
Rangos díjjal ismerték el a Julius-K9 alapítójának munkáját
2019. március 15., 13:00
Szerző: S.Zs.
Kategória: Közérdekű
A kimagaslóan sikeres feltalálói tevékenység, a kiemelkedő színvonalú, hatékonyságú iparjogvédelmi munkásság elismerésére átadták a 2019. évi Jedlik Ányos-díj elismeréseket szerdán, Budapesten március 15-e alkalmából. A díjazottak között van Sebő Gyula, a Julius-K9 alapítója is.
Átadták Budapesten a Jedlik Ányos-díjat, melyet a kimagaslóan sikeres feltalálói tevékenység, a kiemelkedő színvonalú, hatékonyságú iparjogvédelmi munkásság elismerésére alapítottak 1996-ban. A díjat évente adják át, a március 15-ei ünnephez kapcsolódóan.
A díjat az idén Frankné Machytka Daisy szabadalmi ügyvivő, a Gödölle, Kékes, Mészáros & Szabó Szabadalmi és Védjegy Iroda partnere, Huszthy Péter, a kémiai tudományok kandidátusa, az MTA köztestületének tagja, Sasvári Gabriella ügyvéd, az SBGK Szabadalmi és Ügyvivői Iroda szenior partnere, Sebő Gyula feltaláló, a Julius-K9 kutyafelszerelési márka alapítója, Záray Gyula, az MTA kémiai tudomány doktora, az ELTE tanszékvezető egyetemi tanára kapta.

Az átadási ünnepségen Szigeti Ádám, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) innovációért felelős helyettes államtitkára kiemelte, a tárca készíti az új innovációs és tudománypolitikai stratégiát. Magyarország az elért eredmények mellett néhány területen lemaradásban van az európai uniós innovációs ökoszisztémához képest, például az innovátorok számában, a szellemi menedzsmentben és az iparjogvédelemben.
Az új stratégia célja a kis- és középvállalkozások fejlesztése, hogy magas hozzáadott értékű munkahelyek jöjjenek létre Magyarországon - mondta a helyettes államtitkár.
Szigeti Ádám felhívta a figyelmet arra, hogy a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalnak a hatósági funkcióból egyre inkább az ügynökségi típusú működésre kell áttérnie, hogy proaktívan támogassa a magyar gazdaságot. Példaként említette, az egyetemeken elérhető lesz majd a hivatal szolgáltatása, illetve bevezetnék az angol nyelvű ügyintézést is.
Németh Gábor, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalának jogi elnök-helyettese rámutatott, a szellemi tulajdon a gazdasági élet szinte minden területét érinti, és fontos, hogy a szellemi munka eredménye megfelelő oltalomban részesüljön.
Forrás: MTI
Indexkép forrás: sebogyula.hu
Széchenyi-díjat kapott Miklósi Ádám professzor, az ELTE TTK Biológiai Intézet vezetője
Magyarország köztársasági elnöke nemzeti ünnepünk, március 15. alkalmából kitüntetéseket adományozott, a Kossuth- és Széchenyi-díjakat hétfőn adták át.
Egy angol szetter nyerte el a „Világ Leghosszabb Nyelvű Kutyája” címet
Senki nem menekülhet a puszik elől, ha Bisbee kutyus kedveskedni szeretne.
A nyugdíjasok körében is népszerűsítik az állatvédelmet
Ovádi Péter állatvédelmi cselekvési terv kidolgozásáért és végrehajtásáért felelős kormánybiztos bejelentette, hogy együttműködési megállapodást kötnek a Közérdekű Nyugdíjas Szövetkezetek Országos Érdekképviseleti Szövetségével, a közös munka célja az állatvédelem népszerűsítése a nyugdíjasok körében - közölte az Igazságügyi Minisztérium (IM) az állatvédelmi cselekvési terv kidolgozásáért és végrehajtásáért felelős kormánybiztosi titkárság közleménye alapján.
Kutyaséta sötétedés után – Mire figyeljünk?
Az őszi és téli időszakban gyakrabban fordul elő, hogy sötétedés után kerül sor a sétára. Tippjeink segítségével könnyebben felkészülhetsz erre.
Britney, a sztár uszkár és Patron, az aknakereső kutya kapták a cannes-i Palm Dog díjat
Kiosztották a legjobb filmbeli kutyának járó Palm Dog-díjat a cannes-i filmfesztiválon. Idén a Palm DogManitarian elnevezésű "humanitárius" díjat is odaítélték egy négylábúnak.