
Kutyabarát hely a lakásod?
Megfelelő élettér a lakásban tartott kutyák számára
2015. január 19., 08:15
Szerző: RSM
Kategória: Jó tudni!
Akinek nincs lehetősége családi házban élnie, mégis ragaszkodik a kutyatartáshoz, annak úgy kell kialakítania a lakóteret, hogy a kutyának megfelelő legyen.
Nagy viták témája a "kutya való-e lakásba?" kérdés. Igaza van annak is, aki azt állítja, hogy nem természetes élettér egy kutya számára egy 50-60 négyzetméteres lakás. De az is biztos, hogy évtizedek óta kialakult kultúrája van az ilyen kutyatartásnak. Szintén folyamatosan hallani olyan történeteket, ahol a lakóközösség tagjai felháborodva szeretnék eltávolítani a folyton ugató kutyát a társasházból.

Fotó: http://st.houzz.com/
Aki kedvence számára ezt az életformát választja, sokkal több szabályt kell betartania, mint a kertes házban élőknek.
Egyre több országban kötelező beleegyező nyilatkozatot adni, ha új kutya érkezik egy lakóközösségbe. Ebben az esetben kivédhetőek a későbbi támadások. A legtöbb probléma az ugatásából adódik. A kutyák egy része az ismeretlen zajokra jelez, és ez elég gyakori olyan élőhelyen, ahol nem csak egy család lakik.

Fotó: http://www.dogboardingsalem.com/
A kutya egyébként is társas lény (a falka a normális élettér számára), ezért frusztráló, ha egyedül marad. Ezért elsősorban olyanok tartsanak szobakutyát, ahol lehetőleg van otthon valaki.
A lakások minimális kutya-feltételei a következők:
- Legyen a kutyának kijelölt helye a lakásban. Egy olyan kosár, fekvőhely, ami csak az övé. Várjuk el tőle, hogy itt aludjon, ide vonuljon vissza. Ha vendég érkezik hozzánk, tudjuk hova visszaküldeni kedvencünket.
- Szoktassuk szobatisztaságra. Biztosítsuk számára a többszöri sétálási lehetőséget. (Természetesen, zacsival felszerelkezve, hogy össze tudjuk szedni a kakit.)
- Az alap viselkedési formákat megtanulja.
- Ne szedjen szét, ne rongáljon, ne menjen olyan helyre, ahova nem engedjük.
- A mancsai, a szőre rendszeresen ápolva legyen, hogy a lerakódott szennyeződések ne piszkítsák be a lakást.
- Étkezésnél ne zavarjon.
- Külön tároljuk a számára vásásolt ételeket, és a kutya eszközeit.
- Rendszeresen fertőtlenítsük ezeket a dolgokat.
- Ha közösségi helyre (liftbe, lépcsőházba, kapu elé) piszkít, azt szedjük össze, takarítsuk le.

Fotó: leavinglaw.files.wordpress.com
A legtöbben abba a csapdába esnek, hogy a kutyára, mint egy kisgyerekre tekintenek, ezért beengedik az ágyba, etetik az asztalnál, elnézik a viselkedési problémákat. Sajnos, ezekkel a kutya életét nehezítik meg, mivel a kutya nem emberi genetikai állománnyal rendelkezik, más igényei vannak a normális élethez.

Fotó: http://www.puremothers.com/
40 nap után került elő a kutya, miután nyoma veszett az izraeli háborúban
Megható történet egy elveszett kutyáról és szerető gazdijáról, aki nem adta fel a reményt, hogy egy napon majd újra magához ölelheti kedvencét.
Bátortalanul nyújtotta mancsát, így kért segítséget a kóbor kutya, aki a menhely előtt várt
Ahogy odaért az állatmentőhöz, kezébe tette a mancsát, mintha azt mondaná: „Kérlek szépen, segíts rajtam!”
Kutyák és a fűtés - Mennyire legyen meleg otthonunkban?
Az évszakok változásaihoz és az időjárási körülményekhez kénytelenek vagyunk alkalmazkodni, ám otthonunk hőmérsékletét ideális esetben mi magunk is szabályozhatjuk. Kedvencünk testhőmérséklete is igazodhat ehhez, de ahogy nekünk, úgy nekik is megvannak a maguk határai. Mi számít hidegnek, melegnek és mire figyeljünk a fűtés beállításánál?
Senkinek sem kellett az öreg kutyus – mígnem egy 100 éves néni jelentkezett örökbefogadónak
„Olyanok ők ketten, mint a borsó meg a héja.”
Black Friday másképp - gondolj a fekete kutyákra is!
A Black Friday, ha nem is hivatalosan, de megnyitja a karácsony előtti bevásárló szezont. Óriási leárazások, vásárlásra csábító ajánlatok minden üzletben… vannak azonban, akiknek nagyobb szüksége lenne a figyelmünkre!