Lehet-e nevelni, tanítani az idős kutyát?
2017. július 26., 13:00
Szerző: S.Zs.
Kategória: Nevelés
Sokan egyből rávágnák: nem. Hiszen kölyökkorban, de legalábbis fiatal korában kell megkezdeni a kutyánk nevelését, idős korában már késő. Addigra rögzülnek a szokások, és hát az agya sem úgy fog már, mint régen… Pedig bizony az öregecske ebeket is lehet tanítani!
Legfeljebb több türelem és idő kell hozzá. Sosem késő elkezdeni egy rossz szokás javítását, vagy épp új trükkök tanítását, új szabályok bevezetését. Nem szabad lebecsülni korosodó kedvencünket, ő igenis igényli a foglalkozást, a szellemi tréninget! Nem reménytelen eset az idős kutya tanítás, nevelés vagy épp a szocializáció terén sem!
Van azonban pár dolog, amit feltétlen szem előtt kell tartanunk az idősebb kutya tanításakor. A folyamat nyilvánvalóan nem teljesen úgy megy, mint a fiatal kutyák esetében, ráadásul szem előtt kell tartanunk a kutya egészségét, kondiját, tulajdonságait.
A témában a Gondos Gazdik szakértője segít tippekkel és hasznos információkkal, hogy ne kelljen idő előtt nyugdíjaznunk kedvencünket!
Ide kattintva elolvasható az írás.
Forrás: gondosgazdik.hu, kutyabarathelyek.hu
Szocializáció kölyökkorban – 5 dolog, amiért nem szabad kihagyni
A kiskutya szocializálása az egyik legfontosabb szempont ahhoz, hogy boldog, kiegyensúlyozott kutyát nevelhessünk fel. Mi mindenben segítheti későbbi élete során?
Mikor érdemes kutyaiskolába vinni a kölyköt?
Rengeteget számít, ha már idejekorán megkezdjük kiskutyánk tanítását. Az otthoni nevelés mellett fontos az is, hogy elvigyük kutyaiskolába. De mikor?
Vigyük-e a kölyköt iskolába?
Egy friss kutatás azt vizsgálta, milyen hatással lehet a kutya későbbi viselkedésére, ha már kölyökkorában ellátogatunk vele az iskolába.
Idős kutyát fogadnál örökbe? Van 5 remek érvünk mellette!
Egy mentett őszpofi hálája egy életen át elkísér. Szívmelengető érzés tudni, hogy annyi nehézség után hátralévő éveit nyugalomban és szeretetben élheti le melletted. Annyi mindennel gazdagodhat életünk, ha egy kisöreget választunk!
Miért érintik össze orrukat a kutyák?
Üdvözlés, információgyűjtés, a kötődés növelése... Mi mindenben segítheti a kutyákat ez a barátságosnak tűnő gesztus?