Mennyibe kerül kutyát tartani? - Jó tudni!
A kutyabarát helyek szakértője, a kutyabarathelyek.hu

Összes      Friss      Ajánló      Állatvédelem      Egészség      Jó tudni!      Könnyű      Közérdekű      Kreatív      Nevelés      Utazás

Mennyibe kerül kutyát tartani?

2015. április 02., 04:00


Szerző: sklara


Kategória: Jó tudni!




Még él a régi nézőpont, miszerint kutyát tartani nem kerül semmibe: megkaphatja a maradékot, és jó esetben elviszik az éves veszettség elleni oltásra. Valóban ennyire egyszerű lenne? – Természetesen így is lehet, ez azonban messze áll a felelős állattartástól...



 

A kezdeti időszak rögtön igényel egy kisebb befektetést: ha megfelelő helyről, tenyésztőtől vásárolunk kutyát, az bizony nem olcsó. Ha egy kutyát túl olcsón vásárolhatunk az interneten, vagy állatvásárban, akkor esélyes, hogy szaporítóval van dolgunk. Adott még az örökbefogadás lehetősége, amikor számolnunk kell azzal a rizikóval, hogy általában nem tudunk semmit a kutya felmenőiről, esetleges öröklött betegségeiről. Kiskutya esetén többféle oltást kell kapnia, ennek egy részét a tenyésztő intézi még a kutyus elhozatala előtt. Első kutya esetén egész kelléktárra lehet szükség, hasonlóan, mint egy kisgyerek érkezése előtt. Kinti kutya esetén kutyaház, lakásban tartott állatnak fekhely. Póráz, nyakörv, kakizacsi, szőrápoló készlet, játékok, ennivaló, rágnivaló. Ehhez jön még a kutyanevelésről szóló szakirodalom, valamint a kutyaovi, kutyasuli költsége, ha nevelt ebről áhítozunk. Talán már csak a felsorolásból is látszik: mindez nem két fillér. Persze lehet spórolni: fekhely lehet egy régi pléd, kakizacsi az összegyűjtött pékáruk és zöldségek tasakja, játék pedig a műanyag flakon.

 

 

Számolni kell azért a váratlan kiadásokkal is: egy-egy állatorvosi beavatkozás, vizsgálat díja ritkán áll meg néhány ezer forint alatt. Ezért is fontos, hogy a gazdi találjon egy olyan állatorvost, akiben megbízik, és akihez rendszeresen hordhatja a kutyát, aki ismeri majd a kórelőzményét, a természetét. Így talán a költségek tekintetében is korrektebb árat garantál nekünk. Bizony nem csak a gyerekkel, hanem a kutyával is előfordulhat, hogy éppen este, éjszaka, hétvégén szenved valamilyen tünettől, és igénybe kell venni az állatorvosi ügyeletet. Főleg, hogy a nagyobb gyerekekkel ellentétben nem tudja elmondani, hogy mi baja van. Az ügyeleti ellátás esetén szinte mindenhol felárat számolnak fel, ami igencsak megnyomja a számlát.

 

(Forrás: pixabay.com)

 

Az a nézőpont is elavultnak látszik, hogy a kutyának elegendő egy kis maradék és csont. Sok kutyafajta nem bírja a csontot, széklete túlzottan kemény lesz tőle, akár súlyos hasfájás, székrekedés is felléphet. A házi koszt valóban nagyon jó lehet (függően persze attól, hogy éppen mit evett a család), de azért ne adjunk romlott, rossz állagú ételt a kutyának! Emellett a változatos, számára egészséges táplálkozáshoz fontos lehet, hogy megfelelő minőségű tápot, konzervet adjunk neki, sőt néha egyszerűbb is lehet, ha nem maradt az ebédből, vagy ha éppen siet az ember. Sajnos nagyon sok állateledel rossz minőségű, az állattal mindent meg lehet etetni jogcímen. Érdemes utánaolvasni, hogy melyik jó minőségű és összetevőjű, ami valóban kedvez a kedvencünknek. Ám tudni kell, hogy a jó minőségű állateledelek nem olcsóak, a havi ellátmány sokba kerülhet!

 

Végül, de nem utolsósorban a kullancs elleni védekezés is elég drága. Akár nyakörvet, cseppet, vagy gyógyszert alkalmazunk, ezek a szerek sokba kerülnek, viszont nem érdemes elhagyni őket, mert a kullancs nehezen gyógyítható, a kutya életére veszélyes betegségeket is terjeszthet. 

 

Átgondoltan, okosan azért remélhetőleg nem megyünk csődbe a kutyatartásban, de mindenképpen előre gondolkodjunk. Ha szűkek az anyagi lehetőségeink, akkor számoljunk vele, hogy belefér-e a havi költségvetésbe az állattartás. Az is szempont lehet, hogy mekkora testű kutyát választunk: az állateledel, a gyógyszerek, a kullancs elleni védekezés mind-mind többe kerülnek egy nagyobb testű eb esetén. 

 

 

 

 

Ha tetszett a cikk, és szeretnél értesülni legújabb híreinkről

kérünk lájkold Facebook oldalunkat!

 

 

Forrás: www.hajraegeszseg.hu
Cikk első megjelenése: 2014. augusztus 23.

Témába vág

Hogyan viselkedjünk az állatorvosnál? Hogyan viselkedjünk az állatorvosnál?
Minden kutyás életében elkerülhetetlen az állatorvosi rendelő látogatása. Vannak íratlan szabályok, amiket érdemes betartani az ott eltöltött idő alatt.

Vásárolj az állatokért! Vásárolj az állatokért!
Első alkalommal támogatják közösen a vállalatok és a vásárlók a rászoruló állatokat.

Mitől lesz valaki jó gazdi? Mitől lesz valaki jó gazdi?
Mitől lesz jó egy anya, egy gyerek, egy testvér, feleség vagy éppen férj? Nagyon sokrétű válaszok lehetnek. Mi most néhány gondolatot a jó gazdiságról szeretnénk megosztani.

Mikor érdemes kutyaiskolába vinni a kölyköt? Mikor érdemes kutyaiskolába vinni a kölyköt?
Rengeteget számít, ha már idejekorán megkezdjük kiskutyánk tanítását. Az otthoni nevelés mellett fontos az is, hogy elvigyük kutyaiskolába. De mikor?

Hihetlenül édes a kiskutya, ahogy legjobb barátját várja az ajtóban Hihetlenül édes a kiskutya, ahogy legjobb barátját várja az ajtóban
Theo és Coco kutyusok az első pillanattól fogva rajonganak egymásért. Szívmelengető videójuk láttán garantált a mosoly!

Állatok kedvence a Vauu vitamin

hirdetés (X)

Minősítés

Hogyan lehet minősített
kutyabarát helyed?

Minősítés és hirdetés – Tudj meg többet!

Tudj meg többet
tanúsító védjegyünkről!

Megismerem

Kedvenceink

Biztosítás

Kisállat biztosítás
bel- és
külföldön!
Gondoskodj kedvencedről!

Partnereink

MOL Nyrt. AIRMAX Cargo Budapest Zrt.
 Mondial Assistance GesmbH Egyedi kutyás ajándéktárgyak

Hírlevél

A hírlevélre történő feliratkozással az adatvédelmi nyilatkozatot elfogadom.

kutyabarathelyek.hu - kezdőoldal Észrevételek
FaceBook Instagram Pinterest YouTube TikTok Kutyabarát hely
Vakvezető ABC – H, mint hám Hírek - Címlapon
Vakvezető ABC – H, mint hám
Egy klikk az állatokért! Hírek - Címlapon
Egy klikk az állatokért!