Praktikák a kutyaszőrmentes otthonhoz
2018. November 24., 08:00
Szerző: M.Lilla
Kategória: Jó tudni!
A vedlés időszakában gyakrabban kerül kezünk ügyébe a porszívó, és még így is idegeinket borzolhatja az otthonunkat borító kutyaszőr. Szerencsére több megoldás is létezik e problémára – mutatunk néhányat!
A rendszeres fésülés és a porszívózás-felmosás, valamint a kutyánk szőrtípusának megfelelő kozmetikázás a legkiválóbb módjai a kutyaszőr mennyiségének csökkentéséhez. Mindezek mellett is meggyűlhet a bajunk a szőrpamacsokkal és a kárpitba beleakadó szőrszálakkal otthonunkban, autónkban és természetesen ruháinkon is. Tippjeink segítségével felvehetjük a harcot a nemkívánatos szőr ellen:
1. Fapadló vagy járólap
Míg a szőnyegekbe beleakadó szőrszálak eltávolítása a rendszeres és alapos porszívózással is nehézségekbe ütközhet, addig a fa, márvány- vagy csempeburkolatot pillanatok alatt szőrmentesíthetjük. A sarkokban és a szegélyek mentén kisebb-nagyobb gombócokba formálódó szőrt akár kézzel is összeszedhetjük.
2. Textil bútorok helyett…
… válasszunk inkább bőr, műbőr vagy PVC felületű bútorokat. A textillel borított kanapén ugyan kényelmesebb lehet összekucorodni kedvencünkkel, ám a kárpit szinte magába szippantja a kutya- és macskaszőrt, ami kisebb bosszúságot okozhat takarítás közben. Előbbieknél azonban egy mozdulattal lesöpörhetjük a szőrszálakat.
3. Ágytakaró
Ha mégsem szeretnénk lecserélni kedvenc bútordarabjainkat bőr vagy műbőr fotelra vagy ágyra, fedjük le azokat egy olyan takaróval, mely megvédi a szőrtől. Mosás előtt alaposan rázzuk ki, hogy minél kevesebb szőr kerüljön a mosógépbe.
4. Cseréljük gyakrabban a légszűrőt
A légszűrőt általában véve elegendő 90 naponta kicserélni, ám ha életünket egy kutyával vagy cicával osztjuk meg, érdemes kéthavonta időt szakítani erre. Ha egynél több szőrmók tartózkodik a lakásban, ez az időszak 20-45 napra is lecsökkenhet.
5. Gumibetétes kézi törlő
Nemcsak ablakmosáshoz használhatjuk, hanem a kutyaszőr eltávolításának is praktikus eszköze lehet. A bútor szövetébe beleragadt szőrszálakat statikusság révén magához vonzza, miközben végighúzzuk a puha felületen. Az összetapadt szőrpamacsot pedig egy egyszerű mozdulattal eltávolíthatjuk róla.
6. Gumikesztyű
Ha a kanapénak vagy az autóülésnek egy bizonyos pontját szeretnénk szőrmentesíteni, használjunk gumikesztyűt. Enyhe dörzsölés hatására is rátapadnak a szőrszálak, nem kell bajlódnunk a reménytelen porszívózással.
7. Mosogatószivacs
Különítsünk el egy mosogatószivacsot otthonunk tisztításához, egyet pedig tartsunk autónkban. A kutyaparkból vagy kirándulásból hazaérve pillanatok alatt összegyűjthetjük vele az elhullott szőrszálakat az ülésről és az ajtókárpitról.
8. Ruhatisztító henger
Nagyszerű eszköz a ruhánkra tapadt kósza szőrszálak eltávolításához! Autónkban és táskánkban is tarthatunk egyet-egyet azonnali szöszmentesítés céljából. Ügyeljünk azonban arra, hogy a használata közben kialakuló elektromos töltés révén a szálló szöszmöszöket nemcsak a henger, hanem ruhánk is magához vonzhatja, így a szőr mennyiségétől függően többszöri ismétlésre lehet szükség.
9. Ragasztószalag
A csomagoláshoz használt ragszalag és a szövetbetétes ragasztószalagok egyaránt bevethetőek a szőrmentesítő trükkhöz. Tekerjük körbe kezünket a szalaggal oly módon, hogy a ragadós oldala legyen kívül, majd gyűjtsük össze a szőrszálakat. Ha megtelik a szalag, végezzük el újra a lépéseket.
10. Antisztatikus spray
Megakadályozza a súrlódáskor keletkező statikus elektromosságot, ezáltal megelőzi az elektromos feltöltődést a textíliákon, műanyagokon és egyéb felületeken. A ruhára vagy más anyagokra fújva védőréteget képez a szőrszálak ellen, így a szálló szöszmöszök sem tudnak azokhoz hozzátapadni. Persze, ha kedvencünk teljes testsúlyával nekidörgölőzik, csökkenhet a spray hatása.
Forrás: iheartdogs.com
Indexkép forrás: doghairtips.com
Cikk első megjelenése: 2017. September 08.
Komoly sérülések, betegségek forrása lehet a túl hosszú kutyakarom
Ha kutyánk nem koptatja megfelelően karmait, túlságosan hosszúra nőhetnek, ez pedig fájdalmas sérülésekhez, és idővel ízületi problémákhoz vezethet. Fordítsunk kiemelt figyelmet a megelőzésre!
Kutyamentés kötélből – különleges mentőcsapatok versenyeztek a Budavári Palotanegyedben
Szerencsére sérülésről nem volt szó, hiszen nem éles helyzet volt: a versenyzőknek kötéltechnikai eszközökkel kellett egy mélyben rekedt kutyát menteniük.
Mennyire etikus szobakennelbe zárni a kutyát?
Mentális gondokat is okozhat a hosszabb időn át tartó bezártság, nem beszélve arról, milyen problémákat vet fel a kutyák általános jóléte, egészsége szempontjából.
Szeptemberben az erdőben – kezdődik a szarvasbőgés!
Augusztus végétől október közepéig tart a szarvasbőgés. Kutyáink és saját biztonságunk érdekében erdei kirándulásaink alkalmával és az autóutakon is figyeljünk fokozottabban!
Kiskutya-szindróma, avagy miért tekintünk másként a kistestű kutyákra, mint a nagyobbakra?
Több tanulmány is rámutat arra, hogy az emberek hajlamosak elnézőbbek lenni a kicsi kutyákkal. Mi lehet ennek az oka?