
Keleti kutyakényelem
2016. december 22., 13:00
Szerző: Harasztovich Erika
Kategória: Könnyű
A megfelelő fekvőhelyek és házak nagyon fontosak, komoly betegségeket és bajokat előzhetünk meg, az ideális fekhellyel. Nem mindig az agyondíszített és leginkább látványos kutyaágyak a legjobbak!
Amikor saját magunknak választunk ágyat, akkor is a matrac, azaz alvó felület a legfontosabb. Igyekszünk a számunkra legmegfelelőbb és legkényelmesebb matracot választani, miért lenne ez máshogyan, amikor kedvencünknek vásárolunk? A látványos, színes, mintás küllem helyett, a kutyafekhely anyagára, bélésére, az alvófelület kialakítására, a praktikusságára figyeljünk!

Fotó: dogsaholic.com
A legfontosabb szempontok:
- A fekhely legyen praktikus, azaz könnyen szállítható és mosható, erős huzattal. A legjobb, ha van póthuzatunk hozzá.
- Feleljen meg a kutya testfelépítésének, a súlyának, a korának és egészségi állapotának. Idős, vagy mozgásszervi betegséggel, rendellenességgel küzdő kutyák számára itthon is kaphatók speciális, emlékező habos kutyafekhelyek, amik csökkentik a kutya gerincének terhelését.
- Kellő hőszigetelő képessége legyen, hogy a padló hőmérsékletétől megvédje a kutyát.
- Vegye körbe, azaz biztosítsa a kutya számára a saját kuckót, amiben biztonságban érezheti magát, és ahová elvonulhat.
- Ne legyen magasan, vagy nehezen elérhető helyen, hogy az állatnak ne kelljen “tornagyakorlatokat” végeznie, ha pihenni szeretne.

Fotó: petcha.com
Ágy-gyilkosok
Sok gazdi küzd azzal a problémával, hogy kutyája rövid időn belül tönkreteszi a neki vásárolt ágyat, fekhelyet. Ezek a kutyusok általában nem csak a fekhelyüket, de a bútorokat is megrágják. 5 hónaposnál fiatalabb kutya esetében ezzel a rombolással számolnunk kell, főként a fiatalkori fogcsere miatt. Ezeket a problémákat sok erős gumi rágókával, alaposan lefárasztó sétákkal, hosszabb időre lekötő játékokkal (kutya fagyi, jutalom falat csapda) orvosolhatjuk. Végső esetben alkalmazhatunk citromos víz keveréket, amiből egy keveset a bútorra fújva elérhetjük, hogy a kutya számára rossz ízű és így kevésbé kívánatos legyen.
Forrás: kutyabarathelyek.hu
Indexkép forrás: dogsaholic.com
Így lehet biztonságban kedvenced a hideg hónapokban is!
A hideg idő beálltával jónéhány olyan dologra érdemes komolyabb figyelmet fordítanunk, melyek kutyusunk mindennapjait is könnyebbé tehetik.
Bizalom – 6 jel, hogy a kutyád az életét is Rád bízná
A kötelék gazdi és kutyája között hihetetlenül erőteljessé válhat, értéke számokban nem mérhető. Egymás iránti szeretet, megbecsülés, de mindenek felett bizalom, amin alapszik. Milyen jelekből tudhatod, hogy kedvenced bízik benned?
Miért csikorgatja a kutya a fogait?
Szokatlan és meglepő, de kedvenceinknél is előfordulhat: a fogcsikorgatás. Mi okozza, mire utalhat, és mit tegyünk, ha észleljük kutyánknál?
Életében először alhatott ágyban a mentett kutya - egyszerűen imádnivaló!
A boldogsághoz kevés is elég: csend, nyugalom és egy puha ágyikó egy biztonságos helyen.
Horkol a kutyám! Betegségre is utalhat, ha alvás közben sűrűn rázendít
A jó egészség egyik alapvető feltétele a jó alvás – ezt kedvenceink is tudják. Nekik is szükségük van arra, hogy az alvásidő valóban pihentető legyen, ám a horkolás ennek útját állhatja, különösen, ha folyton felébred rá, és egy fárasztó éjszaka után úgy kel fel, mintha éppen csak szundított volna egy kicsit. Miért horkolnak a kutyák?