
Öt tipp kutyásoknak, kijárási korlátozás idejére
Digitális kutyasuli indul az otthonülő gazdiknak
2020. május 05., 12:00
Szerző: S.Zs.
Kategória: Egészség
A járvány helyzet nem csak a saját, de a kedvenceink életét is megváltoztatta. Vannak, akik emiatt többet foglalkoznak a kis kedvencükkel, mások a szokásos sétáikat is átszervezik a járvány miatt. Fontos azonban, hogy megtartsuk a kellő egyensúlyt az életükben, és a kialakult helyzetben is a megfelelő módon, felelősen gondoskodjunk róluk.
Játszani és tanulni a lakásban, és az udvaron is lehet!
Ha a járvány miatt most nem szívesen hagyjuk el az otthonunkat, a kutyánknak akkor is szüksége van arra, hogy biztosítsuk számára a megfelelő mozgásmennyiséget. Ha a szokásos sétát szeretnénk lerövidíteni, játszunk velük az udvaron, vagy a lakásban. Ráadásul, ha most a szokásosnál több időt töltünk otthon és kedvencünkkel, van rá lehetőségünk, hogy ne csak fizikailag fárasszuk le, hanem szellemileg is kihívások elé állítsuk a tanulással. Az új trükkök elsajátítása a kutyának és a gazdinak is sikerélmény lesz. Ha tanácstalanok vagyunk a tanításban, keressünk digitális kutyasuli videókat!
Ne menjünk a kutyánk agyára!
A kutyák még a macskáknál is lustábbak tudnak lenni, és akár 12-16 órát is képesek átaludni egy nap. A mozgás mellett biztosítsuk nekik a megfelelő időt a pihenésre is, és próbáljuk tartani magunkat a járványhelyzet előtt kialakult rutinhoz. Az unatkozó gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt jó társaság lehet a család kedvence, de ügyeljünk arra is, hogy legyenek a kutyánknak hosszú, alvással töltött órái.

Ne fertőtlenítsük, és ne fürdessük gyakrabban a kutyát!
Azért, mert otthon vagyunk, és ráérünk, ne fürdessük meg gyakrabban a kutyánkat, mint a járványhelyzet előtt. A túl gyakori fürdetés és a nem megfelelő kutyasampon használata károkat okozhat a bőrének, és megágyazhatnak a különböző betegségeknek. Nekünk ugyan most fokozottan figyelnünk kell a higiéniára, de a kutyánk tappancsait vagy más testrészét semmilyen körülmények között nem szabad embereknek szánt fertőtlenítővel kezelni!
Ne feledkezzünk meg az egészségéről!
A jó idő miatt kedvenceink fokozott veszélybe kerülnek az élősködők miatt, amelyek a kertünkben, a lakásban és az utcákon is jelen lehetnek. A kullancsok és szúnyogok komoly betegségeket terjeszthetnek, amit csak megelőzéssel és védekezéssel tudunk elkerülni, így érdemes olyan, repellens hatású készítményt választani a kedvencünknek, amelyek már akkor elpusztítják az élősködőket, amikor az a szőrükhöz ér. A legtöbb ilyen készítmény egy hónapig fejti ki hatását, ezért ügyeljünk rá, hogy a kutyánk folyamatosan csípés nélkül maradjon.

Ne legyünk engedékenyebbek!
A kijárási korlátozás és az otthon ülés mindenkire más hatással van, de az biztos, hogy a legtöbben nehezen viselik ezt az időszakot. A kutyusaink szeretete és hűsége könnyebbé teheti ezeket a heteket, de az eddig felállított szabályokhoz ilyenkor is ragaszkodjunk! Ne engedjünk meg nekik olyasmiket, amiket azelőtt tiltottunk, és legyünk következetesek ebben az időszakban is!
A csípésnélkül.hu oldalon az élősködők elleni védekezésről is tájékozódhatunk, és találunk digitális kutyasuli videókat is, amelyekben a Gödöllői Kutyasport Központ segítségével taníthatunk hétről hétre új trükköket a kedvencünknek. Az oldalon kitölthető egy kérdőív is, ami a jövőben arra ad választ, hogy hogyan viselik a gazdik a kijárási korlátozásokat.
Bővebb információ: https://csipesnelkul.hu/repellens-hatas
Forrás: csípésnélkül.hu
6 ok, amiért a kutyád nyüszíthet
A szűkölés különböző okainak megismerése segíthet jobban megérteni a kutyát és erősítheti a kötődést. Segíthet továbbá a kiképzésben is, mert ha rosszul értelmezzük a kutya nyüszítő jelzéseit, előfordulhat, hogy nem megfelelően reagálunk rá. Az alábbiakban felsoroljuk a hat legfontosabb okot, amiért a kutyák ehhez a hangjelzési formához fordulnak.
10 dolog, amit a kutyák nem szeretnek – mi emberek mégis csináljuk
Vannak azonban a szeretetnek olyan kifejezési módjai, ami emberek között rendben van, a kutyák viszont nem szeretik, de a gazdájuk iránti odaadásból mégis eltűrik. Aztán olykor, ha túlmegyünk egy ponton, akkor bizony odakapnak. Sok ember pedig ilyenkor meglepődik és nem is érti, hogy miért történt a baleset. Rosszabb esetben pedig a kutyát hibáztatják. Nézzünk meg néhány ilyet.
Apró hibák – így nevelheted félre kölyökkutyád, mikor harapja a kezed
Na jó, legtöbbször a kezed. De attól sem jön zavarba a kis gombóc, ha éles fogacskáival a nadrágszáradra csimpaszkodhat. Végtére jó móka azon utazni. Hogy vérző sebek, bosszús pillantások maradnak utána a te részedről, nos, ez a legkevésbé szegi kedvét. Minden kutya tudja, hogy rágni jó. Ő pedig nagy és veszélyes vadászkutya – legalábbis álmaiban. Így hát rágnia kell. Nem mindegy azonban, hogy mit és mikor.
Boldog a kutyám? Íme 16 jel, melyből kiderül!
Te is elgondolkodtál már azon, mi lenne, ha kedvenced elmesélhetné, mit érez? Az alábbi jelek segítségével megtudhatod a választ az egyik legfontosabb kérdésre is: boldog-e a kutyád?
Hogyan adjuk be kutyánknak a gyógyszert? 12 tipp a cél eléréséhez
Kutyánk iránt elkötelezett, gondos gazdiként jól tudjuk, hogy kedvencünknek is szüksége lehet kezelésekre. Mit tegyünk, ha gyógyszert kell szednie? Hogyan változtassuk élménnyé azt, amit legszívesebben mi is elkerülnénk?