
Kutyasétáltatók figyelem! Rágcsálóirtó veszély!
2016. november 18., 06:00
Szerző: S.Zs.
Kategória: Közérdekű
A vasi megyeszékhelyen rágcsálóirtók kerülnek kihelyezésre- ennek apropóján hasznos tudnivalókat is hoztunk a kutyasétáltatóknak. A legjobb védekezés a megelőzés, ilyenkor nagyon oda kell figyelnünk a kutyánkra. Megírjuk azt is, mit lehet tenni, ha minden igyekezetünk ellenére megtörténik a baj!
Szombathelyen rágcsálóirtás veszi kezdetét 2016. november 21-én. A város több pontján, parkokban, a patak partokon, zöld területeken kerülnek kihelyezésre az irtószerek.
A Frisss.hu által közölt dátumok szerint november 21-22-én a Perint- Gyöngyös- Arany patak mindkét parti sávján, és a Csónakázó-tó környékén, míg november 23 - 25-én a Derkovits lakótelepen, a Joskar-Ola lakótelepen, az Ifjúsági lakótelepen, és a Stromfeld lakótelepen helyezik el a rágcsálóirtókat. 23-25-én a város parkjai is sora kerülnek: Gayer-, Puskin-, Múzeum-, Pelikán-, Szt. István-, és Ezredévi Park érintett. A szerek egészen december elejéig kint lesznek: december 01. és 05. között szedik csak össze őket.
Kérünk Benneteket, hogy fokozottan figyeljetek oda séta közben kedvencetekre!

Fotó: barkpost.com
Így előzheted meg a bajt (és ez nem csak a patkánymérgekre, de a rossz szándékból kihelyezett mérgezett, vagy tűkkel teletűzdelt falatok ellen is fontos):
- Tanítsuk meg kutyánknak, hogy senkitől, soha, semmit ne fogadjon el és a földről se egyen fel semmit! Ez azonban nehezen megvalósítható, a legtöbb kutya bármit képes felnyalni, felenni…
-
Ha felxipórázt használsz a sétákhoz, ne engedd a kutyád vele messzire! Minél messzebb megy Tőled, annál lassabban tudsz reagálni, ha valamit fel akar enni a kutyád a földről - már ha a sötétben egyáltalán észrevenni, hogy nem csak szaglászik a bokor alján…
-
És nagyon fontos: a szemed mindig tartsd a kutyán!

Fotó: itsaheartfullife.com
És ha mégis megtörténne a baj:
- Ha azt látjuk, hogy kutyánk viselkedése megváltozott, hányás, hasmenés, nyáladzás jelentkezik, azonnal vigyük állatorvoshoz! Az idő a legnagyobb ellenségünk, gyorsan kell cselekedni - ez életet menthet!
- Ha mérgezésre gyanakszunk tejjel, vagy langyos sós vízzel itassuk, míg el nem jutunk az orvosig.
- Ha maradt még a mérgezett ételből, vigyünk magunkkal az orvoshoz, így könnyebben tud diagnózist felállítani. Ha háztartásunkban alkalmazunk rágcsálóirtót, kihelyezés után soha ne dobjuk el annak papírját! Ha kutyánk az óvintézkedéseink ellenére is megoldja a “kóstolást”, vigyük magunkkal az állatorvoshoz a szer csomagolását. Az összetevőket látva az orvos sokkal pontosabb képet kap a betegről.
Kérünk Benneteket, fokozottan figyeljetek oda a kutyasétákon!
Forrás: kutyabarathelyek.hu, frisss.hu
Indexkép forrás: itsaheartfullife.com
Fagyálló mérgezés kutyáknál – Miről ismerhetjük fel?
Nagyon fontos, hogy tisztában legyünk a jelekkel, mert a fagyálló mérgezés életveszélyes állapotot okoz!
Ehet a kutya diót?
Miért is ne? Hiszen egyik legegészségesebb ropogtatnivalónk, egyenesen a természet patikájából. De vigyázni kell vele, mert komoly baj is származhat belőle!
Kutyákra veszélyes betegséget hordozhatnak a meztelencsigák
Nemcsak esős időben találkozhatunk velük, de vizes, nyirkos helyeken is felbukkanhatnak. Miért baj, ha kedvencünk megeszi a meztelencsigát?
Dió, mandula, mogyoró… Ehet a kutya dióféléket és olajos magvakat?
Ízletes rágcsálnivaló, pont a megfelelő méretben. Jutalomfalatnak is kiváló, gondolhatnánk, de vajon tudjuk-e, hogy a diófélék és magvak közül melyeket fogyaszthat biztonsággal a kutya?
Így teheted biztonságossá otthonodat a kutyád számára - A konyha
Kedvenceink egyik kedvenc helye a konyha; nem csoda, ha időnként késztetést éreznek arra, hogy felfedezőútra induljanak. Milyen veszélyeket rejthet e kalandozás és hogyan előzhetjük meg a bajt?