Nevelőgazdi kerestetik!
Vas és Zala megyéből keresnek kölyöknevelőket
2015. május 18., 22:00
Szerző: RSM
Kategória: Közérdekű
Kölyökkutyát befogadni, szeretni és családtaggá tenni, ez a szokásos módja a gazdává válásnak. A kölyöknevelők azonban csak ideig-óráig vesznek részt a kutya életében, hogy aztán egy nemesebb útra léphessen a kutyus, és vakvezetővé váljon.
Kolléganőnk, Horváth Niki cikkei által bepillantást nyerhetnek az olvasóink testközelből a vakvezető kutya mindennapjaiba. Ez a különleges kapcsolat azoknak a kiképzőknek a munkáján is múlik, akik Niki kutyáját még kölyökként felkészítették a különleges élethelyzetre. Niki erről az útról ez első írásaiban már beszélt.
A speciális kutyaiskolák gyakorlatában jellemző, hogy a pár hetes, hónapos kölykök nevelőcsaládhoz kerülnek. Ekkor a jelentkező családok befogadják a 2-10 hónapos kutyát, akit teljes értékű tagként kezelnek egészen másfél éves koráig. A befogadóknak nincs más dolguk, "csak" ingergazdag hétköznapokat biztosítani a kutya számára. Minél színesebb az élet, annál biztosabb, hogy minden helyzettel találkozik a tanonc. Ülhet buszon, járhat tömegben, sétálhat viharban, vagy végignézheti az augusztus 20-i tüzijátékot. A lényeg, hogy ne legyen olyan helyzet, amiben félhet a kutya. A sok-sok inger által tanulja majd meg, hogy elboldoguljon a világban, amikor ő lesz a szem.
A legnehezebb feladat a nevelők számára, amikor a kamaszkutyát vissza kell adniuk a kiképző iskola számára, a további munkára. Az egy év mindkét félben maradandó nyomokat hagy, és a kialakult szeretetet megőrizve útjára kell engedni a kutyát, hogy beteljesíthesse feladatát. Az az időszak, míg a befogadókkal él a kölyök, biztos alapja lesz a leendő segítő életútnak, és ezt az ajándékot megélni igazán érdemes!
A Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskola szakemberei most Vas és Zala megyében keresnek olyan családokat, akik készek arra, hogy egy nagy karrier előtt álló kölyökkutyát egy éven át családtagként szeressenek. Az iskola megadja a kellő segítséget ebben az időszakban, kéri a szabályok betartását és a folyamatos kapcsolattartást.
Aki érez magában annyi szeretetet, hogy befogadjon, de majd el is tudjon engedni egy kölyköt, az jelentkezzen a [email protected] címen!
Ha tetszett a cikk, és szeretnél értesülni legújabb híreinkről
kérünk lájkold Facebook oldalunkat!
Indexkép forrás: guidedogs.com.au
Pink, a szupersztár mellett turnézik az erdőben talált kiskutya
A világhírű énekesnő elhatározta, hogy segít a kiskutyának gazdit találni.
Árvízhelyzet: így segíthetsz a bajba jutott állatokon
Rekord árvízre számítanak és készülnek a szakemberek – és ez bizony az állatokat sem fogja kímélni. Hogyan segíthetünk a bajba jutott négylábúakon?
Mennyire etikus szobakennelbe zárni a kutyát?
Mentális gondokat is okozhat a hosszabb időn át tartó bezártság, nem beszélve arról, milyen problémákat vet fel a kutyák általános jóléte, egészsége szempontjából.
Elvesztette tojásait a tyúkanyó, így hát örökbefogadott 10 kölyökkutyát
Megható barátság szövődött egy mamakutya és egy tyúkanyó között. Szívmelengető videó!
Miért nem passzol a kutyám személyisége a fajtájához?
Kutyaválasztáskor ösztönösen is a személyiségünkhöz legjobban illő négylábút szeretnénk megtalálni. Ebben segíthetnek a fajtaleírások, melyekből olyan fontos dolgokat is megtudhatunk, mint a fajta megjelenése, testmérete, mozgásigénye és jelleme. Olykor viszont meglepetést okozhat, ha kiszemeltünk nem igazán felel meg az „ideális” képnek. Mi történhetett?