Ítélet született a barcsi szaporítótelep tulajdonosának ügyében
2019. szeptember 17., 15:30
Szerző: S.Zs.
Kategória: Állatvédelem
Több mint 100 tacskót találtak embertelen körülmények között egy évvel ezelőtt Barcson. A “kölyökgyárban” a kutyák szűk ketrecekben tengették napjaikat, saját ürülékükben… Megszületett a még nem jogerős ítélet.
Szinte napra pontosan egy évvel ezelőtt ütött rajta a rendőrség és több állatvédő szervezet egy barcsi szaporítótelepen. 106 tacskót mentettek aznap: volt köztük egészen fiatal és 10-10 éves öregebbek is. A kutyák közül 31 az Eszkuláp Állatvédő Egyesülethez került, többüket a Noé Állatotthon Alapítvány fogadta be - ők akkor egy szívszorító részletet is közzétettek a tulajdonosok hozzáállásáról: a szaporító képes volt az egy hetes, szinte újszülöttnek mondható kölyköktől elszakítani az anyjukat, hogy a “szülő-gépét” elrejthesse a rendőrök elől, talán hogy később vele újrakezdhesse a szaporítást. Az egy hetes kis kölykök pedig egy egész nap nem szophattak, nem beszélve anyjuk közelségének hiányáról… Szerencsére a rendőrök az utolsó pillanatban rájuk találtak, így újra együtt lehettek.
Akkor meg is indult az eljárás, mely most ért a végéhez a bíróság - egyelőre még nem jogerős - ítéletével. A Barcsi Járásbíróság szigorú – az ügyészi indítványt meghaladó – büntetést szabott ki az 57 éves nővel szemben.
Az ügyészség próbára bocsátás iránti indítványával szemben a bíróság 1 év 2 hónap, 2 évi próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetést szabott ki, a kutyákat elkobozni rendelte és kötelezte a vádlottat közel 27 millió forint bűnügyi költség megfizetésére.
Ez az ára az olcsó, de fajtatisztának beállított kiskutyának. A megélhetési szaporítók nem törődnek a kutyák egészségével, de még az alapvető igényeikkel sem. A mielőbbi pénzhezjutás érdekében jóval a megfelelő idő előtt is képesek elszakítani a kölyköket az anyjuktól. Arról már nem is beszélve, hogy a kutyákat semmilyen örökletes betegségre nem szűrik, így nagy eséllyel örökítik tovább a rossz géneket...
Gondoljuk át kétszer is, honnan veszünk magunkhoz kutyát. Ha nem engedhetjük meg magunknak a nagyobb összegbe kerülő, felelős tenyésztőtől származó fajtatiszta kutyát, inkább nézzünk szét valamelyik menhelyen, vagy állatvédő szervezetnél. Ne féljünk az örökbefogadástól és a keverék kutyáktól: hatalmas szívük tele van szeretettel és hálával!
Fajták, amiktől kifutnak a világból a kutyás szakemberek
Ha benne vagy a kutyás szakmában, esetleg “csak” sok-sok éve kutyatartó vagy, szinte biztosan neked is van néhány olyan kutyafajta, amitől feláll a hátadon a szőr.
Ettől hangos a sajtó: az egyik legszörnyűbb szaporítótelep felszámolása zajlik
Közel egy hete küzd országosan sok állatvédő szervezet és alapítvány, hogy a pokol tornácáról mentsenek ki kutyákat, ugyanis egy hatalmas szaporítótelepre bukkantak.
A doodle kutyák
Bizonyára hallottál már doodle kutyákról. Goldendoodle, labradoodle, bernedoodle, cockapoo, maltipoo, stb. A doodle nem utal másra, mint az uszkárra. Ezek a kutyák az uszkár és valamilyen más kutya keresztezéséből születtek.
Mitől lesz népszerű egy kutyafajta?
Tagadhatatlan, hogy vannak nagyobb népszerűségnek örvendő kutyák, mint kevésbé kiváltságos társaik. Számtalan oka lehet, hogy az emberek jobban ragaszkodnak egy-egy fajtához, míg mások a feledés homályába merülnek.
17 év után vesztette el társát a tacskó, majd megtalálta „ikertesóját”
A tacskóplüss egy picit segített enyhíteni a kedves kisöreg fájdalmát.