megtalálni a tökéletes lakást, pláne, ha kutyával keres albérletet az ember. Sok főbérlő ugyanis tart a kutyás bérlőktől. Az alábbiakban olvashatsz néhány tippet arra, hogy ha megtaláltad álmaid lakását, hogyan állítsd pártodra a kutyaellenes tulajdonost.
1. Tájékozódj a korlátozásokról előzetesen és készülj fel!
Minden bérbeadónak más háziállat-szabályzata van, de a legtöbb háziállattal történő bérbeadásra a következő szabályok közül egy vagy több vonatkozik. Az alábbiakban néhány általános korlátozást említünk meg:
- a kisállatok számának korlátozása
- súly- / méret korlátozások
- agresszív kutyafajták tiltása
Bár lehet, hogy kedvenced ártalmatlan, a legtöbb bérbeadó ezeket a fajtákat kockázatosnak találja. Ha a kutyusod nem felel meg a vele szembe támasztott követelményeknek, akkor készülj fel a megfelelő ellenérvekkel!
2. Ajánlj fel plusz díjat vagy további kaució megfizetését!
Tapasztalataink szerint sokszor a bérleti díj mellett felárat kell fizetniük azoknak, akik kutyabarátjukkal szeretnének lakást bérelni. Meglehet, hogy a bérbeadó már alapjáraton csillagászatilag magas többletköltségeket ír elő erre vonatkozóan. Azonban, ha ez nem merül fel és úgy érzed, rátaláltál álmaid otthonára, érdemes némi plusz díjat vagy plusz kaukciót felajánlani, ami probléma esetén fedezheti a károkat. Ez segít enyhíteni bizonyos aggodalmakat, amelyek bérbeadóban merülhetnek fel kedvenceddel kapcsolatban.
A felajánlott „vigaszdíjnak” köszönhetően jó eséllyel bebiztosítod majd magadat. Sőt, ez azt is mutatja, hogy felelősségteljes állattartó vagy, aki hajlandó mindent megtenni azért, hogy kutyáját magánál tartsa.
3. Nézd meg, hogy jogosult vagy-e szolgálati állatra!
A fogyatékkal élőknek joguk van szolgálati vagy érzelmi támogató háziállatokhoz, még akkor is, ha a bérleti szerződés kifejezetten tiltja a házi kedvencek tartását. Ráadásul ebben az esetben nem kötelezhetnek plusz díj megfizetésére sem.
4. Készíts kutya önéletrajzot!
A díjak és korlátozások listája ijesztő lehet. Sok bérbeadó és ingatlankezelő azonban rugalmas a házirendekkel kapcsolatban, amennyiben bizonyítani tudod, hogy kedvenced márpedig felelős bérlő. Ehhez mindenképpen készíts önéletrajzot a kutyusod számára. Igen, tudjuk, hogy kissé furcsán hangzik, de a bemutatkozás nagyon fontos részét képezi a folyamat felgyorsításának.
Az alábbi információkat tüntesd fel a kisállat önéletrajzában:
- Fénykép
- Rövid leírás, beleértve a nevét, fajtáját és méretét
- Emeld ki legjobb tulajdonságait (pl: szereti a gyerekeket)
- Korábbi egészségügyi feljegyzések, amelyek igazolják a védőoltásokat
- Bármilyen képzési bizonyítvány
- A korábbi bérbeadók, szomszédok ajánlólevele is segít!
5. Mutatkozzatok be személyesen is!
Ahelyett, hogy tényekkel és érvekkel viaskodnál, inkább hagyd, hogy kutyád nyerje meg a bérbeadó szívét. Ha úgy tetszik, kérd meg a lakástulajt, hogy tartsatok kisállat-interjút. Ez lehetőséged ad arra, hogy kutyusod trükkökkel vagy akár anélkül lenyűgözze a leendő bérbeadótokat. Így akár hosszútávon is jó kapcsolatot ápolhattok majd egymással.
Az ingatlannet.hu kínálatában találsz olyan eladó és kiadó lakásokat is, melyekben engedélyezett a kutyák tartózkodása. A portálon könnyen megtalálhatod azt a helyet, amely tökéletes számodra és kutyád számára egyaránt.
Forrás: ingatlannet.hu
Indexkép forrás: Unsplash - Jexo
Kölyökbiztos lakás kialakítása
Kölyökkutya érkezik a családba? Bizony, fel kell rá készülni rendesen, és “bababiztossá” kell tenni a környezetet.
Te is értél már haza rombolásra?
Valószínűleg minden gazdinak ismerős az a "csodálatos" érzés, mikor szétszedett holmikra ér haza.
Kutyák és a fűtés - Mennyire legyen meleg otthonunkban?
Az évszakok változásaihoz és az időjárási körülményekhez kénytelenek vagyunk alkalmazkodni, ám otthonunk hőmérsékletét ideális esetben mi magunk is szabályozhatjuk. Kedvencünk testhőmérséklete is igazodhat ehhez, de ahogy nekünk, úgy nekik is megvannak a maguk határai. Mi számít hidegnek, melegnek és mire figyeljünk a fűtés beállításánál?
Kutyakennel – isteni találmány vagy ördögi eszköz?
Az alapvető probléma szerintem ott van, hogy mi humanoidok emberként gondolkozunk. Nekünk persze gondot jelentene, ha egy relatív picike helyre bezárva kellene órákat eltöltenünk. Bár ezt is inkább úgy gondolom, hogy a hozzáállásunkon múlik az egész.
A megnövekedett költségek miatt egyre többen mondanak le kedvenceikről külföldön is
Egy felmérés szerint sokan úgy próbálják enyhíteni helyzetüket, hogy kevesebbet költenek élelemre, jutalomfalatokra és kutyafelszerelésre. Sajnos előfordul, hogy ez sem nyújt megoldást.