A kutyabarát helyek szakértője, a kutyabarathelyek.hu

Összes      Friss      Ajánló      Állatvédelem      Egészség      Jó tudni!      Könnyű      Közérdekű      Kreatív      Nevelés      Utazás

Sorozatos kutyamérgezés Somogy megyében: már 20 kutya esett áldozatul

2021. augusztus 11., 12:30


Szerző: S.Zs.


Kategória: Közérdekű




A Somogy megyei Gigén ismeretlen tettes mérgezi sorra a kutyákat. Két hét alatt 20 kutya esett áldozatául a szívtelen kutyagyilkosnak.



 

 

Fagyállót, vagy patkánymérget használ az ismeretlen kutyagyilkos Gigén. Már 20 kutya vesztette életét a mérgek miatt - köztük több kölyökkutya. A gazdák és a kisgyermekes családok is félnek, hisz a kutyák és macskák mellett a gyerekek is veszélyben vannak a mérgezett falatok miatt.

 

A Somogy megyei hírportál kérdésére Gige polgármestere, Bálint Ildikó elmondta, az önkormányzat felvette a küzdelmet a kutyagyilkossal. “A polgárőrség azóta sűrűbben járőrözik, és kamerarendszer működik a településen. Üzenem a tettesnek, hogy ne reménykedjen, le fogjuk buktatni, és elnyeri a büntetését!” - mondta.

 

A portál a kaposvári  Kutyatár Természet- és Állatvédő Egyesület elnökét, Boncz Editet is megkereste, aki elmondta, a kutyamérgezés sajnos visszatérő jelenség vidéken. “Ha bedobják a mérget egy udvarra, az nagyon aljas dolog! – mondta a történtekről a portálnak – Mindazonáltal kijelenthető, hogy a gazdáknak is van felelőssége abban, hogy a kutyáik ne zavarják a szomszédokat. Faluhelyen nagyon kevés kutyát ivartalanítanak, ezért az ebek kiszökdösnek, és ilyenkor előfordul, hogy bosszantják a környéken élőket.”

 

A mérgezéses esetekben nagyon nehéz kézre keríteni a tettest. Azonban ha sikerül, állatkínzásért vonják majd felelősségre a hatóságok. 

 

 

Már 20 kutya vesztette életét a mérgek miatt - köztük több kölyökkutya
Már 20 kutya vesztette életét a mérgek miatt - köztük több kölyökkutya
A kép illusztráció
Fotó: Unsplash - Fakurian Design

 


 

Hogyan előzzük meg a mérgezést?

 

  • Tanítsuk meg kutyánknak, hogy senkitől, soha, semmit ne fogadjon el és a földről se egyen fel semmit!
  • Ha flexipórázzal sétáltatunk, ne engedjük vele a kutyát messzire! Minél messzebb megy a gazditól, annál lassabban tudunk reagálni, ha valamit fel akar enni a földről - már ha a sötétben egyáltalán észrevenni, hogy nem csak szaglászik a bokor alján…
  • És nagyon fontos: a szemünket mindig tartsuk a kutyán!
  • Udvaron tartott kutya esetében válasszuk le az udvar első felét, ahova könnyen bedobhatók a mérgezett falatok, és erre a területre ne engedjük ki kutyánkat. Nézzük át rendszeresen az udvar ezen felét, és ha gyanús falatokat találunk, jelentsük, hátha segítségül szolgál a tettes felkutatásában!

 

 

Ha mégis megtörténne a baj:

 

  • Ha azt látjuk, hogy kutyánk viselkedése megváltozott, hányás, remegés, hasmenés, nyáladzás jelentkezik, AZONNAL vigyük állatorvoshoz! Az idő a legnagyobb ellenségünk, gyorsan kell cselekedni - ez életet menthet!
  • Ha mérgezésre gyanakszun,k tejjel, vagy langyos sós vízzel itassuk, míg el nem jutunk az orvosig.
  • Ha tudunk, vigyünk magunkkal az orvoshoz abból, amit kutyánk felevett, ez segíthet a pontosabb diagnózis felállításában.

 

 

+1 – Még több megelőzés

 

  • Legyünk felelős gazdák! Élni és élni hagyni: tartsuk be a szabályokat gazdaként is!
  • Ne engedjük kutyánkat elcsatangolni, „önsétáltatni”! Ez veszélyes a kutyára és másokra nézve is – azon túl, hogy az önsétáltató kutya után biztosan nem takarítja fel senki az otthagyott „csomagot”.
  • Sétáltatás esetén se feledkezzünk meg utóbbiról: mindig takarítsunk fel kutyánk után!
  • Ne hanyagoljuk el a kutya tanítását és nevelését se – megfelelő szabályok, foglalkozás és lefárasztás esetén nem válik kutyánk a szomszédok rémálmává.

 

 

 


Indexkép forrás: Unsplash - Fakurian Design

Ha tetszett a cikk, és szeretnél értesülni legújabb híreinkről

kérünk lájkold Facebook oldalunkat!

 

Témába vág

Rossz lehelet – Miért büdös a kutya szája? Rossz lehelet – Miért büdös a kutya szája?
Kedvenceink szájszaga amellett, hogy kellemetlen, komoly gondot is jelezhet. Mi minden állhat a hátterében, és hogyan segíthetünk kutyánknak?

Ehetnek a kutyák cseresznyét? Ehetnek a kutyák cseresznyét?
Ahogy a cseresznyefa mennyei illatot árasztó virágai a tavasz közeledtét jelzik, úgy piros termése a nyár idilli képét vetítik elénk május végén. Édes, roppanós gyümölcsét szinte mindenki szereti. De vajon kedvencünknek is adhatunk belőle?

Miért remeg a kutyám? Miért remeg a kutyám?
A remegésnek számos kiváltó oka lehet, külső tényezőktől kezdve betegségeken át egészen az érzelmi hatásokig. Mire figyeljünk és hogyan segítsünk kedvencünknek?

Kutya a kertben - 10 dolog, ami veszélyt jelenthet Kutya a kertben - 10 dolog, ami veszélyt jelenthet
Kertünk az a hely, ahol kutyánk szabadon mozoghat, kedvére szaladgálhat, játszhat, napozhat. A mi felelősségünk, hogy mindez biztonságos is legyen számára.

Veszélyes fűszerek - ezekből jobb, ha nem eszik a kutya Veszélyes fűszerek - ezekből jobb, ha nem eszik a kutya
Ételeink kedvelt ízesítői a fűszerek, jótékony hatásuk miatt előszeretettel fogyasztjuk őket. Ám az, ami egészségünknek kedvez, négylábú barátaink számára komoly gondokat okozhat. Tudj meg többet!

Minősítés

Hogyan lehet minősített
kutyabarát helyed?

Minősítés és hirdetés – Tudj meg többet!

Tudj meg többet
tanúsító védjegyünkről!

Megismerem

Kedvenceink

Biztosítás

Kisállat biztosítás
bel- és
külföldön!
Gondoskodj kedvencedről!

Partnereink

Irodakutya.com MTI Brimo partysátor MOL Nyrt.

Hírlevél

A hírlevélre történő feliratkozással az adatvédelmi nyilatkozatot elfogadom.

kutyabarathelyek.hu - kezdőoldal Észrevételek
FaceBook Instagram Pinterest YouTube
Várja a jövő keresőkutyáit a Nemzeti Adó- és Vámhivatal! Hírek - Címlapon
Várja a jövő keresőkutyáit a Nemzeti Adó- és Vámhivatal!
Tizennégy embert mentett ki három labrador a tengerből Olaszországban Hírek - Címlapon
Tizennégy embert mentett ki három labrador a tengerből Olaszországban