
Tavaszi szőrcsere
Itt az újabb vedlési időszak!
2015. March 10., 21:00
Szerző: RSM
Kategória: Egészség
Lassan, de biztosan beoson a tavasz, kiszorítva a hideg telet. A kutyáink az új évszakban szőrzetet cserélnek, mert nincs szükségük tovább a meleg bundára.
A vedlést egyrészt az időjárás megváltozása, a melegebb napok száma, valamint a nappalok hossza is befolyásolja. A kutyák megszabadulnak a jó meleg aljszőrzettől, és egy kevésbé hőtartó bundát öltenek magukra. A szőrcsere másfél hónapig is eltarthat. A fiatal egyedeknél ez a folyamat gyorsabb, mint az időseknél. Néhány fajta egész évben vedlik.

Fotó: http://dgpforpets.com/
A mostani szőrzet állaga erősebb, mint a téli puha és sűrű. A vedlés folyamatát elősegíthetjük különöző módszerekkel.
Alapvetően a szőrápolás a feladatunk. Speciális kefékkel és bontókkal végezzük a napi szőrzet átfésülését, melyet a vedlési időszakban meg kellene tennünk. Ezzel segítjük a kihullott szőrök eltávozását a bundából.

Fotó: http://blog.bestfriendspetcare.com/
Az étrendhez többszörösen telítettlen zsírsavakban gazdag olajakat adhatunk. Ezek például a lazac olaj, kender olaj, lenmag olaj, dióolaj, tökmagolaj vagy a repceolaj. Ezekől naponta 1-3 teáskanállal adjunk. Szebb eredményt nem érünk el, ha növeljük a mennyiséget, sőt, hasmenést okozhatunk a kutyánknak.
Az olajtól erősebb és fényesebb lesz a tavaszi-nyári bunda, és három hét múlva már látható a pozitív eredmény.

Fotó: http://cdn.sheknows.com/
Abban az esetben, ha a kutya szőrzete kórosan megváltozna, az átlagosnál jobban hullana, de helyenként nem nőne új szőr, akkor valami egészségügyi, vagy táplálkozási probléma lehet a háttérben.
Ha tetszett a cikk, és szeretnél értesülni legújabb híreinkről
kérünk lájkold Facebook oldalunkat!
A kutyák is lehetnek csiklandósak?
Elgondolkodtál már valaha azon, mit csinál a kutyád, amikor lábaival kalimpál, miközben a pocakját vagy hátát vakargatod? Lehet, hogy csiklandozza az érintésed?
Kutyaegészség - A 10 leggyakoribb probléma, melyről tudnunk kell
Kedvencünk egészségének megőrzése érdekében jó, ha tisztában vagyunk a kutyákat érintő leggyakoribb betegségekkel. Gyógyulását is elősegíthetjük, ha időben felismerjük az árulkodó jeleket!
Komoly sérülések, betegségek forrása lehet a túl hosszú kutyakarom
Ha kutyánk nem koptatja megfelelően karmait, túlságosan hosszúra nőhetnek, ez pedig fájdalmas sérülésekhez, és idővel ízületi problémákhoz vezethet. Fordítsunk kiemelt figyelmet a megelőzésre!
Bajt is jelezhet, ha a mancsát nyalogatja a kutya
Folyton nyalogatja, rágcsálja a tappancsait? Mintha abba sem tudná hagyni... Miért csinálja a kutya, és hogyan segíthetünk neki?
6 tipp a mancsok egészségének megőrzéséhez
A kutyamancs, e bámulatos szerkezet akkor működik a legjobban, ha erős és egészséges. Ám elég egy apró sérülés és hetekig is eltarthat a gyógyulás. A következő tippek nemcsak a probléma felismerésében, hanem annak megelőzésében is segíthetnek.