
Hírek archívum
Hírek - Jó tudni!
Kutyák segíthetnek a malária megfékezésében
2018. november 03., 12:30
Szerző: S.Zs.
Kategória: Jó tudni!
Különleges szimatuknak köszönhetően megtaníthatók a malária szagának felismerésére és jelzésére, ezáltal nagy segítséget nyújthatnak majd a malária terjedésének megakadályozásában.
Izgalmas kutatást végeznek kutyák bevonásával. A tudósok azt remélik, a négylábúak segítségével akár a malária terjedését megállíthatják, ehhez pedig a kutyák lenyűgözően jó szaglását hívják segítségül.
A kutatók nyugat-afrikai gyerekek által viselt zoknikat használtak mintául a kutyák tanításához. A gyerekek egy része maláriával fertőzöttek voltak, másik részük viszont mentes volt a betegségtől. A zoknikat egy éjszakán át hordták a gyerekek.

Fotó: news.sky.com
Három kutyát kezdtek el képezni a kutatók a malária felismerésére: egy labrador keveréket, Lexit, egy labradort, Sallyt és egy springer spánielt, Freyát. A négylábúak nagyon jó eredményeket produkáltak: a fertőzött gyerekek által viselt zoknik 70%-ánál jelezték a maláriát, míg a betegség szagától mentes zokniknál 90%-ban jeleztek pontosan.
A kutatások még korai stádiumban vannak, de az eredmények már most nagyon bíztatóak. Azt remélik, a képzett kutyák segítségével azon betegek kezelését is időben megkezdhetik, akik még nem is tudnak arról, hogy fertőzöttek, mert a kór csak lappang a szervezetükben. Másfelől az afrikai országok határain is nagy segítséget remélnek a kutyáktól: nagy harcba kerül az országoknak, hogy maláriamentessé váljanak, így az utazókat a kutyák segítségével egyszerűbben ellenőrizhetik.
Forrás: news.sky.com
Huminsav: természetes immunerősítő kutyák számára is
A kutyák körében is egyre gyakoribbak a társadalmat érintő civilizációs betegségek, melyek hatalmas megterhelést rónak szervezetükre. Létezik azonban egy természetes vegyület, mely egészségük megőrzése mellett a betegségekkel is segít felvenni a küzdelmet.
Könnyezés, csipásodás kutyáknál - Milyen betegségre utalhat?
A könnyezés a test természetes reakciója, hogy eltávolítsa a szembe jutott idegen anyagokat, ily módon segíti kedvencünket megszabadulni az irritációtól. Meddig normális és mikor érdemes állatorvoshoz fordulni?
Tüsszög, szipog, köhög... Náthás a kutyám?
A hideg, nyirkos idő beálltával – hozzánk hasonlóan – kutyáinknál is kialakulhat a nátha. Súlyosabb légzőszervi betegségeknek is elejét vehetjük, ha időben odafigyelünk a tünetekre.
10 elképesztő tény kutyáinkról
Híresek kiváló szaglásukról, de mi a helyzet a kutyák látása és hallása terén? Vajon nekik is van ujjlenyomatuk? És tényleg mindent megértenek, amit mondunk nekik?
Aloe Vera kutyáknak - gyógynövény a természet patikájából
Évezredek óta előszeretettel használják e gyógynövényt csodatévő ereje miatt. De vajon kutyánk számára is biztonságos?
Orrvérzés kutyáknál - mire utalhat és mit tegyünk?
Rendkívül ijesztő látvány, ha kutyánk orra vérezni kezd. Hogyan segíthetünk rajta, és mikor forduljunk állatorvoshoz?
Depressziós a kutyám?
Étvágytalan, letargikus, elment a kedve a játéktól és a sétától? Bár sokunknak elképzelhetetlen, a depresszió sajnos kutyánkat is érintheti. Tudj meg többet az okokról és kezelési lehetőségekről!
Miért kergeti a kutya a farkát?
Kölyökkorban szórakoztató, és nem is szembetűnő, ha a négylábú gyakran lohol a farka után. Mozgásába beleszédülve elesik, nagyot gurul a földön, majd alszik egy kicsit. Hiszen a farok kergetés fárasztó móka. Gondoljuk, majd kinövi, nem lesz ilyen bolondos…
Az emberi beavatkozás a kutyák agyát is formálta a tenyésztés során
Gondoltad volna, hogy a kutyák agyfelépítése szoros összefüggésben áll azzal is, hogy milyen feladatokra tenyésztették ki a fajtát?
Mitől levert a kutyám?
Minden gazda könnyen meg tudja állapítani saját kutyájáról, ha az a megszokottól eltérő módon viselkedik. Azonban nem feltétlenül tud rögtön rájönni, mi baja szeretett kedvencének. Összeszedtük, mitől lehet levert egy kutya?