
Mozgássérült kutyák: új esélyt kaphatnak az életre kerekeskocsi segítségével
Most Te is segíthetsz egy mozgássérült kutyának, vagy cicának!
2020. szeptember 14., 12:00
Szerző: S.Zs.
Kategória: Állatvédelem
Egy sérülés, vagy betegség miatt mozgáskorlátozott kutyára nagy eséllyel altatás vár, holott helyzete nem feltétlenül lenne reménytelen. Hasonlóan az emberi kerekesszékhez, ők is kaphatnak kerekeskocsit, mely újra megadhatja számukra a mozgás örömét - és egy esélyt a hosszú, boldog életre.
Csodálkozó pillantások, majd meghatódott mosolyok követik az utcákon a kerekeskocsival közlekedő kedvenceket. Talán kevesen tudják, hogy ilyen eszközök egyáltalán léteznek kutyák és macskák számára is, arra pedig talán még kevesebben gondolnak, hogy egy ilyen kis kocsi akár életet is menthet.
“Az a tapasztalatunk, hogy a járási nehézségekkel illetve bénulással együtt élő állatokat még napjainkban is 80%-ban elaltatják” - meséli Zaubek Beatrix, a TÜTÜ kutya-kerekeskocsi megálmodója. - “Ennek több oka is lehet, de az egyik legfőbb, hogy még mindig rengetegen nem tudnak arról, hogy már van lehetőség az állatok részére is segédeszközök beszerzésére.“

Fotó: TÜTÜ
A TÜTÜ csapata bénult kutyák és macskák számára készít kerekeskocsikat, amivel új esélyt adhatnak a valamilyen okból mozgássérültté vált állatoknak a hosszú életre. “A kutyák, macskák nem fogyatékosságnak élik meg a kialakult helyzetet. Tulajdonképpen fel sem veszik azt.” - folytatja Beatrix. A kerekeskocsi azonban újra vissza tudja adni az állatoknak a mozgás okozta szabadságot, örömet, így teljessé teheti a kedvenc életét még a megváltozott körülmények ellenére is.
“Sajnos a mai kialakult bizonytalan anyagi világban szempont lehet egy kiszolgáltatott élet döntése felett az is, hogy nem mindenki engedheti meg magának anyagilag egy ilyen segédeszköz termék megvásárlását. Főleg, mivel egy ilyen sérülés nem várt hirtelenséggel csapódik az életünkbe sajnos. Ezért elindítottunk egy kezdeményezést, hogy egy rászoruló kedvencnek és gazdijának 50%-os kedvezménnyel ajándékozunk egy TÜTÜ kerekeskocsit.” - meséli Beatrix legújabb felhívásukról.

Fotó: TÜTÜ
Az akcióban olyan rászoruló állatot és gazdiját keresik, akinek anyagi körülményei nem feltétlenül engedik meg egy ilyen eszköz beszerzését mozgássérült kedvence számára.
A TÜTÜ Facebook oldalán található poszt alatt kommentben lehet javasolni ilyen rászoruló állatot és gazdáját. Az állatbarátok, ha javasolni nem is tudnak senkit, szavazni tudnak a számukra legszimpatikusabb ajánlottra: ezt egy “lájk”-kal tehetik meg, melyet az adott kommentre nyomnak. A felhívás október 2-ig tart.
A TÜTÜ csapata egyébként több alapítványt is támogat: a rászoruló mentett állatok számára jelentős kedvezménnyel vásárolhatnak kerekeskocsit. Ha azonban a fenti kezdeményezés is sikeres lesz, a jövőben ezt a vonalat is továbbviszik, hogy minél több rászoruló állatnak segíthessenek.
5 kérdés, amit érdemes feltenned magadnak, ha aktív kutyát szeretnél
Akár fajtatiszta, akár keverék, az élet egy magas energiaszintű kutyával sokak számára kihívást jelenthet a mindennapokban. Mire figyeljünk, ha ilyen kutyát szeretnénk?
Sétára fel - 5 érv amellett, hogy minden nap kimozdulj kutyáddal
Mi történik, ha kedvenced meghallja a kérdést: Menjünk sétálni? Rögtön felfigyel rá? Izgatottá válik? Legtöbbször igen, ami remekül jelzi, miként érez a sétákkal kapcsolatban. Indulááás!
Komoly sérülések, betegségek forrása lehet a túl hosszú kutyakarom
Ha kutyánk nem koptatja megfelelően karmait, túlságosan hosszúra nőhetnek, ez pedig fájdalmas sérülésekhez, és idővel ízületi problémákhoz vezethet. Fordítsunk kiemelt figyelmet a megelőzésre!
Kullancsbénulás, avagy a kullancscsípés okozta paralízis kutyáknál
Rendkívül ijesztő látvány, késői felismerés esetén pedig életveszélyessé is válhat, ha a kullancs csípése következtében bénulás jelentkezik a kutyánál. Mit kell tudni az állapotról és a megelőzésről?
Különös betegségek kutyáknál: a narkolepszia és a kataplexiás rosszullét
A jelenség ijesztőnek és súlyosnak tűnhet, de csak ritkán okoz életveszélyes állapotot. Tény, hogy fokozott odafigyelést és éberséget kíván a gazdi részéről, de az érintett kutyák is képesek teljes életet élni. Miként segíthetünk kedvencünknek ebben?