Ne etesd a kutyámat!
A kerítés nem véletlenül van
2014. november 14., 07:15
Szerző: sklara
Kategória: Egészség
Hogy lehet elmagyarázni jó szándékú embereknek, akik csak néhány falatkát adnak kutyánknak, hogy ez tilos? Más kutyáját etetni felelőtlen, meggondolatlan, és a gazda számára érthetetlen dolog.
Az alapprobléma az, hogy minden kutya mindig tudna enni. Mint kisgyerek az édességet. Ez nem jelenti az, hogy éheztetett kutyákkal és gyerekekkel áll szemben a sajnálkozó felnőtt.
A lakásban tartott kutyánal ez elő sem fordulhat, mert biztosan csak a sétáltatások alkalmával találkozunk idegen emberekkel. Gazda jelenlétében a jóakarók már nem mernek falatokkal kedveskedni kutyánknak.
A kertes házakban élőknél valóban probléma, hogy néhány rendszeres sétáló, esetleg ritkán jövő rokon, a kerítésen kívülről dob kekszet, csontot, egyéb nyalánkságot kutyánknak. Nem gondolva arra, hogy ez négylábú barátunk halálát is okozhatja.
A másik esetben az otthonról elcsavargó ebet lakatják jól az "ideiglenes befogadók". Ahelyett, hogy erőteljes hanggal küldenék haza, vagy jeleznék a gazdának a rendszeres látogatásokat. Ebben az esetben lenne lehetőség megkérni, hogy többet ne adjon ételt a kutyának.
Van, aki végső elkeseredésében a közösségi oldalra intéz felhívást a kekszek és csontok elkerülése érdekében. (Lehet, hogy praktikus lenne a kutya oldalára is felragasztani ezt a felhívást?)
Íme a kérés, mely tökéletesen megfogalmazza mindannyiunk problémáját:
"Miért ne etesd az ÉN kutyámat???
Lehet, hogy jó fej akarsz lenni, de fogalmad sincs, milyen károkat okozhatsz! Jobbik esetben a te kezedet harapja le (ha mondjuk be van tanítva rá, hogy csak a gazditól fogadhat el kaját), rosszabb esetben megölheted a kutyámat.
1. Honnan tudod, hogy nem allergiás (igen, van, amelyik pl. pont a csirkehúsra)?
2. Ha megszokja, hogy mindig idegenektől kap, a mérget is ugyanúgy meg fogja enni!
3. Egyes kutyák szeretnek finnyáskodni a táptól, hiába kever hozzá a gazdája szaftos falatokat. Ha megeteted fincsi párizsival, nem fogja megenni a rendes ételt, a rendes időben. Ez csak azért gáz, mert a normális gazdi ilyenkor elveszei előle és akkor majd csak egy nap múlva kapja vissza! Na így fog igazán éhezni és megfagyni télen! Másik folyománya lehet, hogy az éhező, párizsi után sóvárgó kutya meg fog szökni, aminek hadd ne kelljen részletezni a lehetséges következményeit!
4. Ha a kutya nem eszi meg etetéskor a ételét, a gyanútlan gazdi elmegy vele az állatorvoshoz, mert sok betegség jele lehet az étvágytalanság. Ilyenkor csak pár ezer forintot ad ki feleslegesen a kutyatulaj, de ha ez a vak lárma túl sokszor megismétlődik, akkor igazi baj esetén már nem fog rohanni. Végeredmény szintén döglött kutya.
5. Ha esetleg csomagolással érkezik az idegentől az ellátmány, azt úgy, ahogy van, fém/nejlon/papír csomagolással együtt is fogja megenni. Bélcsavarodás-->> döglött kutya.
Jegyezd meg egyszer és mindenkorra:
A KUTYÁM NEM ÉHEZIK, NINCS SZÜKSÉGE A KAJÁDRA!!!!
Alapvetően egy kutya mindig éhes, vagyis inkább azt mondom: mindig belefér egy-két jó falat (mint gyerekbe mèg egy kis csoki), de a NORMÁLIS kutyatulajdonos nem fogja kövérre tömni a kutyáját, mert tudja, hogy belebetegedhet. Kérlek, tartsd ezt tiszteletben!!!
Köszönöm."
Te is úgy érzed, hogy a kutyádnál nem találhatsz jobb terapeutát?
Egy friss kutatás szerint nemcsak a terápiás kutyák, hanem a kedvtelésből tartott ebek is jótékony hatással vannak a mentális egészségre.
Miért szeretik a kutyák a macskakakit?
Csóválva közelít, csak úgy süt róla a lelkesedés: szeretne adni egy puszit vagy legalább megnyalni a gazdi kezét. Valami apróság virít a bajszán... csak nem kaki? Netán macskaalom? Már megint?
Komoly sérülések, betegségek forrása lehet a túl hosszú kutyakarom
Ha kutyánk nem koptatja megfelelően karmait, túlságosan hosszúra nőhetnek, ez pedig fájdalmas sérülésekhez, és idővel ízületi problémákhoz vezethet. Fordítsunk kiemelt figyelmet a megelőzésre!
Edzés kutyával - 10 tipp, hogy mindkettőtök számára élvezetes legyen a testmozgás
A rendszeres testmozgás fontos része a kutya életének: hozzájárul fizikai egészségéhez, elősegíti, hogy kiegyensúlyozott és boldog legyen. Ha pedig kutyánkkal együtt végezzük, kapcsolatunk is erősebbé válik. Milyen szempontokra figyeljünk, ha belevágunk a közös edzésbe?
A rák korai felismerése kutyáknál - 12 árulkodó jel
Kutyáinkat is érinthetik daganatos megbetegedések, ezért fontos, hogy tisztában legyünk azzal, mely tünetek jelentkezése esetén lehet rákra gyanakodni. Ehhez szeretnénk most egy kis segítséget nyújtani.