Kutyamérgezés a Bikás parkban
2017. February 13., 09:45
Szerző: S.Zs.
Kategória: Közérdekű
Rosszakaró szórt szét mérgezett falatokat a Bikás parkban - feltehetően a kutyáknak szánta őket. A kutyások plakátokkal hívják fel a veszélyre egymás figyelmét. A mérgezett falatokhoz ráadásul a gyerekek is könnyen hozzáférhetnek.
Több elhullott madarat találtak a Bikás parkban, és két kutyát is mérgezéses tünetekkel vittek állatorvoshoz. A madarakról megállapították, hogy nem a madárinfluenzának estek áldozatul, velük a felevett falatokban lévő méreg végzett. Egymás figyelmeztetésére plakátolásba kezdtek a kutyások a helyszínen és a közösségi médiában is, fokozott óvatosságra intve nem csak a gazdikat, de a gyerekeikkel sétáló szülőket is. A kutyasétáltatók a közterület felügyeletet már értesítették, és feljelentést is terveznek tenni az ismeretlen mérgező ellen.
A parkban kenyér-, hús-, és virsli-darabokat találtak, de nem lehetünk elég óvatosak: ne engedjük kutyánknak, hogy bármit felegyen a földről! A legjobb, amit a gazdik ilyenkor tehetnek, a megfelelő odafigyeléssel a megelőzés!
- Tanítsuk meg kutyánknak, hogy senkitől, soha, semmit ne fogadjon el és a földről se egyen fel semmit! Ez azonban nehezen megvalósítható, a legtöbb kutya bármit képes felnyalni, felenni…
- Ha flexipórázzal sétáltatunk, ne engedjük vele a kutyát messzire! Minél messzebb megy a gazditól, annál lassabban tudunk reagálni, ha valamit fel akar enni a földről - már ha a sötétben egyáltalán észrevenni, hogy nem csak szaglászik a bokor alján…
- És nagyon fontos: a szemünket mindig tartsuk a kutyán!
És ha mégis megtörténne a baj:
- Ha azt látjuk, hogy kutyánk viselkedése megváltozott, hányás, remegés,hasmenés, nyáladzás jelentkezik, azonnal vigyük állatorvoshoz! Az idő a legnagyobb ellenségünk, gyorsan kell cselekedni - ez életet menthet!
- Ha mérgezésre gyanakszunk tejjel, vagy langyos sós vízzel itassuk, míg el nem jutunk az orvosig.
- Ha tudunk, vigyünk magunkkal az orvoshoz abból, amit kutyánk felevett, ez segíthet a pontosabb diagnózis felállításában.
Kérünk Benneteket, fokozottan figyeljetek oda a kutyasétákon!
Ehet a kutya diót?
Miért is ne? Hiszen egyik legegészségesebb ropogtatnivalónk, egyenesen a természet patikájából. De vigyázni kell vele, mert komoly baj is származhat belőle!
Szőlő és mazsola: mérgezést okozhatnak kutyáknál
Ízletes gyümölcsünk amennyire finom és egészséges számunkra, olyan komoly gondot okozhat kedvencünk esetében, ha jóízűen fogyaszt belőle. Mire figyeljünk és mit tegyünk, ha észleljük a tüneteket?
Ehetnek a kutyák paradicsomot?
Kedvenceink szívesen megkóstolnának mindent, amit mi eszünk, de ez még nem jelenti azt, hogy kapniuk is kell belőle. Mi a helyzet a paradicsommal?
Rossz lehelet – Miért büdös a kutya szája?
Kedvenceink szájszaga amellett, hogy kellemetlen, komoly gondot is jelezhet. Mi minden állhat a hátterében, és hogyan segíthetünk kutyánknak?
Ehetnek a kutyák cseresznyét?
Ahogy a cseresznyefa mennyei illatot árasztó virágai a tavasz közeledtét jelzik, úgy piros termése a nyár idilli képét vetítik elénk május végén. Édes, roppanós gyümölcsét szinte mindenki szereti. De vajon kedvencünknek is adhatunk belőle?