
Tavaszi szőrcsere
Itt az újabb vedlési időszak!
2015. március 10., 21:00
Szerző: RSM
Kategória: Egészség
Lassan, de biztosan beoson a tavasz, kiszorítva a hideg telet. A kutyáink az új évszakban szőrzetet cserélnek, mert nincs szükségük tovább a meleg bundára.
A vedlést egyrészt az időjárás megváltozása, a melegebb napok száma, valamint a nappalok hossza is befolyásolja. A kutyák megszabadulnak a jó meleg aljszőrzettől, és egy kevésbé hőtartó bundát öltenek magukra. A szőrcsere másfél hónapig is eltarthat. A fiatal egyedeknél ez a folyamat gyorsabb, mint az időseknél. Néhány fajta egész évben vedlik.

Fotó: http://dgpforpets.com/
A mostani szőrzet állaga erősebb, mint a téli puha és sűrű. A vedlés folyamatát elősegíthetjük különöző módszerekkel.
Alapvetően a szőrápolás a feladatunk. Speciális kefékkel és bontókkal végezzük a napi szőrzet átfésülését, melyet a vedlési időszakban meg kellene tennünk. Ezzel segítjük a kihullott szőrök eltávozását a bundából.

Fotó: http://blog.bestfriendspetcare.com/
Az étrendhez többszörösen telítettlen zsírsavakban gazdag olajakat adhatunk. Ezek például a lazac olaj, kender olaj, lenmag olaj, dióolaj, tökmagolaj vagy a repceolaj. Ezekől naponta 1-3 teáskanállal adjunk. Szebb eredményt nem érünk el, ha növeljük a mennyiséget, sőt, hasmenést okozhatunk a kutyánknak.
Az olajtól erősebb és fényesebb lesz a tavaszi-nyári bunda, és három hét múlva már látható a pozitív eredmény.

Fotó: http://cdn.sheknows.com/
Abban az esetben, ha a kutya szőrzete kórosan megváltozna, az átlagosnál jobban hullana, de helyenként nem nőne új szőr, akkor valami egészségügyi, vagy táplálkozási probléma lehet a háttérben.
Ha tetszett a cikk, és szeretnél értesülni legújabb híreinkről
kérünk lájkold Facebook oldalunkat!
A kutyák is lehetnek csiklandósak?
Elgondolkodtál már valaha azon, mit csinál a kutyád, amikor lábaival kalimpál, miközben a pocakját vagy hátát vakargatod? Lehet, hogy csiklandozza az érintésed?
Kutya az állatorvosnál - Ezért fontos a rendszeres állapotfelmérés
Ha szeretnénk, hogy kedvencünk boldog és kiegyensúlyozott legyen, gondoskodnunk kell egészségéről is. Ennek elengedhetetlen része az, hogy legalább évente egy alkalommal ellátogassunk az állatorvoshoz. Mire számíthatunk az állapotfelmérés során?
Az a fránya kutyaszag... 7 tipp, hogy csökkentsük a kellemetlen szagokat
Hm, itt valami bűzlik... Csak nem a kutya? De hiszen nem is koszos! Vagy mégis? Néhány egyszerű ötlet segítségével szerencsére útját állhatjuk a zavaró illatoknak.
Cukorbetegség kutyáknál – 10 jellemző tünet
Cukorbetegség szinte bármely életkorban kialakulhat a kutyánál, de a korai felismerésnek és megfelelő kezelésnek köszönhetően szinte teljes életet élhet. Ismerjük fel a tüneteket, hogy segíthessünk neki!
Allergia kutyáknál - Kisokos gazdiknak
Viszketés, könnyezés, vakarózás... Lehet, hogy kedvencünk allergiás? Bár a téma rendkívül komplex, összefoglalónkkal szeretnénk egy kis segítséget nyújtani az eligazodásban.