Lakatlan házban magára hagyott francia bulldogot mentettek a rendőrök
2024. október 01., 13:00
Szerző: S.Zs.
Kategória: Állatvédelem
A fiatal kutya a környékbelieknek köszönheti az életét, akik az ablakon keresztül enni és inni adtak neki.
Egy pesterzsébeti lakatlan házat kutattak át a BRFK bevetési nyomozói, ahol egy elfogatóparancs alapján körözött embert kerestek. A házat láthatóan hosszú ideje nem lakták, ám a rendőrök mégis mozgásra figyeltek fel: egy nyüszítő francia bulldogot találtak az ingatlanban.
A rendőrök a szomszédoktól tudták meg, hogy az állatot magára hagyták a ház lakói, amikor elköltöztek, és a kutya csak azért maradt életben, mert a környékbeliek a nyitott ablakon keresztül enni és inni adtak neki – írja a Budapesti Rendőr-főkapitányság a facebook oldalán.
A rendőrök természetesen nem hagyták magára a kutyát, magukkal vitték és átadták az Állatmentő Ligának, akiknél biztonságos helyen lehet és minden szükséges ellátást megkaphat. A hosszú bezártság és az ellátatlanság rögtön látszott a kutyán, hiszen a lakásban nem volt olyan hely, amit nem lepett volna be a kutyaürülék és a bulldog fiú szeme is csúnyán be volt gyulladva, vagyis sajnos még mindig be van – írják. Kezelését azonnal megkezdték.
A hányatott sors azonban nem szegte a kiskutya kedvét: mint írják, mindenkivel játszik, aki a közelébe kerül.
A rendőrség állatkínzás miatt nyomozást rendelt el és keresik az elkövetőt.
Már a Crufts-on is odafigyelnek a turcsi orrú kutyák egészségére
2025-től csak bizonyos egészségügyi feltételek megléte esetén nevezhetnek a nyomott orrú kutyák a világ legnagyobb kutyakiállítására.
Háromszor nagyobb eséllyel élnek rövidebb életet a rövid orrú kutyák, mint hosszabb orrú társaik
Egy új tanulmány ismét azt igazolta, hogy a rövidorrú, úgynevezett brachycephal típusú kutyák akár rövidebb életet is élhetnek orruk miatt.
A népszerűség ára – újabb problémát fedeztek fel a rövid orrú kutyáknál
Az ELTE Etológia Tanszékének munkatársai legújabb kutatásukban kimutatták, hogy a rövid fejű kutyák egészsége több ponton is károsul, ami az agyműködésükben is tetten érhető - tájékoztatta az ELTE az MTI-t.
Máshogy viszonyulnak a rövid orrú kutyák az emberekhez, mint a hosszabb orrú társaik?
Legalábbis ami a problémamegoldás és segítségkérést illeti. A rövid orrú kutyák ugyanis hajlamosabbak emberi segítséget kérni, ha problémákkal szembesülnek, mint közepes orrhosszú társaik - állapították meg legújabb vizsgálatuk alapján az ELTE Természettudományi Kar (TTK) Etológia Tanszékének munkatársai.
Ő valószínűleg a világ legöregebb francia bulldogja
A 17 éves Rocco nevű francia bulldog lehet fajtájának legidősebb példánya. És Rocco köszöni szépen, jól van!