Mennyit ér meg neked a kutyád? Eladnád 25 millió forintért?
2017. augusztus 10., 12:00
Szerző: M.Lilla
Kategória: Könnyű
Lehet-e pénzben mérni a barátságot és hűséget? Egy chicagoi tévés csapat a kutya-gazdi közötti kötődés erősségét állította pellengérre szokatlan kísérletével.
"Semmi pénzért sem válnék meg tőle! Ő a mindenem, nincs az a pénz, amiért odaadnám bárkinek is!" - ismerős mondatok, ugye?
Képzeld el, hogy kedvenceddel sétálsz a parkban, s egy váratlan pillanatban odalép hozzátok egy jól öltözött férfi, kezében egy aktatáskával. Ez még nem olyan kirívó dolog, igaz? Kedvesen köszön, majd feltesz egy kérdést, mely hidegzuhanyként ér: megveheti-e a kutyádat 25 millió forintért?
Elsőre megdöbbentően hangzik mindez, elvégre kinek jutna eszébe random megvásárolni egy ismeretlen kutyát ekkora összegért? A BigDaws Tv kíváncsi – és némileg provokatív - csapata azonban pont ezt a képtelen helyzetet járta körbe. Nem mindennapi kísérletükkel valójában arra a kérdésre keresték a választ, mennyire lehet erős a kutya-gazdi kapcsolat? Vajon érvényét veszti-e az örök hűség oly sokat ismételt frázisa egy csábító ajánlat hatására?
A videófelvételen szereplő gazdik – egy kivételével – kitűnőre vizsgáztak a teszten, egyikük sem vált volna meg imádott kedvencétől. A kivétel pedig erősíti a szabályt, remélhetőleg Bernie kutyus gazdija is pusztán poénkodásból válaszolt igennel a kérdésre. A többiek elutasító válasza viszont tökéletesen tükrözi a kutya-gazdi kapcsolat "örökkön-örökké" mivoltát:
„Sohasem adnám el a kutyámat, ő különleges, a családunk tagja.”
„Egy millió dollárért sem adnám oda senkinek, mert ő a legjobb barátom."
Az egyik gazdi pedig kijelentette, hogy nem tudna együtt élni a tudattal, hogy pénzre cserélte a kedvencét, akivel rengeteg csodálatos élményt éltek át: „13 éve él velem ez a kis csivava. Nem adom őt oda csak úgy 100 ezer dollárért”.
Képes lenne egy kutyáját szerető jóérzésű ember hátralévő életét leélni azzal a tudattal, hogy szeretett kedvencét lazán odaadta egy vadidegennek, mikor semmilyen oka nem volt rá?* Felrúgni egy életreszóló barátságot, darabokra törni a szívét pár köteg papírért? Miközben a kutya végignézi, ahogy szeretett gazdája elsétál, és nem érti, miért hagyta ott valakivel, akit életében most lát először...
Nos, ha Nektek is torokba gombócot szorító érzésetek lett a gondolattól, akkor Ti is átmentetek a képzeletbeli vizsgán.
A kísérletet egyébként számos kritikával illették, mivel meglehetősen nehezen hihető, hogy egy jóvágású idegen százezer dollárral (kb. 25 millió Ft) sétálgat az utcán, és éppen a Te kutyádat akarná megvenni. Az üzenet azonban kristálytiszta: a vérbeli kutyások igazi szeretettel viseltetnek kutyájuk iránt, semmi sem állhat kettejük közé.
Fel a mancsokkal, ha Ti is így érzitek!
*Bekövetkezhet olyan változás az ember életében (pl. egy súlyos betegség), amikor az egyetlen megoldás, ha szerető, biztonságos otthont keres kutyája számára. A megkérdezettek valószínűsíthetően nem voltak ilyen helyzetben.
Forrás: wideopenpets.com
Indexkép forrás: Youtube/BigDaws Tv
Loyalty is royalty - pulóverrel a vakvezető kutyákért
2024-ben már tizedik alkalommal fognak össze hazai zenészek, előadók, sportolók és közéleti személyiségek a Dorko-val a vakvezető kutyák képzésének támogatására. A Loyalty is Royalty kampány 2015-ben indult azzal a küldetéssel, hogy minél több Magyarországon élő látássérült ember mellé kerülhessen egy hűséges segítőtárs.
Íme a kutya, aki imádja, ha kiporszívozzák
Tényleg van ilyen? Egy mókás videó szerint igen!
Még mindig tart az őrület a csöngei szaporítótelep körül
Nincs vége a történetnek: még mindig rengeteg a teendő és az egyelőre megoldatlan helyzet a nemrégiben felszámolt szaporítóteleppel kapcsolatban, amelyet Csöngén üzemeltettek.
Hogyan nyerjük el a bizalmát egy bántalmazott kutyának?
Bizalom és biztonság - két különleges fogalom, mely alapvető egy harmonikus kutya-gazdi kapcsolatban. De hogyan érhetőek el egy traumán átesett kutya esetében?
A kisebb termetű kutyák okosabbak
Eddig általánosan elfogadott volt az a nézet, hogy az egyes kutyafajták relatív agymérete nagyjából egyenesen arányos az állatok szellemi képességeivel. A fajták agyméretét vizsgáló új kutatás azonban kiderítette, hogy a kisebb agyméretű kutyák általában okosabbak.