Terápiás kutyák a kávézóban
2015. November 04., 13:00
Szerző: M.Lilla
Kategória: Közérdekű
Gyerekzsivaj és vidám nevetés tölti meg az egri kávézót, ahol a játszóház keretében kicsik és nagyok terápiás kutyákkal ismerkedhetnek. A Doktor Mancsok Alapítvány munkatársával, Kapaló Éva segítőkutya-kiképzővel beszélgettünk.
Az állatasszisztált terápia felhasználási lehetőségei mind több területet lefednek, jótékony hatásait gyerekek, felnőttek és idősek is megtapasztalhatják. A speciális, személyre, illetve csoportokra szabott foglalkozások ma már az ország számos pontján elérhetőek.
Mesélnél az alapítványotokról és tevékenységetekről?
Honnan jött az ötlet, hogy egy kávézóban kínáljatok játszóházi délutánt?
Milyen gyakorisággal szervezitek meg a programot?
Havonta két alkalommal szoktuk megrendezni a játszóházi délutánunkat, törekedve két olyan időpont kiválasztására, hogy mindenki számára elérhető legyen, ezért többnyire az egyik hétvégi, a másik pedig hétköznapi szokott lenni.
Kiket vártok és milyen játékokkal fogadjátok a résztvevőket?
Általában mivel nem tudom előre a csoport összetételét, ezért nagyon fontos a program összeállítása során, hogy minden korosztályra felkészüljek, hisz minden a program közben derül ki. Fontosnak tartjuk, hogy egy igazán interaktív programot kínáljunk az ide ellátogató családoknak, érdeklődőknek, így nem csupán játékokról van szó. A játékok során a gyerek megismerkednek a felelős állattartással, amit nagyon fontos az ő korosztályukban elsajátítani.
A szülők számára is igyekszünk érdekessé tenni ezeket a foglalkozásokat. Beszélünk a segítőkutyák fontosságáról, milyen területen tudjuk őket alkalmazni, és, hogy milyen fontos szerepük van a sérült társaink életében. A játékokon keresztül próbáljuk bemutatni az érdeklődők számára azokat a területeket, ahol a terápiás kutyák segíteni tudnak. Míg a gyerekek játszanak, a szülők számára egy-egy feladaton keresztül megmutatjuk, hogy milyen fejlesztésbe tudjuk bevonni az adott feladatot.
Sonja és Zoya milyen szerepet kap a feladatokban?
Milyenek az eddigi visszajelzések?
Hol találkozhatnak még Veletek az érdeklődők?
A következő foglalkozás november 21-én délután 16.00-18.00 között lesz. A segítőkutyák munkájáról tartunk előadást a szülőknek, majd a gyerekeket invitáljuk egy kis kutyás játékra.
A játszóházi délutánok a Doktor Mancsok facebook-oldalán nyilvánosan, esemény formájában mindig elérhetőek.
Emellett alapítványunknál folyamatosan zajlanak fejlesztő foglalkozások, melyeket heti rendszerességgel tartunk meg, zártkörűen.
Milyen módokon lehet támogatni az Alapítványt?
Forrás: Kapaló Éva (Doktor Mancsok Alapítvány), kutyabarathelyek.hu
Indexkép forrás: Kapaló Éva
Szeretik a kutyák, ha megpusziljuk őket?
Van, aki szereti a kutyapuszit és van, aki a gondolatától is irtózik. Mit gondolhatnak erről kutyáink? Értik-e, ha puszit adunk nekik, és egyáltalán szeretik-e?
Bizalom – 6 jel, hogy a kutyád az életét is Rád bízná
A kötelék gazdi és kutyája között hihetetlenül erőteljessé válhat, értéke számokban nem mérhető. Egymás iránti szeretet, megbecsülés, de mindenek felett bizalom, amin alapszik. Milyen jelekből tudhatod, hogy kedvenced bízik benned?
Imádott kutyája emlékének ajánlotta fel aranyérmét az olimpiai úszó
"Minden, amit tettem, kettőnkért volt."
Miért olyan barátságosak velünk a kutyák?
Az ELTE etológusai és amerikai kutatók legújabb eredményei szerint a kutyák háziasítás során kialakult extrém barátságos viselkedését egy gén kromoszómakörnyezetének térszerkezete is befolyásolja.
Szénanátha kutyáknál - Tünetek és teendők
Az emberekhez hasonlóan a kutyák is szenvedhetnek a szénanátha kellemetlen tüneteitől, bár esetükben elsősorban a bőr érintett. Mit érdemes tudni az állapotról és hogyan segíthetünk kutyánknak?