Öt tipp kutyásoknak, kijárási korlátozás idejére
Digitális kutyasuli indul az otthonülő gazdiknak
2020. május 05., 12:00
Szerző: S.Zs.
Kategória: Egészség
A járvány helyzet nem csak a saját, de a kedvenceink életét is megváltoztatta. Vannak, akik emiatt többet foglalkoznak a kis kedvencükkel, mások a szokásos sétáikat is átszervezik a járvány miatt. Fontos azonban, hogy megtartsuk a kellő egyensúlyt az életükben, és a kialakult helyzetben is a megfelelő módon, felelősen gondoskodjunk róluk.
Játszani és tanulni a lakásban, és az udvaron is lehet!
Ha a járvány miatt most nem szívesen hagyjuk el az otthonunkat, a kutyánknak akkor is szüksége van arra, hogy biztosítsuk számára a megfelelő mozgásmennyiséget. Ha a szokásos sétát szeretnénk lerövidíteni, játszunk velük az udvaron, vagy a lakásban. Ráadásul, ha most a szokásosnál több időt töltünk otthon és kedvencünkkel, van rá lehetőségünk, hogy ne csak fizikailag fárasszuk le, hanem szellemileg is kihívások elé állítsuk a tanulással. Az új trükkök elsajátítása a kutyának és a gazdinak is sikerélmény lesz. Ha tanácstalanok vagyunk a tanításban, keressünk digitális kutyasuli videókat!
Ne menjünk a kutyánk agyára!
A kutyák még a macskáknál is lustábbak tudnak lenni, és akár 12-16 órát is képesek átaludni egy nap. A mozgás mellett biztosítsuk nekik a megfelelő időt a pihenésre is, és próbáljuk tartani magunkat a járványhelyzet előtt kialakult rutinhoz. Az unatkozó gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt jó társaság lehet a család kedvence, de ügyeljünk arra is, hogy legyenek a kutyánknak hosszú, alvással töltött órái.
Ne fertőtlenítsük, és ne fürdessük gyakrabban a kutyát!
Azért, mert otthon vagyunk, és ráérünk, ne fürdessük meg gyakrabban a kutyánkat, mint a járványhelyzet előtt. A túl gyakori fürdetés és a nem megfelelő kutyasampon használata károkat okozhat a bőrének, és megágyazhatnak a különböző betegségeknek. Nekünk ugyan most fokozottan figyelnünk kell a higiéniára, de a kutyánk tappancsait vagy más testrészét semmilyen körülmények között nem szabad embereknek szánt fertőtlenítővel kezelni!
Ne feledkezzünk meg az egészségéről!
A jó idő miatt kedvenceink fokozott veszélybe kerülnek az élősködők miatt, amelyek a kertünkben, a lakásban és az utcákon is jelen lehetnek. A kullancsok és szúnyogok komoly betegségeket terjeszthetnek, amit csak megelőzéssel és védekezéssel tudunk elkerülni, így érdemes olyan, repellens hatású készítményt választani a kedvencünknek, amelyek már akkor elpusztítják az élősködőket, amikor az a szőrükhöz ér. A legtöbb ilyen készítmény egy hónapig fejti ki hatását, ezért ügyeljünk rá, hogy a kutyánk folyamatosan csípés nélkül maradjon.
Ne legyünk engedékenyebbek!
A kijárási korlátozás és az otthon ülés mindenkire más hatással van, de az biztos, hogy a legtöbben nehezen viselik ezt az időszakot. A kutyusaink szeretete és hűsége könnyebbé teheti ezeket a heteket, de az eddig felállított szabályokhoz ilyenkor is ragaszkodjunk! Ne engedjünk meg nekik olyasmiket, amiket azelőtt tiltottunk, és legyünk következetesek ebben az időszakban is!
A csípésnélkül.hu oldalon az élősködők elleni védekezésről is tájékozódhatunk, és találunk digitális kutyasuli videókat is, amelyekben a Gödöllői Kutyasport Központ segítségével taníthatunk hétről hétre új trükköket a kedvencünknek. Az oldalon kitölthető egy kérdőív is, ami a jövőben arra ad választ, hogy hogyan viselik a gazdik a kijárási korlátozásokat.
Bővebb információ: https://csipesnelkul.hu/repellens-hatas
Forrás: csípésnélkül.hu
Szocializáció kölyökkorban – 5 dolog, amiért nem szabad kihagyni
A kiskutya szocializálása az egyik legfontosabb szempont ahhoz, hogy boldog, kiegyensúlyozott kutyát nevelhessünk fel. Mi mindenben segítheti későbbi élete során?
Mikor érdemes kutyaiskolába vinni a kölyköt?
Rengeteget számít, ha már idejekorán megkezdjük kiskutyánk tanítását. Az otthoni nevelés mellett fontos az is, hogy elvigyük kutyaiskolába. De mikor?
Vigyük-e a kölyköt iskolába?
Egy friss kutatás azt vizsgálta, milyen hatással lehet a kutya későbbi viselkedésére, ha már kölyökkorában ellátogatunk vele az iskolába.
Rovarcsípés kutyáknál - Melyek a leggyakoribb csípések?
Tavasszal és nyáron különösen veszélyesek lehetnek a rovarcsípések, de vannak olyanok is, melyekkel egész éven át találkozhatunk. Ezért is fontos, hogy mielőbb felismerjük a baj okát, és segítsünk kutyánknak. Ismerjük fel a leggyakoribb csípéseket!
Hallásproblémák kutyáknál - 10 tipp a nyugodt mindennapokhoz
Legyen bár veleszületett vagy szerzett a károsodás, egy hallásproblémás kutya gazdijának lenni kisebb-nagyobb kihívásokkal járhat. A békés együttéléshez kínálunk most egy kis segítséget.