Keleti kutyakényelem
2016. december 22., 13:00
Szerző: Harasztovich Erika
Kategória: Könnyű
A megfelelő fekvőhelyek és házak nagyon fontosak, komoly betegségeket és bajokat előzhetünk meg, az ideális fekhellyel. Nem mindig az agyondíszített és leginkább látványos kutyaágyak a legjobbak!
Amikor saját magunknak választunk ágyat, akkor is a matrac, azaz alvó felület a legfontosabb. Igyekszünk a számunkra legmegfelelőbb és legkényelmesebb matracot választani, miért lenne ez máshogyan, amikor kedvencünknek vásárolunk? A látványos, színes, mintás küllem helyett, a kutyafekhely anyagára, bélésére, az alvófelület kialakítására, a praktikusságára figyeljünk!
A legfontosabb szempontok:
- A fekhely legyen praktikus, azaz könnyen szállítható és mosható, erős huzattal. A legjobb, ha van póthuzatunk hozzá.
- Feleljen meg a kutya testfelépítésének, a súlyának, a korának és egészségi állapotának. Idős, vagy mozgásszervi betegséggel, rendellenességgel küzdő kutyák számára itthon is kaphatók speciális, emlékező habos kutyafekhelyek, amik csökkentik a kutya gerincének terhelését.
- Kellő hőszigetelő képessége legyen, hogy a padló hőmérsékletétől megvédje a kutyát.
- Vegye körbe, azaz biztosítsa a kutya számára a saját kuckót, amiben biztonságban érezheti magát, és ahová elvonulhat.
- Ne legyen magasan, vagy nehezen elérhető helyen, hogy az állatnak ne kelljen “tornagyakorlatokat” végeznie, ha pihenni szeretne.
Ágy-gyilkosok
Sok gazdi küzd azzal a problémával, hogy kutyája rövid időn belül tönkreteszi a neki vásárolt ágyat, fekhelyet. Ezek a kutyusok általában nem csak a fekhelyüket, de a bútorokat is megrágják. 5 hónaposnál fiatalabb kutya esetében ezzel a rombolással számolnunk kell, főként a fiatalkori fogcsere miatt. Ezeket a problémákat sok erős gumi rágókával, alaposan lefárasztó sétákkal, hosszabb időre lekötő játékokkal (kutya fagyi, jutalom falat csapda) orvosolhatjuk. Végső esetben alkalmazhatunk citromos víz keveréket, amiből egy keveset a bútorra fújva elérhetjük, hogy a kutya számára rossz ízű és így kevésbé kívánatos legyen.
Forrás: kutyabarathelyek.hu
Indexkép forrás: dogsaholic.com
A kisebb termetű kutyák okosabbak
Eddig általánosan elfogadott volt az a nézet, hogy az egyes kutyafajták relatív agymérete nagyjából egyenesen arányos az állatok szellemi képességeivel. A fajták agyméretét vizsgáló új kutatás azonban kiderítette, hogy a kisebb agyméretű kutyák általában okosabbak.
Miért szaglásszák a kutyák egymás hátsóját?
Zavarba ejtőnek tűnhet, ám a kutyák számára a kommunikáció lényeges részét képezi az, hogy megszimatolják egymás intim területeit. Miben segíti ez őket?
Mozgáshiány: nem csak nyugtalanságot, hanem alvászavart is okozhat a kutyáknál
A kutyák alvását megzavaró tényezők között gyakori probléma a mozgáshiány, amely szellemi és fizikai szinten egyaránt megjelenhet. Az alvászavarokat gyakran a kutyák elégtelen lefárasztása és a szellemi stimuláció hiánya okozza. Ugyanakkor a testmozgás jó hatással van a hangulatra: gazdinál és kedvencénél egyaránt!
Bizalom – 6 jel, hogy a kutyád az életét is Rád bízná
A kötelék gazdi és kutyája között hihetetlenül erőteljessé válhat, értéke számokban nem mérhető. Egymás iránti szeretet, megbecsülés, de mindenek felett bizalom, amin alapszik. Milyen jelekből tudhatod, hogy kedvenced bízik benned?
8 különös szokás, amit a kutya átvehet a gazditól
Bizonyára ismerős az a feltevés, miszerint kedvenceink átérzik hangulatunkat. De gondoltunk-e már arra, hogy bizonyos szokásainkat is átvehetik, sőt, viselkedésüket is igazíthatják a hozzájuk közel álló emberekéhez?