Ruhagyűjtő konténerbe dobott kölyköket mentettek
2017. May 31., 12:45
Szerző: M.Lilla
Kategória: Állatvédelem
Demecser - Önkéntes tűzoltók segítségével szabadították ki az állatmentők az újszülött kölyköket a konténer fogságából.
Május 28-án reggel érkezett a segítségkérés a nyíregyházi Állatbarát Alapítványhoz talált kiskutyák ügyében. A bejelentő keserves sírásra lett figyelmes egy kihelyezett ruhagyűjtő konténer közelében. Mint kiderült, valaki ezt találta a legmegfelelőbb módnak arra, hogy megszabaduljon egy nem kívánt alomtól:
"Ma reggel kaptuk a bejelentést, miszerint Demecserben egy ruhagyűjtő konténerben egy kiscica vagy kiskutya visít, és kiszedni nem tudják, mert le van lakatolva a konténer, és ahhoz túl mélyen van, hogy benyúljanak érte.
Természetesen megkezdődött a telefonálgatás, intézkedés, ki tudna nekünk segíteni. Így találtuk meg a Demecseri Önkéntes Tűzoltókat, akik roppant segítőkészek voltak, és annak ellenére, hogy vasárnap reggel volt, azonnal indultak is a helyszínre.
Végül sikerült levágni a lakatot, és nagy meglepetésre nem egy, hanem 5 újszülött kiskutya került ki a konténerből. Szerencsénkre a tegnapi nap folyamán jelentkezett egy úr, hogy van egy mamakutyája, akinek rengeteg teje van, így a babák egyből ideiglenes mamihoz kerültek.
Ezúton szeretnénk köszönetet mondani a Demecseri Önkéntes Tűzoltóknak a segítségükért, és hogy kiérkezésünkig vigyáztak a babákra. Nélkülük nem sikerült volna!" - olvashatjuk az Alapítvány bejegyzésében.
Óriási szerencse, hogy sikerült pótmamát találni az apróságoknak, gondoskodásának köszönhetően remélhetőleg hamar elfelejtik a velük történteket, idővel pedig szerető gazdikhoz költözhetnek. Mi pedig csak remélni tudjuk, hogy a jövőben nem fordulnak elő hasonló esetek, s egyre többen választják az ivartalanítást a felesleges szaporulatok megelőzése érdekében.
Forrás: Állatbarát Alapítvány/Facebook
Indexkép forrás: Állatbarát Alapítvány/Facebook
Mennyire etikus szobakennelbe zárni a kutyát?
Mentális gondokat is okozhat a hosszabb időn át tartó bezártság, nem beszélve arról, milyen problémákat vet fel a kutyák általános jóléte, egészsége szempontjából.
Szeptemberben az erdőben – kezdődik a szarvasbőgés!
Augusztus végétől október közepéig tart a szarvasbőgés. Kutyáink és saját biztonságunk érdekében erdei kirándulásaink alkalmával és az autóutakon is figyeljünk fokozottabban!
Kiskutya-szindróma, avagy miért tekintünk másként a kistestű kutyákra, mint a nagyobbakra?
Több tanulmány is rámutat arra, hogy az emberek hajlamosak elnézőbbek lenni a kicsi kutyákkal. Mi lehet ennek az oka?
5 hasznos tanács, ha segítőkutyás párossal találkozunk a sétán
Mit tegyünk, és mit ne tegyünk, amikor úgy hozza az élet, hogy a sétán összetalálkozunk egy segítőkutyával és gazdijával?
Kékesen csillog a kutya szeme – Mire utalhat ez a tünet?
Ahogy öregszik kedvencünk, gyengülhet a látása. Mintha homály fedné szemeit, vagy valami másról van szó?