
Így örülnek a kutyák, mikor végre lekerül róluk a lánc
2016. November 14., 06:00
Szerző: S.Zs.
Kategória: Állatvédelem
Egész életükben egy helyben kellett maradniuk. Annyi mozgásterük volt, amennyit a rövidke lánc biztosított nekik egy oszlop, vagy egy fa körül. Milyen érzés lehet?
Egy kutyának sem lenne szabad ezt az érzést átélnie. Mégis, több ezer kutya éli így mindennapjait szerte a világban. Nagyon kevesen vannak közöttük olyan szerencsések, hogy néhanapján lekerülhet a rabságukat okozó lánc a nyakukból. Még kevesebben, akik örökre megszabadulnak a hideg, csörgő fémtől.

Fotó: Coalition to Unchain Dogs
Egy amerikai non profit egyesület azt tűzte ki célul, hogy ezeken a kutyákon segítsen. A 2006-ban alakult Coalition to Unchain Dogs szervezet önkéntesei azt tapasztalták munkájuk során, hogy nagyon sok esetben ezeket a láncra vert kutyákat nem tartják rosszul, gyakran csak tudatlanságból, tájékozatlanságból történik meg az, hogy elegendőnek vélik a láncon való tartást. Sok esetben azért kerül ilyen sorsra a kutya, mert a családnak nincs lehetősége egy erős kerítés megépítésére, ezért a lánccal akadályozzák meg a kutya kiszökését.
Éppen ezért a szervezet munkája nem abból áll, hogy elkobozza a kutyákat, majd azok menhelyre kerüljenek. Másfelől, ha csak egyszerűen elviszik az állatot, a volt gazdák egyszerűen szereznek helyette egy másikat - és az új jövevény ugyanarra a sorsa fog jutni, mint az előző.

Fotó: Coalition to Unchain Dogs
A Coalition to Unchain Dogs (Egyesület a kutyák láncról való leengedéséért) tágas kennelek megépítésével segít a láncra vert kutyákon: önkéntesei felállítanak kerítéseket, amin belül elhelyeznek egy kutyaházat, benne és körülötte szalmával, hogy a kutyának igazi otthona lehessen, ami körül szabadon mozoghat, futhat - egy szóval: élhet.
Minden kutyát díjmentesen ivartalanítanak, valamint ellátják a szükséges oltásokkal. A gazdáknak minden esetben alá kell írnia egy szerződést, melyben beleegyezik az ivartalanításba, a kennel felépítésébe, és vállalja, hogy a kutyát többé nem fogja megkötni. A későbbiekben is nyomon követi a szervezet a kutyák sorsát: minden kutyust évente kétszer ellenőriznek, télen és a nyári időszakban. Az év hidegebb szakában friss szalmát visznek minden állatnak, hogy ne fázzon a mínuszokban, nyáron pedig árnyékoló ponyvát feszítenek ki.

Fotó: Coalition to Unchain Dogs
És hogy mi motiválja az önkénteseket szabadidejük minden percének feláldozására? Mindenkit más - olvashatjuk a weboldalukon - azonban egy mindenkiben közös: az a leírhatatlan érzés, ami abban a pillanatban járja át a kutyát és az embereket is, amikor leoldódnak a rabságot jelentő láncok. Látni egy boldogan ugráló kutyát, aki új életének első pillanatit fedezi fel. Nincs olyan ember, akinek ez az öröm ne csalna könnyeket a szemébe!
Az egyesület minden akciójánál készít egy videót is a felszabadult kutyákról.
További videókat ide kattintva találhatsz.
Forrás: unchaindogs.net
Indexkép forrás: unchaindogs.net
Cikk első megjelenése: 2016. March 02.
Egy román furgonban találtak szörnyű állapotban lévő kutyákat
Megrázó körülményekre bukkantak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Bevetési Igazgatóságának pénzügyőrei egy román furgon ellenőrzésekor a Kerekharaszti pihenőhelyen.
Teljesen ledöbbent a kutya, amikor észrevette, hogy kistesója rácsálja a farkát
A kölyökkutya reakciója garantáltan mosolyt csal a Te arcodra is!
Néhány állatvédő szervezet állami támogatást kap a szaporítótelepek felszámolási munkájuk miatt
A Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány legutóbbi kuratóriumi ülésén úgy határozott, hogy több mint 18 millió forinttal támogatja a 2024. év végén elindult, „Brigitta M. ügyként” elhíresült szaporítótelep felszámolásában résztvevő civil szervezeteket. A támogatás célja a mentett kutyák állatorvosi költségeinek fedezése, amely 33 állatvédő szervezet munkáját segíti.
Állatvédelmi akciót hirdet az UNIX - AMTS Nemzetközi Autó, Motor és Tuning Show
A cél: a Hungexpo területén legalább tíz tonna száraz és nedves kutya- és macskaeledel összegyűjtése az idei felvonás ideje alatt, azaz március 28-30. között.
A közös ügyünk az állatvédelem alapítvány 15 millió forintos keretösszeget különít el a gyömrői ebrendészeti telepről mentett állatok költségeinek viselésére
Hazánk egyetlen, törvény által létrehozott állatvédelemmel foglalkozó civil szervezete, a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány a tervek szerint 15 millió forintos keretösszegig vállalja, hogy anyagi támogatást nyújt azon civil szervezeteknek, melyek aktívan részt vettek a gyömrői ebrendészeti telepről mentett állatok elhelyezésében, gondozásában. Ovádi Péter állatvédelemért felelős kormánybiztos kezdeményezésére a javaslatot Vetter Szilvia kuratóriumi elnök terjeszti az Alapítvány Kuratóriuma elé. A felmerülő költségek – különösen állatorvosi kiadások – nagy terhet rónak a civil szervezetekre, ezért ebben a rendkívüli helyzetben is számíthatnak a szervezetek az Alapítvány segítségére.