SOS! Milyen kutyám legyen?
2015. április 11., 04:00
Szerző: Horváth Nikoletta
Kategória: Jó tudni!
Kutyát akarok! Oké, rendben, de milyet? – Ugye erre már nehezebb válaszolni. Az alábbiakban próbálunk segíteni a leendő kedvenc kiválasztásában.
A kutya egy igazi társas lény. Ha úgy döntünk, hogy befogadunk a családunkba egy négylábút, akkor nem egy hétre, egy hónapra, hanem évekre, akár évtizedekre is elkötelezzük magunkat. Ez az első, és legfontosabb szempont, amit végig kell gondolnunk: csahosunk akkor is toporogva fog minket várni, ha nekünk tárgyalásunk, találkozónk, barátos/barátnős programunk van. Képesek vagyunk felelősséget vállalni, a körülményeinket kedvencünkhöz alakítani? Ha igen, akkor mehetünk tovább.
A következő fontos kérdés, hogy milyen „célból” szeretnénk ebet az életünkbe? Nyilván itt most a szeretet adás/kapás alapvető vágyán felül a miértekre kell fókuszálnunk: családi kedvencet szeretnénk, vagy inkább egy belevaló vadász ebet? Esetleg terápiára tanítanánk a csahost, vagy kiállításokra járnánk szívesen? Ha megvan, hogy pontosan mi a tervünk, akkor könnyebben eligazodunk a fajták között. Hasonlóan fontos dilemma, hogy milyen temperamentumú legyen a kiskutya? Ha pörgős életet élünk, akkor egy 100 fokon „égő” eb a legjobb választás, de ha szeretünk a karosszékben elnyúlva pihegni, akkor is találhatunk nyugodtabb természetű ebeket.
Lerágott csont arról beszélni, hogy mennyi időbe kerül egy kedvenc, hiszen ezt mindenki tudja. A séta, a játék, a szőrápolás stb. mind pergeti a homokszemeket az órában. Lényeges figyelembe vennünk leendő kutyánk: méretét, helyigényét, bundáját. Ezek a „paraméterek” is hozzátartoznak a megfelelő elhatározáshoz, hiszen nem mindegy, hogy lakásba, vagy házba visszük a csahost, így például a vedlés „milyensége” sem lényegtelen.
A családnak együtt kell meghoznia a végleges döntést, hogy a kiválasztott négylábú – legyen felnőtt, vagy kölyök, kicsi vagy nagy, hosszú, vagy rövid szőrű – valóban boldogságot hozzon az életünkbe!
Ha tetszett a cikk, és szeretnél értesülni legújabb híreinkről
kérünk lájkold Facebook oldalunkat!
A kutyasétáltatás nem csak a kutyának jó!
A kutyasétáltatás előnyeit tudósok igazolták Gazdira nézve is: jót tesz az egészségnek, és növeli a környékbeliek biztonságérzetét is. Nekünk, Gazdiknak ezek nem ismeretlen tények - most azonban tudományos bizonyítékokkal is alátámasztották a feltevéseket.
Brunch a mancsokért
Az alapítvány tizennégy éve dolgozik az Illatos úti, árva és sérült kutyák gyógyításáért, örökbefogadási esélyeinek növeléséért, gazdához juttatásáért.
Komoly sérülések, betegségek forrása lehet a túl hosszú kutyakarom
Ha kutyánk nem koptatja megfelelően karmait, túlságosan hosszúra nőhetnek, ez pedig fájdalmas sérülésekhez, és idővel ízületi problémákhoz vezethet. Fordítsunk kiemelt figyelmet a megelőzésre!
6 tipp a mancsok egészségének megőrzéséhez
A kutyamancs, e bámulatos szerkezet akkor működik a legjobban, ha erős és egészséges. Ám elég egy apró sérülés és hetekig is eltarthat a gyógyulás. A következő tippek nemcsak a probléma felismerésében, hanem annak megelőzésében is segíthetnek.
Mi a különbség a kutya és az ember bőre között?
Gondoltad volna, hogy a kutyák bőre vékonyabb az emberénél? Emiatt pedig sokkal érzékenyebb is, és különös ápolást igényel?