Madármentők segítenek a néhány napos yorkikon
2018. augusztus 24., 06:30
Szerző: László Enikő
Kategória: Állatvédelem
A Madármentő Állomás nap mint nap segít bajba jutott madarakon, ám pár nappal ezelőtt kivételesen öt kiskutyát vettek szárnyaik alá.
A vasárnap érkezett csöppségek súlyos problémákkal kerültek pártfogásukba. A pénteken született yorkshire terrierek anyja elpusztult, ezáltal magukra maradtak éhesen és nyüvesen. A Madármentők hiába nem fogadnak sem kutyát, sem macskát, a kiskutyák esetében kivételt tettek. Azonban egészséges csöppségek helyett, életükért küzdő jövevényekkel szembesültek az átvételkor. Az öt kiskutyából négyben hemzsegtek a nyüvek, azaz a légylárvák melyek belülről ették testüket.
Az ápolatlan, koszos bőrfelületeken lévő szennyeződések vonzzák a legyeket, melyek megfertőzik az állatot, lerakják a petéjüket. A nyüvek 8-24 óra alatt kikelnek az állat különböző testnyílásainál és belülről elkezdik enni, ezzel hatalmas fájdalmat okozva neki. Amennyiben nem kezelik időben, halált is okozhat.
Felmerül a kérdés, hogy egy pár napos kiskutyába hogyan kerülhet ilyen tetemes mennyiségű lárva. Nyilvánvalóan megfelelő tartási körülmények mellett sehogy.
Az anyakutya elpusztulásának oka a nyüvesség volt. A gazda bevitte egy állatklinikára, ahol meghalt, kölykeivel emiatt már „nem tudtak foglalkozni”, így segítséget kértek a Madármentő Állomástól. Ott azonnal megkezdődött a harc az életükért, a nyüveket elkezdték irtani és cumisüvegből táplálják a kicsiket.
Kedden a gazda lánya ellátogatott a beteg kiskutyákhoz, azonban akkorra már csak négyen voltak életben. A legkisebb vérmérgezésben meghalt és testvérei is hatalmas veszélyben vannak, mindegyikőjüket érinti ez a probléma. A lány távozása után a gazda felhívta a Madármentőket és bejelentette, hogy kéri vissza még a hét folyamán a kiskutyákat.
A kutyusok állapotáról a Madármentő Állomás Facebook-oldalán folyamatosan jelennek meg friss információk.
Mennyire etikus szobakennelbe zárni a kutyát?
Mentális gondokat is okozhat a hosszabb időn át tartó bezártság, nem beszélve arról, milyen problémákat vet fel a kutyák általános jóléte, egészsége szempontjából.
Elvesztette tojásait a tyúkanyó, így hát örökbefogadott 10 kölyökkutyát
Megható barátság szövődött egy mamakutya és egy tyúkanyó között. Szívmelengető videó!
Miért nem passzol a kutyám személyisége a fajtájához?
Kutyaválasztáskor ösztönösen is a személyiségünkhöz legjobban illő négylábút szeretnénk megtalálni. Ebben segíthetnek a fajtaleírások, melyekből olyan fontos dolgokat is megtudhatunk, mint a fajta megjelenése, testmérete, mozgásigénye és jelleme. Olykor viszont meglepetést okozhat, ha kiszemeltünk nem igazán felel meg az „ideális” képnek. Mi történhetett?
Miért szeret a kutyám botot rágni? És miért baj, ha meg is eszi?
Kíváncsiságuk és gyakran étvágyuk is határtalan. A legtöbb kutya előszeretettel rágcsál ágakat, kisebb gallyakat, néhányuk azonban jóízűen el is fogyasztja azokat… Mitől olyan finom a bot?
Felnőtt kutyát fogadnál örökbe? Van 10 érvünk mellette!
Leendő négylábú családtagunk kiválasztásánál felmerülhet a „Mi lenne, ha menhelyről hoznánk kutyát?” kérdés. Valamint az is, fiatalabb vagy idősebb gazdikeresőt válasszunk. Utóbbihoz hoztunk most 10 szuper érvet!