
Mitől hízik a kutyám?
2015. március 14., 06:00
Szerző: Horváth Nikoletta
Kategória: Egészség
Előfordul, hogy úgy érezzük: mindent jól csinálunk, ami kutyánk táplálását illeti, kedvencünk mégis gömbölyödik, ami tudjuk, hogy nem tesz jót az egészségének. De milyen banánhéjon csúszunk el, szinte észrevétlenül?
Több „ludas” is lehet a megmagyarázhatatlannak vélt hízás hátterében.
A kutyák méretüktől, koruktól, állapotuktól függően, eltérő módon igénylik a táplálást. Napi egyszeri, többszöri etetés, az étel beáztatása, vagy szárazon adása – szinte mellékes, hiszen ha a táp zacskóján látható leírást követjük az adagolásnál, akkor nem hibázhatunk.
Viszont néha egy-egy kis falatka sajt, virsli, „ez-az” elegendő lehet ahhoz , hogy kedvencünk látványosan iperedjen.

Ráadásul a négylábúak kitűnően varázsolnak a szemeikkel, és parádésan adják elő az „éhen akarok halni” színjátékot a nap bármely szakában, akár vacsora után is. „Csak egy kis katonát” – hányszor hallottuk ezt családtagjainktól, vagy éppen önmagunktól, amikor ebünk bendőjébe szántunk egy falásnyit aktuális étkünkből…
Az ilyen, gyakorlatilag indokolatlan etetéseken kívül még beugat a képbe a motivációs jutalmazás, amikor kutyánk valamilyen feladatot teljesít, s mi dicsérjük érte egy darab párizsival, sajttal, vagy keksszel. Ez teljesen normális, és fontos, de a fentieket mind bele kell kalkulálni a napi kalória bevitelbe, és bizony, ha úgy alakul az esti vacsi adagot érdemes megkurtítani, ha a napközbeni nasizás nagyobb méreteket öltött.

Ezzel már megakadályozhatjuk, hogy a zsírpárnák szépen csöndben felkússzanak négylábúnkra. A mozgatás, azonban akár a megoldás kulcsa is lehet.
Ugyanis, hogyha több evéshez, több séta, játék társul, akkor a mérleg nyelve helyre billen, és biztosak lehetünk abban, hogy kutyánk nem fog súlyproblémákkal küzdeni!
Valóban hipoallergén a kutyatáp?
Manapság igen elterjedt és népszerű „hipoallergén” táppal etetni a kutyákat, habár nagyrészük nem allergiás, és soha nem is lesz az, valamint a piacon lévő tápok jórésze nem hipoallergén, még ha a címke szerint annak is van titulálva.
Te is úgy érzed, hogy a kutyádnál nem találhatsz jobb terapeutát?
Egy friss kutatás szerint nemcsak a terápiás kutyák, hanem a kedvtelésből tartott ebek is jótékony hatással vannak a mentális egészségre.
Gondoltad volna, hogy a kutyákat is érintheti a stresszevés?
Állandóan enne a kutya? Egy kutatás szerint kedvenceinknél sem ritka az érzelmi evés. Tudj meg többet a témáról!
Rettenetesen kiakadt a duci kutya, amikor vízi tornára fogták
Mintha azt mondta volna "hé srácok, ezt kapjátok azért, hogy nekem itt kell szenvednem!”
Mit tegyünk az oly sokakat érintő fogkő ellen?
Kellemetlen szájszag, gyenge fogak, drága fogászati kezelések. Mivel előzhetjük meg a problémát?