Kutyamérgezés a Bikás parkban
2017. február 13., 09:45
Szerző: S.Zs.
Kategória: Közérdekű
Rosszakaró szórt szét mérgezett falatokat a Bikás parkban - feltehetően a kutyáknak szánta őket. A kutyások plakátokkal hívják fel a veszélyre egymás figyelmét. A mérgezett falatokhoz ráadásul a gyerekek is könnyen hozzáférhetnek.
Több elhullott madarat találtak a Bikás parkban, és két kutyát is mérgezéses tünetekkel vittek állatorvoshoz. A madarakról megállapították, hogy nem a madárinfluenzának estek áldozatul, velük a felevett falatokban lévő méreg végzett. Egymás figyelmeztetésére plakátolásba kezdtek a kutyások a helyszínen és a közösségi médiában is, fokozott óvatosságra intve nem csak a gazdikat, de a gyerekeikkel sétáló szülőket is. A kutyasétáltatók a közterület felügyeletet már értesítették, és feljelentést is terveznek tenni az ismeretlen mérgező ellen.
A parkban kenyér-, hús-, és virsli-darabokat találtak, de nem lehetünk elég óvatosak: ne engedjük kutyánknak, hogy bármit felegyen a földről! A legjobb, amit a gazdik ilyenkor tehetnek, a megfelelő odafigyeléssel a megelőzés!
- Tanítsuk meg kutyánknak, hogy senkitől, soha, semmit ne fogadjon el és a földről se egyen fel semmit! Ez azonban nehezen megvalósítható, a legtöbb kutya bármit képes felnyalni, felenni…
- Ha flexipórázzal sétáltatunk, ne engedjük vele a kutyát messzire! Minél messzebb megy a gazditól, annál lassabban tudunk reagálni, ha valamit fel akar enni a földről - már ha a sötétben egyáltalán észrevenni, hogy nem csak szaglászik a bokor alján…
- És nagyon fontos: a szemünket mindig tartsuk a kutyán!
És ha mégis megtörténne a baj:
- Ha azt látjuk, hogy kutyánk viselkedése megváltozott, hányás, remegés,hasmenés, nyáladzás jelentkezik, azonnal vigyük állatorvoshoz! Az idő a legnagyobb ellenségünk, gyorsan kell cselekedni - ez életet menthet!
- Ha mérgezésre gyanakszunk tejjel, vagy langyos sós vízzel itassuk, míg el nem jutunk az orvosig.
- Ha tudunk, vigyünk magunkkal az orvoshoz abból, amit kutyánk felevett, ez segíthet a pontosabb diagnózis felállításában.
Kérünk Benneteket, fokozottan figyeljetek oda a kutyasétákon!
Ehetnek a kutyák gesztenyét?
A gesztenye tipikus téli édesség, nem hiányozhat a karácsonyi menüből. Illata, íze nemcsak minket vonz, hanem kedvenceink orrát is. De adhatunk neki belőle?
A rettegett fagyálló veszélyei
Minden évben előkerülő téma, ám sosem lehet eléggé hangsúlyozni: jobb félni, mint megijedni. A fagyálló veszélyeiről minden gazdinak tudnia kell!
10 vegyszer, ami viszketést okoz
Vörös foltok, karcolások, gyulladás - a krónikus viszketés tünetei. A kutyák számára ez legalább annyira kellemetlen probléma, mint nekünk, embereknek. És ha mindez nem lenne elég, a környezetünkben található vegyi anyagok ezeket a tüneteket erősen súlyosbíthatják. Íme a 10 legirritálóbb kemikália!
A kutyasétáltatás nem csak a kutyának jó!
A kutyasétáltatás előnyeit tudósok igazolták Gazdira nézve is: jót tesz az egészségnek, és növeli a környékbeliek biztonságérzetét is. Nekünk, Gazdiknak ezek nem ismeretlen tények - most azonban tudományos bizonyítékokkal is alátámasztották a feltevéseket.
Diómérgezés kutyánál: a fekete dió átka
A közönséges diót nagyon sokan szeretik, nyáron kellemes árnyékot biztosít, ősszel pedig hamar kezdenek sárgulni a levelei, ezzel biztosítva az oly sokak által kedvelt őszi tájképet.
Csonthéjas gyümölcse azonban nem kevés veszéllyel tud járni: diómérgezést okozhat kutyusunknál.